بررسی برخی از جزئیات برجسته بازی Hogwarts Legacy

بررسی برخی از جزئیات برجسته بازی Hogwarts Legacy

خشایار بهرامی خشایار بهرامی
1 سال و 3 ماه و 12 روز پیش

قلعه هاگوارتز و کلیت جهان جادو یکی از غنی‌ترین و پر جزئیات‌ترین مکان‌هایی محسوب می‌شوند که اتفاقات یک بازی ویدیویی می‌تواند درون آن‌ها جریان داشته باشد. بازی Hogwarts Legacy رویا دیرینه طرفداران فرنچایز هری پاتر را برآورده کرده و اشخاص می‌توانند با تجربه این عنوان، قدم در جهان جادویی آن بگذارند. استودیو بازی سازی Avalanche Software طراحی محیطی مناطق مختلف بازی را به بهترین شکل انجام داده و هر ناحیه دارای جزئیات کوچک، رازها یا ایستر اگ‌های متععد است. جزئیات به کار رفته در این عنوان را نمی‌توان به صورت کلی به خاطر سپرد و مورد بررسی قرار داد، اما در میان آن‌ها مشخصا مواردی هستند که بیشتر از سایرین به چشم می‌آیند. به همین منظور تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به بررسی برخی از جزئیات برجسته بازی Hogwarts Legacy بپردازیم.

 

قطار مخصوص مدرسه هاگوارتز

درصورتی‌که بازی Hogwarts Legacy را تجربه کرده باشید، مشخصا می‌دانید که با شروع این بازی شما به عنوان یکی از دانش آموزان مدرسه هاگوارتز سوار قطار اختصاصی این مدرسه نخواهید شد، بلکه با استفاده از موجودی پرنده به هاگوارتز می‌رسید. عدم استفاده از قطار برای ورود پروتاگونیست بازی به مدرسه هاگوارتز، به معنی عدم وجود آن در جهان بازی نیست. بازیکن‌ها می‌توانند با مراجعه به ایستگاه قطار روستا Hogsmeade، منتظر رسیدن این قطار بمانند. باید خاطر نشان کرد که قطار اختصاصی هاگوارتز دارای زمان‌بندی به خصوصی نیست و امکان استفاده از آن نیز تحت هیچ شرایطی وجود ندارد.

 

لباس‌های زرهی موجود در مدرسه هاگوارتز

راهروهای مدرسه جادویی هاگوارتز مملو از لباس‌های زرهی متعددی است که انتظار می‌رود تمامی آن‌ها خالی بوده و هیچ‌گونه موجود جادویی درون آن‌ها وجود نداشته باشد. با این وجود، در میان تمامی آن‌ها می‌توان دو مورد به خصوص را یافت که اگر از کنارشان عبور کنید، متوجه یک نوع صدای زمزمه می‌شوید. صدا زمزمه مذکور مرتبط با یکی از آن‌ها است و دیگری تحت هیچ شرایطی علاقه‌ای به شنیدن این صدا ندارد. در صورتی‌که مدت زمان زیادی را صرف تردد از مقابل آن‌ها کنید، میزان زمزمه ایجاد شده افزایش یافته و دیگر زره پوش از کوره در رفته و همتایش را تکه تکه می‌کند تا زمزمه‌ها متوقف شوند.

 

 

رازهای مخفی و ایستراگ‌های بازی Hogwarts Legacy

اژدها

هنگامی‌که مشغول قدم زدن روی سطح زمین یا پرواز کردن در جهان بازی Hogwarts Legacy هستید، این امکان وجود دارد که به صورت اتفاقی یک اژدهای غول پیکر را در آسمان مشاهده کنید. بلافاصله پس از آن‌که این اژدها را مشاهده کردید، می‌توانید با مراجعه به نقشه بازی آیکون مخصوص این موجود جادویی را ببینید که به صورت مداوم در حال تحرک است!

 

تالار اسرار

متأسفانه در جریان بازی Hogwarts Legacy امکان مراجعه به تالار اسرار (Chamber of Secrets) وجود ندارد؛ علت اصلی این امر عدم بهم ریختن جدول زمانی اتفاقات بازی بوده و این موضوع از جانب استودیو Avalanche Software به صورت رسمی تایید شده است. البته در جهان این عنوان بازیکن‌ها می‌توانند تا حدودی به این تالار نزدیک شده و با مراجعه به حمام ویژه مدرسه هاگوارتز که امکان دسترسی به تالار اسرار از طریق آن فراهم می‌شود، برخی نمادها نظیر علامت یک مار را روی شیر آب مشاهده کنند. اگر به خاطر داشته باشید، ورودی اصلی تالار اسرار درواقع همین شیر به خصوص است، اما برخلاف انتظارات امکان استفاده از آن وجود ندارد.

طلسم‌های جادویی

اگر فیلم‌های مجموعه هری پاتر را دیده باشید، بدون شک متوجه جزئیات قابل توجه بازی Hogwarts Legacy در زمان استفاده از طلسم‌های جادویی می‌شود. در جریان این عنوان، هریک از طلسم‌ها دارایی صدایی کاملا مشابه با فیلم‌ها است. بهترین نمونه برای این مورد، طلسم Lumos به شمار می‌رود. به عقیده بسیاری از طرفداران فرنچایز هری پاتر، این‌گونه به نظر می‌رسد که افکت صوتی این طلسم از فیلم‌ها جدا شده و درون این بازی ویدیویی قرار گرفته است.

 

اتاق‌های مدرسه هاگوارتز

همانطور که احتمالا اطلاع دارید، در بازی Hogwarts Legacy بازیکن‌ها می‌توانند به صورت آزادانه و بنابر میل شخصی‌شان یکی از چهار گروه اصلی مدرسه هاگوارتز را انتخاب کنند. هنگامی‌که شما گروه‌تان را انتخاب می‌کنید، امکان دسترسی به اتاق سه گروه دیگر از بازیکن گرفته می‌شود. همچنین اگر بازیکن برای ورود به اتاق مخصوص سایر گروه‌ها تلاش کند، اتفاقات جالبی رقم می‌خورد. برای مثال اگر شما عضو گروه هافلپاف نباشید و قصد ورود به اتاق مخصوص آن‌ها را داشته باشید، دو بشکه نسبتا بزرگی که به عنوان ورودی اتاق این گروه عمل می‌کنند، مایع به خصوصی را روی صورت شخصیت‌تان خواهند پاشید.

 

انتظارهایی که از بازی Hogwarts Legacy 2 داریم

موجود نهفته در دریاچه سیاه

اتاق‌های اختصاصی هریک از گروه‌های مدرسه هاگوارتز دارای طراحی محیطی و جزئیات به خصوصی هستند که آن‌ها را از سایرین مجزا می‌کند. بهترین نمونه برای جزئیات اختصاصی این اتاق‌ها متعلق به محل حضور اعضا گروه اسلیترین است. درون اتاق ویژه این گروه پنجره‌های بسیار بلندی دیده می‌شود که از طریق آن‌ها می‌تواند دریاچه سیاه را مشاهده کرد. در این بین، اگر شما برای مدت زمانی نسبتا محدود با استفاده از طلسم‌های جادویی‌تان به این پنجره‌ها ضربه بزنید، موجود جادویی نهفته در این دریاچه با شاخک‌هایش به شما پاسخ می‌دهد و ضرباتی را به شیشه پنجره‌ها وارد می‌کند.

 

اسنیچ طلایی

مطابق انتظار، درون اتاق اختصاصی گروه گریفیندور نیز جزئیات قابل توجهی قرار گرفته است. یکی از جزئیات چشم‌گیر این اتاق، اسنیچ طلایی رنگ (گوی طلایی) بوده که به صورت آزادانه در محیط پرواز کرده و بال می‌زند. متأسفانه امکان تجربه مسابقات کوییدیچ در بازی Hogwarts Legacy وجود ندارد و بازیکن‌ها می‌توانند در عوض استفاده از این آیتم برای انجام مسابقات، صرفا آن را مشاهده کنند. تصاحب آن نیز فقط در زمانی امکان‌پذیر است که بازیکن‌ها برخی ماموریت‌های فرعی بازی را آغاز کنند.

فیزیک لباس‌ها در هنگام وزش باد

برای عنوانی به وسعت بازی Hogwarts Legacy وجود برخی مشکلات فنی کاملا منطقی است و نمی‌توان انتظار داشت که آن اثر فاقد هرگونه عیب باشد. با این حال،‌ بازی مذکور دارای جزئیات فنی متعدد و قابل توجهی بوده که سبب می‌شوند هیچ‌یک از مشکلات موجود به چشم نیایند و کمتر بازیکنی متوجه وجود آن‌ها شود. یکی از نکات چشم‌گیر این عنوان، چگونگی فیزیک لباس‌ها در هنگام پرواز کردن با استفاده از جاروها یا موجودات جادویی است. در زمان استفاده از این موارد، اگر به لباس شخصیت‌تان در هنگام وزش باد دقت کنید، متوجه چگونگی تحرکات آن خواهد شد. این موضوع شدیدا حس واقع گرایانه‌ای را در زمان پرواز کردن در جهان بازی به بازیکن القا می‌کند.

 

فروشگاه‌های روستای Hogsmeade

یکی از جذاب‌ترین نقاط جهان بازی Hogwarts Legacy بدون شک روستا Hogsmeade محسوب می‌شود. به بازیکن‌ها توصیه می‌کنیم که در اولین تجربه حضورشان در این روستا، مدت زمان نسبتا زیادی را صرف گشت و گذار در تمامی نقاط آن کنند. درون این روستا فروشگاه‌های مختلفی قرار گرفته و NPCهایی نیز وجود دارد که با برقراری تعامل با آن‌ها، می‌توانید اطلاعات سرگرم کننده‌ای را در مورد جهان جادو یا برخی شخصیت‌ها به دست آورید.

راهرو موزیکال

قلعه جادویی هاگوارتز مملو از معماها، ‌اسرار و جزئیات سرگرم‌کننده است. این قلعه دارای راهروهای متعدد است که هریک از آن‌ها پتانسیل مخفی کردن یک راز یا نکته جالب را دارد. یکی از راهروهای به خصوص این قلعه، موردی است که درون آن تابلوهای مرتبط با تصویر چندین موزیسین در راستا یک‌دیگر قرار گرفته‌اند. در این راهرور همواره موسیقی در حال جریان است و نوا موسیقی صرفا با نزدیک شدن بازیکن به راهرو قابل شنیدن است!

 

نوازنده جادویی

حالا که صحبت از موسیقی و نوازندگان شد، می‌بایست به یکی دیگر از جزئیات جالب بازی Hogwarts Legacy اشاره کنیم. در خارج از محدوده قلعه هاگوارتز، می‌توانید پس از مدتی گشت و گذار یک نوازنده را ببینید. همراه این نوازنده یک شیپور جادویی قابل رویت است که به صورت معلق در هوا قرار گرفته و همراه‌ با یک‌دیگر برای گروهی از اشخاص مشغول نواختن هستند. درصورتی‌که به نوازنده مذکور نزدیک شوید و به او انعام دهید، بار بعدی که در جهان بازی با این نوازنده ملاقات می‌کنید، او یک آلت موسیقی جادویی دیگر را نیز به همراه خواهد داشت. بنابراین هرچقدر که انعام بیشتری را به او پرداخت کنید، گروه موسیقی‌اش بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود.

 

 

10 موضوع که جای خالی‌شان در بازی Hogwarts Legacy حس می‌شود

گشت و گذار بدون لباس

اگر تصمیم بگیرید تا تمامی لباس‌های شخصیت‌تان را در جریان بازی Hogwarts Legacy از تن او در بیاورید تا تنها لباس زیر سفید رنگ بدنش را بپوشاند، اتفاق جالبی رقم می‌خورد. هنگامی‌که تصمیم مذکور را اجرایی کردید، می‌بایست شروع به قدم زدن و گشت و گذار در نقاط مختلف جهان بازی کنید تا ری‌اکشن سایر شخصیت‌ها را ببینید. هریک از NPCهای بازی به شیوه متفاوتی نسبت به ظاهر شما واکنش نشان خواهند داد و دیالوگ‌های جالبی را می‌توانید در این بین گوش کنید.

 

کاربران کنسول‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس به همراه پلتفرم کامپیوتر می‌توانند هم‌اکنون اقدام به خریداری و تجربه بازی Hogwarts Legacy کنند. با این وجود، دارندگان کنسول‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ می‌بایست تا فرا رسیدن تاریخ 25 جولای 2023 (سه مرداد 1402) منتظر بمانند.

برچسب ها: Hogwarts Legacy
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.