کوجیما می‌خواهد تغییرات دنیای واقعی را در بازی‌های خود شبیه سازی کند

کوجیما می‌خواهد تغییرات دنیای واقعی را در بازی‌های خود شبیه سازی کند

هیدئو کوجیما، خالق بازی Death Stranding و سری بازی Metal Sear Solid در مصاحبه اخیر خود درباره اهداف خود برای ساخت بازی‌های بعدی خود سخن گفته است. کوجیما اهداف بلند پروازانه‌ای در سر می‌پروراند و می‌خواهد عناوینی خلق کند که با توجه به شرایط دنیای واقعی و بر اساس زمان، مکان و آب و هوای محل زندگی بازیکن تغییر کنند.


کوجیما در گذشته روی بازی Boktai: The Sun is in Your Hand برای کنسول گیم بوی آرکید کار کرده است با استفاده از دو سنسور روی کارتریج بازی، از نور و ساعت واقعی در جریان گیم‌پلی استفاده می‌کرد. در این بازی، نور دنیای واقعی برای مقابله با خون آشام‌ها استفاده می‌شد.

 

کوجیما می‌خواهد تغییرات دنیای واقعی را در بازی‌های خود شبیه سازی کند

 

حالا کوجیما می‌خواهد چنین ایده‌هایی را گسترش دهد و به روش‌های جدید و خلاقانه در بازی استفاده کند. او در این باره گفت:

«من می‌خواهم بازی‌هایی بسازم که با گذر زمان در دنیای واقعی تغییر کنند. در حال حاضر تمامی بازیکنان یک بازی را به یک شکل تجربه می‌کنند. با اسفاده از این روش، بازی با توجه به محل زندگی و احساسات بازیکن تغییر خواهد کرد.
من در گذشته روی بازی Boktai: The Sun is in Your Hand کار کرده‌ام. یک بازی قابل حمل برای گیم بوی آرکید که از سنسور نور و ساعت استفاده می‌کرد. شدت نوری که به این سنسور می‌رسید، در بازی برای مقابله با خون آشام‌ها استفاده می‌شد و بازی بسته به زمان و مکانی که بازیکن آن را تجربه می‌کرد تغییر می‌کرد. چنین دستگاهی بازیکن را به دنیای واقعی هم متصل می‌کند.»

 

کوجیما همیشه به خلق عناوینی که از کلیشه‌های معمول پیروی نمی‌کنند علاقه داشته است. بازی Death Stranding آخرین ساخته این بازی ساز ژاپنی است که به دلیل همین تفاوت‌ها توسط عده‌ای به شدت ستایش شد و توسط عده‌ دیگر اصلا پسندیده نشد و در مجموع واکنش‌های ضد و نقیضی از بازیکنان دریافت کرد. او در سال‌های اخیر نسبت به خلق تجربه‌های کاملا جدید علاقه زیادی نشان داده، اما هنوز مشخص نیست که او تیمش در استودیو Kojima Productions مشغول توسعه چه عنوانی هستند.


بازی Death Stranding: Director’s Cut جدیدترین بازی استودیو Kojima Productions است که در تاریخ 24 سپتامبر (2 مهر) برای پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد.

 

برچسب ها: کوجیما, Death Stranding, پلی استیشن 5
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.