استیم پشتیبانی از ویندوزهای قدیمی‌تر از ۱۰ را متوقف کرد

استیم پشتیبانی از ویندوزهای قدیمی‌تر از ۱۰ را متوقف کرد

محمد مسعودی محمد مسعودی
3 ماه و 17 روز پیش

با فرا رسیدن سال جدید میلادی، کمپانی Valve رسما اعلام کرد که قصد دارد پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی سیستم عامل ویندوز را در پلتفرم استیم متوقف کند. این بدان معناست که کاربرانی که هنوز در ویندوز ۷، ۸ یا ۸٫۱ از پلتفرم استیم استفاده می‌کنند، برای دسترسی به این فروشگاه باید کامپیوتر شخصی خود را به سیستم عامل ۱۰ یا ۱۱ ارتقا دهند. 

 

لازم به ذکر است که استفاده از پلتفرم استیم روی ویندوز ۷، ۸ و ۸٫۱ همچنان برای کاربران ممکن خواهد بود. با این حال، با توجه به اینکه دیگر هیچ به روز رسانی‌ای برای این دسته از کاربران ارائه نمی‌شود، کمپانی Valve هیچ رفع مشکلی را در صورت وجود باگ یا هر مشکلی که ممکن است مربوط نسخه‌های جدید این نرم‌افزار باشد، ارائه نخواهد کرد. این همچنین به این معنی است که در برخی موارد، شاید نرم‌افزار استیم به طور کلی روی نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم عامل ویندوز اجرا نشود. 


کمپانی Valve اولین اطلاعیه مبنی بر پایان پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم عامل ویندوز را در مارس سال ۲۰۲۳ اعلام کرده بود. از آن‌ جایی که این کمپانی از یک نسخه جاسازی شده مرورگر گوگل کروم برای پلتفرم استیم استفاده می‌کند، باید شرایط اجرای این نرم‌افزار را با شرایط اجرای این مرورگر، تطابق دهد. لازم به ذکر است که مدتی پیش، کمپانی گوگل پشتیبانی مرورگر کروم را در نسخه‌های قدیمی‌تر از ویندوز ۱۰، کنار گذاشته بود. 


جالب اینجاست که کمپانی Valve بیشتر از کمپانی مایکروسافت، از ویندوز ۷ پشتیبانی کرد. پشتیبانی از این نسخه از سیستم عامل ویندوز در سال ۲۰۲۰ به صورت رسمی توسط کمپانی مایکروسافت متوقف شده بود. از سوی دیگر، سیستم عامل‌های ویندوز ۸ و ۸٫۱ هم در ژانویه سال ۲۰۲۳ شاهد توقف پشتیبانی از سوی کمپانی مایکروسافت بودند.

 

برچسب ها: Valve, Steam
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.