مدیر اسبق بازاریابی مایکروسافت: پلی استیشن 5 می تواند برنده نسل نهم باشد

ایلیا امینی ایلیا امینی 15 روز پیش

بعد از مراسم رونمایی پرحاشیه از سخت افزار کنسول پلی‌استیشن 5 حال تحلیل‌گران و کارشناسان متعددی درمورد آینده این کنسول باتوجه به اطلاعات منتشر شده در هفته گذشته اظهار نظرهای ضد و نقیضی را در رسانه‌های مختلف ارائه کرده‌اند، که یکی از این افراد مدیر اسبق فروش و بازاریابی شرکت مایکروسافت یعنی آلبرت پنلو(Albert Penello) بوده است.

آلبرت پنلو که چندین ماه است که از شرکت مایکروسافت جدا شده است و دیگر شغلی را در صنعت بازی‌های ویدویی در اختیار ندارد، به‌تازگی برای بار دیگر در صدر اخبار قرار گرفته است. زیرا با توجه به رویدادهای رخ داده در هفته گذشته و رونمایی از اولین اطلاعات رسمی از کنسول پلی‌استیشن 5، حال مخاطبان بسیار زیادی در فضای مجازی به‌دنبال گفت و گو در رابطه با کنسول موفق در نسل آینده این صنعت هستند. و برهمین اساس آقای پنلو تصمیم گرفت تا با انجام مصاحبه‌ای با سایت Resetera از افکار و عقاید خود در رابطه با کنسول پلی‌استیشن 5 پرده‌برداری کند.

 

پنلو درواقع اعتقاد دارد که سونی می‌تواند پیروز اصلی نبرد کنسول‌های نسل نهمی باشد، اما تنها به یک شرط، قیمت‌گذاری سونی می‌بایست پایین و منطقی باشد. زیرا به‌نظر پنلو مشخصات سخت‌افزاری کنسول پلی‌استیشن هیچ جای تردیدی را در ذهن مخاطبان برای انتخاب این کنسول باقی نمی‌گذارد البته اگر قیمت این کنسول تنها 400 دلار باشد.

 

در ماه‌های گذشته نحوه قیمت‌گذاری کنسول‌های پلی‌استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس یکی از اصلی‌ترین تیترهای مورد بحث رسانه‌های صنعت بازی بوده است، و در جمع‌بندی این مباحث همیشه اعلام شده است که اگر یکی از دو شرکت سونی و مایکروسافت تصمیم بگیرند تا محصول خود را با قیمتی بالاتر از دیگری وارد بازار کنند قطعا با شکست مواجه خواهند شد، درست همانند اتفاقات روی داده در نسل هفتم و شکست سونی در سال‌های ابتدایی نبرد میان کنسول‌های پلی‌استیشن 3 و ایکس باکس 360. اما در هر صورت در حال حاضر و وضعیت موجود بر بازارهای جهانی بعید به‌نظر می‌رسد که سونی بخواهد کنسول پلی‌استیشن 5 را با قیمتی نظیر 400 دلار به بازار عرضه کند، مگر اینکه این شرکت حاضر باشد در ابتدا نسل نهم با ضرری هنگفت کار خود را آغاز کند.

 

در نسل گذشته کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس باکس وان تقریبا از قدرتی یکسان بهره می‌بردند و سونی تنها به‌وسیله عناوین انحصاری شاخص خود توانست تا شکستی تمام عیار را به مایکروسافت تحمیل کند، اما در نسل آینده و سرمایه‌گذاری عظیم مایکروسافت در زمینه بازی‌های انحصاری به‌نظر می‌رسد که سونی قرار است تا نبردی بسیار پرفشارتر را نسبت به گذشته پیش روی داشته باشد، حال که طبق اطلاعات منتشر شده کنسول پلی‌استیشن 5 تا میزان اندکی از ایکس باکس سری ایکس در زمینه عملکرد ضعیف‌تر خواهد بود، پیش‌بینی می‌شود که قیمت‌گذاری پایین‌تر و منطقی‌تر نسبت به کنسول مایکروسافت می‌تواند مهم‌ترین و بزرگ‌ترین برگ برنده سونی در نسل نهم باشد.

برچسب ها: playstation 5

نظر کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید