بازی Marvel's Blade باید به عنوان یک انحصاری ایکس باکس معرفی می‌شد

بازی Marvel's Blade باید به عنوان یک انحصاری ایکس باکس معرفی می‌شد

محمد مسعودی محمد مسعودی
5 ماه و 17 روز پیش

از آنجایی که استودیو Marvel سال‌هاست که در سینما‌ تسلط پیدا کرده است، منطقی است که صنعت بازی هم به بخواهد بخشی از مخاطبان این جهان کمیک را به خود جذب کند. در حالی که بازی‌های ابر قهرمانی همیشه در دنیای بازی‌های ویدیویی حضور داشته‌اند، اما به نظر می‌رسد که حضور چنین بازی‌هایی در این صنعت با عناوینی همچون بازی Marvel’s Spider-Man از استودیو Insomniac، بازی Marvel’s Midnight Suns از استودیو Firaxis و عنوان آینده Suicide Squad: Kill the Justice League، کمی احیا شده است. بازی Marvel’s Blade استودیو Arkane هم اخیرا معرفی شد و قصد دارد در این رقابت شرکت کند.

 

 

 

در حال حاضر به جز یک تریلر معرفی،‌ اطلاعات زیادی در مورد بازی Marvel’s Blade در دست نیست، اما همین اندک جزئیاتی که استودیو به اشتراک گذاشته، بسیار هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد. بازی Marvel’s Blade یک عنوان ماجراجویی کاملا بالغ (مناسب سن بالا) تک نفره از استودیی است که در کارنامه خود، سابقه ساخت بازی Deathloop و سری بازی Dishonored را دارد و به نظر می‌رسد که مسئولیت ساخت این بازی در دست استودیو خوبی باشد. در حالی که خیلی‌ها بر این باور بودند که قرار است بازی Marvel’s Blade به عنوان یک بازی انحصاری برای کنسول‌های ایکس باکس منتشر شود، اما در حال حاضر به نظر می‌رسد که چنین نخواهد بود. با این حال، انحصاری نکردن این بازی هم یک اشتباه بزرگ به نظر می‌رسد.

 

بازی Blade توسط استودیو Arkane Lyon ساخته می‌شود

 

بازی Marvel’s Blade می‌تواند یک عنوان انحصاری عالی برای کنسول‌های ایکس باکس باشد

 

 

درحالی که کمپانی مایکروسافت برگ برنده‌ای عالی به اسم گیم پس دارد، اما در حال حاضر فرنچایزی اصلی برای کنسول‌های ایکس باکس خود ایجاد نکرده است. بازی Halo Infinite کار‌های زیادی دارد، اسپن آف‌های بازی Minecraft جذابیت زیادی ندارد، خبری از سری بازی Gears of War نیست و عناوین آینده سری بازی Fallout و Elder Scrolls تا انتشار، سال‌ها فاصله دارند. تنها فرنچایز ثابتی که در کنسول‌های ایکس باکس دیده می‌شود، سری بازی Forza Motorsport است، اما این وضعیت با ورود به جهان Marvel می‌تواند به کلی تغییر کند. 

 

ایکس باکس واقعا به یک فرنچایز جدید و بزرگ نیاز دارد

 

 

بازی Marvel’s Blade تا انتشار، فاصله زیادی دارد اما اگر بتواند به عنوان یک بازی موفق ظاهر شود، می‌تواند منجر به شکل گیری یک فرنچایز جدید و بزرگ در کنسول‌های ایکس باکس شود. جهان Marvel مملو از شخصیت‌های مختلف برای کاوش است و دنیای بازی‌های ویدویی بهترین مکان ممکن برای این کار است. علاوه بر این، گفته شده است که این بازی درجه سنی بالغی دارد که باعث می‌شود تقریبا با تمامی بازی‌های ابر قهرمانی موجود، به شدت تفاوت داشته باشد. این بازی به نظر یک راه عالی برای ورود به بازاری است که قبلا توسط ایکس باکس استفاده نشده بود، بنابراین انحصاری کردن این عنوان یک انتخاب واضح به نظر می‌رسد.

 

بازی Marvel’s Blade می‌تواند نقطه مقابلی برای سری بازی Marvel’s Spider-Man در پلی استیشن باشد

 

 

با وضعیتی که تا الان در کنسول‌های پلی استیشن دیده‌ایم، به نظر نمی‌رسد که استودیو Marvel مشکلی با انحصاری شدن عناوین الهام گرفته شده از جهانش داشته باشد. با وجود اینکه بازی Marvel’s Spider-Man و بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales در پلتفرم استیم و برای کامپیوترهای شخصی هم منتشر شدند، اما هنوز هم این فرنچایز به عنوان یک سری انحصاری برای کنسول‌های پلی استیشن در نظر گرفته می‌شود. بازی Marvel’s Spider-Man 2 به این روند ادامه داده و ظاهرا قرار است که بازی Marvel’s Wolverine این انحصار را با دیگر ابر قهرمانان جهان مارول حفظ کند. اگر کمپانی سونی تا الان توانسته که دنیایی پلی استیشنی از شخصیت‌های جهان Marvel بسازد، پس دلیلی وجود ندارد که ایکس باکس توانایی چنین کاری را نداشته باشد.

در حالی که جنگ میان کنسول‌ها در حال فراموش شدن است، اما بازی Marvel’s Blade پتانسیل زیادی برای رقابتی کامل با سری بازی Marvel’s Spider-Man دارد. از آنجایی که کمپانی سونی به بازیکنان پلی استیشن خود قابلیت گشت و گذار و تاب خوردن با شخصیت مورد علاقه خود را داده است، کمپانی مایکروسافت هم می‌تواند یک دنیای تیره، خشن و مملو از کشتار خون آشام‌ها را از طریق بازی Marvel’s Blade به بازیکنان ایکس باکس، ارائه کند. علاوه بر این، اگر این عنوان موفق واقع شود، استودیو Arkane حتی می‌تواند برای عناوین بعدی، تمرکز خود را روی جنبه ماوراء طبیعی جهان مارول، بگذارد. چنین چیزی نه تنها موجب راه یافتن یک نسخه انحصاری منحصر به فرد از جهان Marvel به ایکس باکس می‌شود، بلکه گزینه‌های بیشتر را هم در اختیار بازیکنان خود قرار می‌دهد که همیشه چیز خوبی است.

اینکه ایکس باکس قرار نیست مهر انحصاری بودن را بر پیشانی بازی Marvel’s Blade بزند چیز عجیبی به نظر می‌رسد. اما این احتمال وجود دارد که این بازی تنها شروعی برای جدا شدن این استودیو از کنسول خود و تبدیل شدن به یک توسعه دهنده چند پلتفرمی‌، باشد. شاید هم با نزدیک شدن به تاریخ انتشار این بازی، جزئیات جدیدی منتشر شود. اما چیزی که در حال حاضر می‌دانیم، این است که این سکوت شدیدا آزار دهنده است و اگر قرار بر انحصاری نبودن این بازی باشد، امیدواریم که استودیو بداند که چه کاری انجام می‌دهد.
 

برچسب ها: Marvel's Blade
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.