آیا بازی GTA Online در سال 2024 ارزش بازی کردن دارد؟

آیا بازی GTA Online در سال 2024 ارزش بازی کردن دارد؟

آرین صفری آرین صفری
3 ماه و 26 روز پیش

بازی GTA Online بیش از یک دهه است که بازیکنان زیادی را سرگرم کرده است و اکنون که سال 2024 آغاز شده است، ماندگاری این بازی زیر سوال رفته است. البته اینطور نیست که بگوییم تجربه یک بازی آن‌هم سال‌ها پس از عرضه‌اش مشکلی داشته باشد. بازی‌های آنلاین به دلیل ماهیت مداومشان، با بسته‌های گسترش دهنده و به‌روزرسانی‌های محتوایی، با بازی‌های آفلاین تفاوت دارد و ممکن است سال‌های زیادی عمر کنند. بازی GTA Online هم مدت زیادی است فعال است، اما مشخص نیست که آیا زمان ازکار افتادنش فرا رسیده است یا خیر.

 

سری بازی GTA در طول تاریخ حضورش در صنعت بازی‌های ویدیویی پیشرفت‌های زیادی کرده است و از طرفی به توسعه‌دهنده‌اش هم جای پیشرفت زیادی داده است. بخش آنلاین بازی GTA 5، ابعاد جدیدی را به‌این سری معرفی کرد که تابه‌حال در بازی‌های پیشین این مجموعه دیده نشده بود. این بخش به‌بازیکنان اجازه می‌دهد تا آزادانه لوس سانتوس (Los Santos) را کاوش کنند، بدون اینکه خط داستانی خاصی آن‌ها را محدود کند. در عوض، بازیکنان با نسخه‌ای از لوس سانتوس روبه‌رو می‌شدند که باید در آن فعالیت‌ها، و ماموریت مختلف را انجام بدهند و به‌قول معروف برای خودشان کسی شوند! پله‌های ترقی موفقیت در بازی GTA Online توسط بازیکنان بسیاری طی شده است و پول‌ و احترام بسیار زیادی توسط بازیکنان جمع شده است. حتی می‌توان گفت بخش آنلاین بازی GTA 5 بزرگ‌ترین بخش سندباکسی است که تابه‌حال از یک بازی GTA دیده‌ایم. همه این‌ها نکات کوچکی هستند که موفقیت بیش از حد بازی GTA Online را توصیف می‌کنند.

 

مطالب مرتبط: چه حیواناتی در بازی GTA 6 حضور دارند؟

 

بازی GTA Online یک سندباکس قدیمی است که ثبات محتوای فوق‌العاده‌ای دارد

 باتوجه به اینکه آخرین به‌روزرسانی برای بازی GTA Online چند وقت پیش منتشر شد، مشخص است که راک‌استار قصد ندارد به‌زودی پشتیبانی از این بازی را متوقف کند. همانند سال‌های اخیر، بازیکنان باید انتظار آپدیت‌های مربوط به ترمیم بازی را داشته باشند و هر چند ماه نیز منتظر یک بسته گسترش دهنده جدید باشند که محتوای تازه‌ای را به‌بازی معرفی کند. باتوجه به این روند، و اینکه بازی GTA 6 هم در سال 2025 عرضه می‌شود، می‌توان با اطمینان گفت که این بازی GTA Online در طی سال جاری به روند رشدش ادامه‌ خواهد داد و بازیکن‌های بیشتری را به‌سمت خود جذب خواهد کرد. اگر راک استار همچنان این روند را پیش بگیرد، می‌توانیم سال آینده انتظار موارد زیر را داشته باشیم:

  • ماشین‌های جدید و وسایل نقلیه دیگر
  • سلاح‌های جدید
  • لباس‌های نو و سایر ابراز‌های شخصی سازی
  • ماموریت‌ها و داستان‌های جدید
  • رویدادهای تعطیلات

 

در نهایت، یکی از جزئیاتی که نمی‌توان به سادگی از آن گذشت، این است که بیش از 10 سال از قدمت بازی GTA Online می‌گذرد. در حالی که بسیاری از بازی‌های قدیمی همچنان عالی هستند، بازی GTA Online که هنوز با همان موتور بازی GTA 5 کار می‌کند، این روزها قدمت خود را به‌خوبی نشان می‌دهد. پس از عرضه بازی با کیفیتی مانند بازی Red Dead Redemption 2 که توسط خود راک استار توسعه داده شد و پیشرفت‌های قابل توجهی در گیم‌پلی و گرافیک را به‌نمایش گذاشت، سخت است که دوباره به بازی GTA Online به‌چشم یک بازی باکیفیت نگاه کنیم. علیرغم اینکه همیشه محتوای جدید برای آن منتشر می‌شود، اما این موضوع نمی‌تواند همیشگی باشد و بالاخره روزی فرا می‌رسد که بازی دیگری از آن سبقت بگیرد.

 

معرفی بازی GTA 6 یک سؤال بسیار مهم برای طرفداران ایجاد کرده است: آیا بازی GTA 6 از همان ابتدا دارای قابلیت آنلاین خواهد بود؟ متأسفانه هنوز هیچ اطلاعاتی در اینباره در اختیار نداریم، اما تا زمانی که منتظر بازی GTA 6 هستید، بهتر است با بازی GTA Online خودتان را آماده کنید. البته می‌توانید عناوین پیشین این سری را هم بازی کنید، اما بازی GTA Online عنوانی است که از پشتیبانی مداوم بهره می‌برد و قطعا گزینه بهتری خواهد بود. البته به‌خاطر حضور بازیکنان دیگر در آن، قطعا تجربه شما متفاوت‌تر و پرهرج‌ و مرج‌تر خواهد، اما قوانین کلی سری بازی GTA همچنان پابرجا خواهند بود.

 

مطالب مرتبط: هرآنچه از نقشه و محیط بازی GTA 6 می‌دانیم

 

بدون شک بازی Grand Theft Auto Online تا زمان انتشار بازی Grand Theft Auto VI پرچمدار راک استار خواهد بود. بااینکه هنوز مشخص نیست چه چالش‌هایی سر راه راک استار خواهد بود تا حالت آنلاین را به بازی GTA 6 اضافه کند، ولی بخش آنلاین بازی GTA 5 هنوز کاملا پابرجاست و به‌کیفیت بالای خود پایبند است. اینکه یک نفر بخواهد بازی GTA Online را تجربه کند یا خیر، بیشتر یک ترجیح شخصی است و شاید برخی از بازیکنان از بازی‌های آنلاین آنچنان لذت نبرند، ولی برای دیگر بازیکنان، GTA Online تجربه لذت بخشی خواهد بود.

برچسب ها: GTA 6, GTA 5, GTA Online
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.