وضعیت بازی Call of Duty در سال‌های آینده چگونه خواهد بود؟

وضعیت بازی Call of Duty در سال‌های آینده چگونه خواهد بود؟

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
5 ماه و 24 روز پیش

وقتی خبر تصاحب کمپانی اکتیویژن بلیزارد توسط کمپانی مایکروسافت منتشر شد، احتمال این‌که استودیوهای سازنده بازی‌ Call of Duty برای مدتی از توسعه‌ سالیانه بازی‌های این مجموعه فاصله بگیرند مطرح شد. اگرچه هنوز هیچ خبری مبنی بر اتخاذ چنین تصمیمی منتشر نشده، اما کمپانی مایکروسافت هم هنوز خرید اکتیویژن بلیزارد را نهایی نکرده و کنترل مستقیم روی اوضاع استودیوهای این کمپانی ندارد.
بر اساس اعلام برخی منابع، استودیو Sledgehammer Games همین حالا مراحل پیش‌ تولید نسخه جدید بازی Call of Duty خود را آغاز کرده است و به دلیل این‌که این عنوان هنوز در این مراحل قرار دارد و هیچ چیز درباره محصول نهایی قطعی نیست، هنوز هیچ اطلاعاتی از این عنوان در دسترس نیست.


سم مگز (Sam Maggs)، یکی از نویسنده‌های بازی Call of Duty: Vanguard در جریان کامیک کان نیویورک در سال 2021 درباره آینده این بازی گفته بود: «ما دو داستان دیگر داریم که مشتاقیم آن‌ها را تعریف کنیم.» نویسنده‌های این بازی مشخصا برنامه‌های بیشتری برای قسمت‌های بعدی آن دارند، اما عملکرد ضعیف بازی Call of Duty Vanguard در بازار و برآورده نکردن انتظارات کمپانی اکتیویژن، احتمالا جلوی ساخته شدن قسمت‌های بعدی این بازی را خواهد گرفت.

 

هر آنچه که از نسخه جدید بازی Call of Duty می‌دانیم

شایعه: بازی Call of Duty: Warzone 2 به زودی معرفی خواهد شد

وضعیت بازی Call of Duty در سال‌های آینده چگونه خواهد بود؟


جیسون شرایر (Jason Schreier) اولین منبعی بود که ادعا کرد هیچ نسخه اصلی‌ از سری بازی Call of Duty در سال 2023 منتشر نخواهد شد. طبق ادعای شرایر، کمپانی اکتیویژن دلیل عدم فروش مناسب بازی Call of Duty: Vanguard را عرضه سالیانه و سریع بازی‌های این مجموعه می‌داند و قصد دارد تا با بیشتر کردن فاصله میان عرضه دو نسخه، میزان فروش این عناوین را بالا نگه دارد. البته شرایر در این گزارش مشخص نکرد که تصمیم کمپانی اکتیویژن برای لغو عرضه سالیانه این بازی‌ها دائمی است یا خیر. هرچند اگر چنین تصمیمی هم گرفته شده باشد، پس از اتمام کارهای خریداری این کمپانی توسط مایکروسافت، احتمال اتخاذ یک تصمیم جدید و عرضه دوباره این بازی‌ها به‌صورت سالیانه وجود خواهد داشت.


در راستای همین ادعای شرایر، سخنگوی کمپانی اکتیویژن گفت: «سری بازی Call of Duty عناوین رایگان و با کیفیتی دارد که برای سال‌های آینده هم برنامه ریزی شده‌اند. هر گزارش دیگری نامعتبر است. به زودی اطلاعات بیشتری از وضعیت این عناوین منتشر خواهیم کرد.» او در این بیانیه احتمالا به نسخه موبایل بازی Call of Duty: Warzone و بازی Call of Duty: Warzone 2 اشاره می‌کند. نسخه موبایل این بازی احتمالا در انتهای سال جاری میلادی و بازی Warzone 2 هم احتمالا در سال 2023 منتشر خواهند شد.


برای پر کردن جای خالی یک عنوان بزرگ از این مجموعه در سال 2023، کمپانی اکتیویژن قصد دارد علاوه بر دو بازی ذکر شده، یک بازی دیگر از این مجموعه را هم در دو سال آینده منتشر کند. اگرچه هنوز هیچ اطلاعاتی از این بازی در دسترس نیست، اما به دلیل عدم حضور حالت بازی زامبی در بازی Call of Duty: Modern Warfare 2، این احتمال وجود دارد که این حالت به صورت یک بازی مستقل منتشر شود.

 

وضعیت بازی Call of Duty در سال‌های آینده چگونه خواهد بود؟


البته بعید است که کمپانی اکتیویژن تصمیم عاقلانه‌ای بگیرد و عرضه سالیانه این مجموعه را برای همیشه متوقف کند. یکی از اعضای استودیو Sledgehammer هم به‌صورت ناشناس اعلام کرده است که این کمپانی تنها یک غیبت یک‌ساله را برای این مجموعه برنامه ریزی کرده است و پس از آن دوباره عرضه سالیانه بازی Call of Duty را ادامه خواهد داد. او برای اثبات حرف خود ادعا کرده است که کمپانی اکتیویژن از استودیو Sledgehammer خواسته تا بازی Call of Duty بعدی خود را تا سال 2025 برای انتشار آماده کند. با توجه به این‌که اطلاعات دیگری به برنامه استودیو Treyarch برای عرضه بازی بعدی خود در سال 2024 اشاره می‌کنند، بسیار بعید است که کمپانی اکتیویژن عرضه سالیانه بازی Call of Duty را متوقف کند و از همین حالا تمام تمرکز خود را روی انتشار سالیانه این بازی در سال‌های بعد گذاشته است.


البته تمامی برنامه‌های این کمپانی هم از دید عموم مخفی نیستند و می‌توان نشانه‌هایی از تلاش آن‌ها برای تسریع روند توسعه این بازی‌ها مشاهده کرد. برای مثال می‌توان به استخدام افراد بیشتر توسط استودیو Sldegehammer اشاره کرد. تعداد توسعه دهندگان شاغل در این استودیو در سال گذشته 21 درصد افزایش داشته است و با نگاهی به لیست مشاغل خالی این استودیو (مجموع هر چهار شعبه) می‌توان 60 جای خالی مشاهده کرد. استودیو Sledgehammer در حال حاضر بیش از 500 کارمند مختلف دارد که تقریبا برابر با تعداد کارمندان دو استودیو بزرگ کمپانی اکتیویژن، یعنی استودیو Treyarch و استودیو Infinity Ward است.


البته این احتمال وجود دارد که تمامی برنامه‌های آینده بازی Call of Duty پس از نهایی شدن پروسه خرید کمپانی اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت تغییر کند. در حال حاضر عرضه بازی بعدی این مجموعه در سال 2022 توسط استودیو Infinity Ward قطعی است و منابع مختلف گزارش کرده‌اند که بازی جدید این استودیو برای دو سال محتوای کافی به بازیکنان ارائه خواهد کرد.


به‌نظر می‌رسد که کمپانی Activision تمامی جوانب را در نظر گرفته و برای هر اتفاق غیرمنتظره‌ای که در سال‌های آینده رخ دهد یک برنامه مجزا دارد. با توجه به در دست ساخت بودن چندین پروژه مختلف از بازی Call of Duty، در سال‌های آینده عناوین بیشتری از این مجموعه منتشر خواهد شد و عید است که خبری از کاهش تعداد آن‌ها باشد.

 

برچسب ها: Call of Duty: Vanguard, Warzone, Call ofDuty
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.