آیا مایکروسافت فروش بازی‌های فیزیکی را متوقف خواهد کرد؟

آیا مایکروسافت فروش بازی‌های فیزیکی را متوقف خواهد کرد؟

علیرضا غلامی علیرضا غلامی
2 ماه و 13 روز پیش

به‌گفته GamesIndustry چندین خرده‌فروش در اروپا ظاهرا فروش بازی‌های ایکس باکس را متوقف کرده‌اند. به دنبال این موضوع به‌نظر می‌رسد قرار است شاهد کنارگذاشته شدن بازی‌ها درقالب فروش فیزیکی از سوی ایکس باکس باشیم.

بی‌تردید خوب می‌دانید که صنعت گیم از زمان‌های قدیم با فروش دستی بازی‌ها به شکوهی که اکنون دراختیار دارد، رسیده است. به نظر می‌رسد ایکس باکس برای بهبود این وضعیت به‌دنبال تخریب بازار بازی‌های فیزیکی است و رفته‌رفته درحال آماده شدن برای عدم فروش بازی‌هایش به‌صورت فیزیکی باشد. درهمین زمینه تعدادی از خرده‌فروشی‌های موجود در اروپا، قفسه‌های مربوط به‌بازی‌های خود را خالی نموده‌اند.

با توجه به‌این نکات باید بدانید که مایکروسافت درتلاش است تا مشکلات مالی خود را، به‌هر نحوی که شده کنترل کند. این مدیریت هزینه می‌تواند در زمینه‌های مختلفی انجام شود. درگذشته شاهد  تعدیل نیروی 2000 کارمند در 25 ژانویه بودیم و اخیرا عدم فروش بازی‌ها به‌صورت فیزیکی ازسوی مایکروسافت نشان‌دهنده‌ی سیاست‌های این شرکت برای کاهش هزینه‌هاست.

طی مصاحبه‌ی کریس درینگ،‌ رئیس سایت GamesIndustry.biz، با یکی از تحلیل‌گران، مشخص شد که اکثر نیروهای تعدیل شده‌ی مایکروسافت در اخراج‌های ژانویه ۲۰۲۳ در حوزه‌ی رساندن محصولات فیزیکی به فروشگاه‌ها فعالیت داشتند. این موضوع نشان می‌دهد که ایکس باکس دیگر بازی‌های خود را به‌صورت فیزیکی منتشر نخواهد کرد و می‌توان گفت که ممکن‌است سونی نیز برای جلوگیری از هزینه‌های مازاد این مسیر را دنبال کند. نظر شما نسبت به این موضوع چیست؟ باما همراه باشید و نظر خود را برایمان به اشتراک بگذارید.

برچسب ها: ایکس باکس, ایکس باکس سری ایکس, ایکس باکس سری اس
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.