استودیو بانجی از بازی Marathon رونمایی کرد

استودیو بانجی از بازی Marathon رونمایی کرد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
13 روز پیش

استودیو بانجی در جریان رویداد پلی استیشن اعلام کرد که درحال توسعه قسمت جدید سری بازی Marathon است. این بازی که اولین پروژه کاملا جدید استودیو در یک دهه اخیر محسوب می‌شود، قرار است برای کامپیوتر، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و اس منتشر شود.


استودیو بانجی که سال گذشته توسط کمپانی سونی خریداری شد، پیش از توسعه سری Halo و سری بازی Destiny، سه بازی از مجموعه Marathon را در دهه 90 میلادی ساخته بود.

 

 

این استودیو درباره بازی Marathon می‌گوید:
 

«این بازی یک عنوان علمی تخیلی PvP است که بازیکنان را در نقش مزدورهای سایبرنتیکی که به‌نام رانر (Runner) شناخته می‌شوند، در مقابل هم قرار می‌دهد. آن‌ها در یک کلونی فراموش شده روی سیاره تائو ستی چهار (Tau Ceti IV) به‌دنبال ثروت، شهرت یا بدنامی هستند.»

 

کریستوفر برت (Christopher Barrett)، کارگردان بازی Marathon، درباره این بازی می‌گوید:
 

«ما احترام بسیار زیادی برای عناوین قدیمی سری بازی Marathon قائلیم و از ابتدا می‌خواستیم به اساطیر، داستان، فضا و جهان این بازی‌ها ادای احترام کنیم. البته از طرف دیگر یک دیدگاه جدید برای این بازی داریم. بازی Marathon یک دنباله مستقیم برای عناوین قدیمی نیست، اما در جهان همان عناوین جریان دارد و حس و حالی مشابه دیگر بازی‌های استودیو ارائه می‌کند.
فرصت ادای احترام به تاریخچه این مجموعه، درکنار ساختن یک چیز متفاوت و جدید، یکی از بهترین بخش‌های توسعه این بازی محسوب می‌شود.»

 

اسکات تیلور (Scott Taylor)، مدیر کل بازی Marathon، اضافه کرد:
 

«هنوز کار بسیار زیادی پیش از عرضه بازی یا حتی آمادگی برای صحبت بیشتر درباره جزئیات آن داریم. تیم توسعه بازی سخت مشغول کارند. ما پایه‌های محکمی برای بازی بنا کرده‌ایم، اما هنوز کار زیادی باقی مانده که شامل گسترش تیم توسعه بازی هم می‌شود.
یکی از چالش برانگیزترین بخش‌های توسعه بازی، این است که وقتی همه چیز مخفی است اقدام به استخدام افراد موردنیاز کنید. حالا که ما بازی Marathon را معرفی کردیم، می‌توانیم با صراحت بیشتری به‌دنبال متخصصین مورد نیاز باشیم و با آن‌ها به‌راحتی درباره روند توسعه و نگرشی که نسبت به این بازی داریم صحبت کنیم.»

 

باتوجه به سخنان تیلور، به‌نظر می‌رسد که بازی Marathon هنوز فاصله زیادی تا انتشار دارد. او در ادامه سخنان خود اعلام کرد که «دفعه بعدی که اخبار جدیدی درباره بازی Marathon بشنوید، می‌توانیم گیم‌پلی بازی را نمایش دهیم و خیلی به زمان عرضه بازی نزدیک شده‌ایم.»

بازی Marathon قرار است از ویژگی‌ کراس پلی و کراس سیو بین تمامی پلتفرم‌ها پشتیبانی کند.ز

برچسب ها: Marathon
2 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.