مقایسه کنترلر Joy-Con با کنترلر حرفه‌ای نینتندو سوییچ

مقایسه کنترلر Joy-Con با کنترلر حرفه‌ای نینتندو سوییچ

آرین صفری آرین صفری
1 سال و 11 ماه و 16 روز پیش

کنترلر Joy-Con نینتندو به تنهایی یک کنترلر بسیار توانمند است. با این حال، جذابیت اصلی آن قابلیت تبدیل به سه حالت مختلف است: یک کنترلر سنتی از طریق پایه، کنترلرهای متصل در دو طرف سوییچ نینتندو و چرخش به طرفین و عملکرد به عنوان دو کنترلر جداگانه زمانی که افراد با شما بازی می کنند. از طرفی، کنترلر حرفه‌ای نینتندو سوییچ به تنهایی بسیار کنترلر برتری است، اما با بازی های چند نفره خاصی کار نمی‌کند.

تفاوت این دو در چیست؟

کنترلر‌های Joy-Cons و کنترلر حرفه‌ای نینتندو سوییچ با وجود اینکه بسیاری از ویژگی‌های یکسان را ارائه می‌دهند، متفاوت هستند. از این دو کنترلر می‌توانید در هر نینتندو سوییچ (نسخه معمولی، نینتندو سوییچ OLED و سوییچ لایت) استفاده کنید.

این تفاوت ها برای شما چه معنایی دارد؟

به طور پیش فرض، کنسول نینتندو سوییچ معمولی و نسخه OLED، با کنترل منحصر به فرد Joy-Con عرضه می‌شود. Joy-Con در اصل دو کنترلر است که اگر به یک داک مخصوص یا به کناره‌های کنسول متصل شوند، مانند یک کنترلر عمل کنند. کنترلر Joy-Con کنترلر ویژه‌ای است؛ چراکه وقتی از داک یا کنسول جدا می‌شود، می تواند به عنوان دو کنترلر مجزا در بازی های چند نفره مانند بازی Super Smash Bros. Ultimate یا بازی Mario Kart 8 Deluxe عمل کند. این باعث می‌شود که این کنترلر گزینه‌ فوق‌العاده‌ای برای سرگرم کردن بچه‌ها در ماشین در طول مسافرت یا بازی با دوستان یا اقوام باشد.

 

اگر به تنهایی بازی می‌کنید و می‌خواهید با بازی‌هایی مانند بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild راحتی بیشتری داشته باشید یا دوست دارید به طور جدی‌تر بازی‌های چندنفره رقابتی را انجام دهید، کنترلر حرفه‌ای نینتندو سوییچ همان چیزی است که به دنبالش هستید. نه تنها طراحی ارگونومیک برای دستان شما راحت‌تر است، بلکه احساس آشنای یک گیم‌پد سنتی، انجام چالش‌ها را در بازی‌هایی که نیاز به مهارت بیشتر و بازتاب‌های سریع‌تری دارند، آسان‌تر می‌کند.

 

معرفی بهترین لوازم جانبی نینتندو سوییچ

نینتندو سوییچ OLED چه تفاوتی با نسخه معمولی دارد؟ 

کاربرد شما مهم است

اندازه کوچک Joy-Con یک نکته منفی برای بازیکنان حرفه‌ای به‌شمار می‌رود، اما این ابعاد آن را به گزینه ای عالی برای بچه ها تبدیل می کند. هنگامی که Joy-Con جدا می‌شود، عملاً به اندازه پر وزن دارد و بسیار سبک‌تر از کنترلر حرفه‌ای نینتندو سوییچ است. با این حال، دستگیره‌های ارگونومیک کنترلر حرفه‌ای نینتندو سوییچ از گرفتگی دست بزرگسالان جلوگیری می‌کند، در حالی که Joy-Con ممکن است پس از استفاده طولانی مدت کمی آزار دهنده باشد.

 

باتری کنترلر حرفه‌ای نینتندو سوییچ می‌تواند تا 40 ساعت دوام داشته باشد و همین امر طول عمر باتری‌های این کنترلر را دو برابر Joy-Con می‌کند. طولانی بودن عمر باتری‌های این کنترلر بار دیگر آن را برای کسانی که می‌خواهند از سوییچ به‌صورت حرفه‌ای استفاده کنند به گزینه بهتری تبدیل می‌کند. اما 20 ساعتی که کنترلر Joy-Con در اختیار شما قرار می‌دهد نیز چیزی نیست که از آن غافل شد. تا زمانی که آن‌ها را هنگام تمام شدن بازی شارژ کنید، هرگز از کمبود باتری هراس نخواهید داشت. کنترلر حرفه‌ای نینتندو سوییچ یک گیم پد با کیفیت با وزنی متعادل است که برای بازی‌های طولانی مناسب است و طراحی دکمه‌های آن نیز قطعا روی عملکرد شما در بازی تاثیر خواهند داشت. بنابراین Joy-Con بسیاری از مزایای کنترلر حرفه‌ای نینتندو سوییچ را ندارد. با اینکه Joy-Con عملکرد خوبی دارد، اما اگر در بازی هایی مانند بازی Super Smash Bros. Ultimate یا بازی Dragon Ball FighterZ دو حریف با دو کنترلر متفاوت با یکدیگر بازی کنند، کاربری که از کنترلر حرفه‌ای نینتندو سوییچ استفاده می‌کند برتری بیشتری خواهد داشت. از آن جایی که هر دو کنترلر دارای قابلیت اسکن amiibo، HD rumble (لرزش کنترلر) و کنترل‌های حرکتی هستند، با انتخاب هرکدام هیچ یک از این ویژگی‌های دیگری را از دست نخواهید داد.

قیمت

فقط به این دلیل که Joy-Con قیمت مقرون به‌صرفه‌تری دارد، به این معنی نیست که کنترلر بهتری برای استفاده با نینتندو سوییچ است. کنترلر از نظر طراحی بی نظیر است. تعیین اینکه چگونه می‌خواهید از سوییچ استفاده کنید به خود شما بستگی دارد. برای مثال، فرض کنید که می‌خواهید در مجموع چهار کنترلر برای انجام بازی‌های چندنفره با خانواده و دوستان داشته باشید. شما باید چهار کنترلر حرفه‌ای نینتندو سوییچ جداگانه بخرید که نسبتاً گران تمام خواهد شد. با این حال، اگر تصمیم گرفتید با Joy-Con همراه شوید، فقط باید یک بسته اضافی Joy-Con بخرید و سپس از آن‌ها در کنار جفتی که با خود کنسول ارائه می‌شود استفاده کنید تا چهار کنترلر آماده برای اکشن چند نفره داشته باشید. اما همانطور که گفته شد، اگر عمدتا به‌دنبال بازی‌های ماجراجویی تک نفره یا بازی‌های آنلاین شوتر هستید، بهتر است از کنترلر حرفه‌ای نینتندو سوییچ استفاده کنید.

طرح و تنوع رنگ

از نظر طراحی، رنگ‌های کنترلر Joy-Con تنوع بیشتری دارند و یافتن آن‌ها در سایت‌ها و خرده‌ فروشی‌های مختلف آسان‌تر است. در همین حال، کنترلر حرفه‌ای نینتندو سوییچ نیز به نوبه خود طرح‌های ویژه‌ای دارد که از برخی از بازی‌های محبوب نینتندو الهام گرفته شده‌اند. با این حال، یافتن این طرح‌های محدود اغلب سخت‌ است و باید به فروشندگان شخص ثالثی مراجعه کنید که آن‌ها را با قیمتی بسیار بالاتر می‌فروشند. احتمالاً باید به یک کنترلر حرفه‌ای نینتندو سوییچ مشکی بسنده کنید؛ زیرا این تنها رنگی است که به وفور در دسترس است.

مشکل رانش (Drift) کنترلر Joy-Con

متأسفانه، جوی استیک‌های نینتندو سوییچ، سوییچ OLED و سوییچ لایت از دریفت رنج می‌برند. این بدان معناست که سوییچ سیگنال‌هایی دریافت می‌کند که به آن می‌گویند یک کاراکتر روی صفحه را حرکت دهد، درصورتی که شما به کنترلر دست نمی‌زنید. همانطور که می توانید تصور کنید، این می تواند روی تجربه بسیاری از بازی‌ها تاثیر منفی داشته باشد. این مشکل به قدری شایع است که به دلیل آن چندین پرونده قضایی علیه نینتندو تشکیل شده است. بسته به اینکه مشکل دقیقاً چیست، راه‌هایی برای رفع دریفت Joy-Con وجود دارد و اگرچه برخی از این روش‌ها می‌توانند کمک کنند، اما اینکه این مشکل بسیار رایج است هنوز ناامیدکننده است. این امکان وجود دارد که کنترلر حرفه‌ای نینتندو سوییچ نیز مشکلات دریفت داشته باشد. با این حال، گزارش‌های شایعی از جابجایی جوی استیک برای این کنترلر با ظاهر سنتی‌تر وجود ندارد. به این ترتیب، گزینه قابل اعتمادتری است.

کدام را باید خرید؟

اگر به‌طور خاص به دنبال خرید کنترلرهای بیشتری هستید تا بتوانید بازی‌های چندنفره را بازی کنید، خرید Joy-Con آسان‌تر خواهد بود، زیرا آن‌ها راحت‌تر بین اعضای خانواده پخش می‌شوند. نکته منفی این است که اگر می‌خواهید با همه کنترلرهای خود سفر کنید، به فضایی برای قرار دادن آن‌ها نیاز خواهید داشت. در صورت تمایل به چندین داک شارژ Joy-Con نیز نیاز خواهید داشت.

 

شایان ذکر است که شما می توانید کاملاً از یک کنترلر حرفه‌ای نینتندو سوییچ استفاده کنید در حالی که مهمانان شما از Joy-Con استفاده می کنند. با اینکه ممکن است کمی ناعادلانه به‌نظر برسد، اما شدنی است. هنگام تعیین اینکه کدام مسیر برای شما مناسب است، به بازی‌هایی که بازی می‌کنید افرادی که با آن‌ها بازی می‌کنید فکر کنید. پس از در نظر گرفتن همه اینها، می‌توانید به برداشت ما توجه کنید.

 

شما بهتر است یک کنترلر Pro برای استفاده شخصی خود بخرید. به این ترتیب، یک گیم‌پد راحت و به سبک سنتی برای استفاده معمولی به‌علاوه دو نیمه مجزای Joy-Con برای بازی‌ با دوستان خواهید داشت.

برچسب ها: تکنولوژی, نینتندو سوییچ, کنترلر
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.