شایعه: مایکروسافت قصد دارد بخش عرضه فیزیکی بازی‌هایش را تعطیل کند

شایعه: مایکروسافت قصد دارد بخش عرضه فیزیکی بازی‌هایش را تعطیل کند

رضا مدرسی رضا مدرسی
2 ماه و 25 روز پیش

نخستین ماه 2024 هنوز تمام نشده و در عرض همین 30 روز، هزاران کارمند مختلف از بخش‌های مختلف دنیای گیم اخراج شده و کار خود را از دست داده‌اند. مایکروسافت اخیرا تعداد زیادی از کارماندان خود را اخراج کرده که فعلا عدد آن به 1900 نفر رسیده است، و گویا این تعدیل نیرو قرار نیست به این تعداد ختم شود و احتمالا بخش عرضه فیزیکی بازی‌های مایکروسافت هم تحت تاثیر اخراج‌ها قرار خواهد گرفت.

 

این شایعه از طریق جز کوردن (Jez Corden) از وبسایت Windows Central گزارش شده، که می‌گوید بخش خرده فروشی‌ها و عرضه فیزیکی بازی‌های ایکس باکس قرار است بسته شود. کوردن البته اشاره می‌کند که این لزوما بدین معنی نیست که ایکس باکس می‌خواهد به کلی از عرضه فیزیکی محصولات خود دست بکشد، بلکه احتمالا سیاست‌های شرکت در زمینه مذکور دچار تغییر خواهد شد، اما باز هم این نشانه خوبی نیست و باید نگران برنامه‌های درازمدت مایکروسافت باشیم.

نکته دیگری که اشاره به آن خالی از لطف نیست این است که مایکروسافت از پیشتازان تغییر رویه عرضه فیزیکی به دیجیتالی بوده است. ایکس باکس سری اس یک کنسول کاملا دیجیتالی است، و طبق گزارش‌ها کنسول میان نسلی مایکروسافت هم قرار است مدلی دیجیتالی از ایکس باکس سری ایکس باشد. در رویداد هفته‌های پیش ایکس باکس هم اعلام شد که بازی Senua’ Saga: Hellblade 2 صرفا به شکل دیجیتالی منتشر خواهد شد. 

مایکروسافت فعلا قضیه تعطیلی بخش عرضه‌های فیزیکی خود را نه تایید کرده و نه تکذیب. در دیگر طرف ماجرا هم تعداد زیادی از کارمندان شرکت Blizzard از جمله رئیس این بخش از مایکروسافت هم اخراج شده و بازی سبک بقای آن‌ها کنسل شده است. 

برچسب ها: ایکس باکس, Activision, Blizzard
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.