بررسی ویژگی‌های کنسول نینتندو سوییچ OLED

بررسی ویژگی‌های کنسول نینتندو سوییچ OLED

محمدحسین  مهربان زاده محمدحسین مهربان زاده
2 سال و 7 ماه و 22 روز پیش

 چند ماه پیش وقتی که کمپانی نینتندو از کنسول نینتندو سوییچ OLED رونمایی کرد، این رونمایی باعث سردرگمی بعضی از طرفداران شد. طبق گزارشات معتبر، کمپانی نینتندو در حال توسعه نسخه‌ای بسیار قوی‌تر از کنسول نینتندو سوییچ فعلی بود که قابلیت اجرای بازی‌ها با وضوح تصویر 4K را دارد و بازی‌های نسل فعلی را بدون نیاز به تکیه بر نسخه‌های موجود در سرویس ابری روان اجرا کند. این موارد انتظاراتی بود که طرفداران از نسخه بعدی کنسول نینتندو سوییچ داشتند. بنابراین پس از اینکه کمپانی نینتندواعلام کرد که کنسول نینتندو سوییچ OLED دارای قدرت پردازش بیشتر نیست و قابلیت پشتیبانی ازنمایش وضوح تصویر 4K را ندارد، با استقبال کمتری از طرفداران روبرو شد.

 

متأسفانه کنسول نینتندو سوییچ OLED آن چیزی نبود که طرفداران انتظارش را داشتند، اما همچنان نسخه ارتقا یافته کنسول قبلی است. با فرا رسیدن زمان عرضه آن، بعید است که کنسول جدید شاهد افزایش فروشی همانند نسخه قبلی باشد، اما این بدان معنا نیست که این کنسول برای طرفداران ارزش انتخاب ندارد.

 

در ادامه با سه ویژگی برتر کنسول نینتندو سوییچ OLED نسبت به کنسول قبلی آشنا می‌شویم.

 

بررسی ویژگی‌های کنسول نینتندو سوییچ OLED

وضوح رنگ بیشتر صفحه نمایش OLED

 

شاید بارزترین تفاوت بین این دو نسخه صفحه نمایش باشد. صفحه نمایش LCD سوییچ برای بسیاری از بازیکنان به اندازه کافی خوب است، اما صفحه نمایش OLED کنسول جدید، از نظر ارائه کیفیت، یک تغییر بزرگ محسوب می‌شود.

 

صفحه نمایش نینتندو سوییچ OLED جزئیات بیشتری از بافت‌های بازی را عرضه می‌کند و در حالت دستی رنگ‌های بازی به‌زیبایی ارائه می‌شوند. با اینکه نسخه اصلی کنسول همچنان دستگاه خوبی است، اما به دلیل وجود صفحه نمایش LCD جزئیات و رنگ‌های بازی به نظر دارای شفافیت و وضوح کمتری هستند.

 

اگر استودیو‌ها از این فرصت به درستی استفاده کنند به نظر می‌رسد کنسول نینتندو سوییچ OLED می‌تواند به دلیل صفحه نمایش ارتقا یافته، سبک‌های هنری بازی‌های مختلف را بسیار بهتر به تصویر بکشد.

 

بررسی ویژگی‌های کنسول نینتندو سوییچ OLED

بهبود اتصال به اینترنت با استفاده از کابل LAN

 

اینکه کنسول نینتندو سوییچ به مدت 5 سال از اتصال به اینترنت با استفاده از پورت اترنت را پشتیبانی نمی‌کرد غیرقابل باور به نظر می‌رسد. کمپانی نینتندو در گذشته مشکلات زیادی با پشتیبانی آنلاین داشته است اما قرار دادن پورت اترنت در داک نینتدو سوییچ OLED اولین قدم درست کمپانی در اتصال بازیکنان به اینترنت است.

البته ممکن است تمجید از کنسول جدید برای قرار دادن قابلیتی که سال‌ها پیش باید در نظر گرفته می‌شد عجیب به نظر برسد، اما این قابلیت برای کسانی که آنلاین بازی می‌کنند به طرز قابل توجهی اتصال بهتری ارائه می‌دهد.

 

بررسی ویژگی‌های کنسول نینتندو سوییچ OLED

بهبود پایه پشتی کنسول

 

با اینکه پایه پشت نسخه اصلی سوییچ به هیچ وجه جز قطعات با کیفیت آن محسوب نمی‌شود، اما در برخی مواقع مفید است. درهرصورت، سست بودن و جای نامناسب آن در کنسول یک ضعف بزرگ به حساب می‌آید.

 

در کنسول جدید، بزرگتر شدن این پایه و تغییر مکان آن باعث استحکام بیشتر پایه شده است که در بسیاری از نقد و بررسی‌های کنسول تبدیل به بحث اصلی شده است.

 

این قابلیت این امکان را به کاربران می‌دهد که از پایه پشت کنسول به عنوان یک قطعه پشتیبان هنگام بازی کردن استفاده کنند و دیگر نگران نگه داشتن وزن کنسول هنگام بازی نباشند. پایه پشتی این نسخه جدید شباهت زیادی به پایه‌ لپتاپ‌های Microsoft Surface دارد. برای خرید کنسول نینتندو سوییچ OLED از فروشگاه PsPro کلیک کنید.

 

 

برچسب ها: Nintendo Switch OLED, Nintendo Switch, Nintendo Switch Lite, نینتندو سوییچ, نینتندو سوییچ لایت
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.