کنسول بعدی ایکس باکس بزرگ‌ترین جهش سخت افزاری در کنسول‌ها خواهد بود

کنسول بعدی ایکس باکس بزرگ‌ترین جهش سخت افزاری در کنسول‌ها خواهد بود

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
3 ماه و 3 روز پیش

یکی از شایعاتی که در هفته‌های اخیر پیرامون ایکس باکس وجود داشت، مربوط به خروج این کمپانی از بازار کنسول‌های خانگی بود که در پادکست شب ایکس باکس در تاریخ 15 فوریه 2024 کاملا تکذیب شد. مدیران ایکس باکس ضمن تکذیب این شایعات، اعلام کردند که نسل بعدی ایکس باکس «بزرگترین پیشرفت سخت افزاری در یک نسل» خواهد بود.

 


انتشار شایعات مربوط به عرضه چهار عنوان انحصاری ایکس باکس برای پلی استیشن 5 و نینتندو سوییچ، باعث شک و تردید طرفداران ایکس باکس نسبت به آینده کنسول‌های این کمپانی شده بود، اما سارا باند (Sarah Bond)، رئیس ایکس باکس، در پادکست اختصاصی ایکس باکس اعلام کرد که نه‌ تنها برنامه‌ای برای توقف تولید کنسول‌های ایکس باکس وجود ندارد، بلکه نسل بعدی کنسول‌های خانگی ایکس باکس بزرگترین پیشرفت سخت افزاری تاریخ را خواهد داشت.


«اتفاقات هیجان انگیزی در بخش سخت افزاری رخ می‌دهند و اطلاعات بیشتر را در تعطیلات سال نوی میلادی با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. ما سرمایه‌گزاری بزرگی روی نسل بعدی ایکس باکس کرده‌ایم. هدفمان این است که بزرگترین پیشرفت تکنیکی که تا به حال بین دو نسل سخت افزار وجود داشته را ارائه کنیم و پلتفرمی قدرتمند در اختیار بازیکنان و توسعه‌دهندگان قرار دهیم.»

 

لازم به ذکر است که اطلاعاتی که قرار است در تعطیلات سال نوی میلادی درباره سخت افزار بعدی ایکس باکس منتشر شود، احتمالا درباره کنسول دستی ایکس باکس خواهد بود و نسل بعدی کنسول‌های خانگی ایکس باکس در آینده نزدیک معرفی نخواهد شد.

باند تاکید کرد که سخت افزار ایکس باکس همچنان هسته اصلی توسعه این کمپانی خواهد بود. استودیو‌های داخلی ایکس باکس به طراحی سخت افزار کنسول نسل بعدی ایکس باکس کمک می‌کنند تا به بهترین شکل بازی‌هایشان را برای این کنسول توسعه دهند.
 

پس از اتمام پادکست، این کمپانی در پستی که روی بلاگ رسمی ایکس باکس قرار داد تاکید کرد که همچنان «به عرضه عناوین پرچم‌دار روی ایکس باکس ادامه خواهد داد» و سرویس گیم پس «فقط روی کنسول‌های ایکس باکس در دسترس خواهد بود.» این بخش از پست ایکس باکس به شایعات اخیر درباره احتمال فعالیت سرویس گیم پس روی کنسول‌های پلی استیشن 5 و نینتندو سوییچ پایان داد.
 

برچسب ها: xbox, xbox series x, xbox series s
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.