رازهای مخفی و ایستراگ‌های بازی Hogwarts Legacy

رازهای مخفی و ایستراگ‌های بازی Hogwarts Legacy

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
1 سال و 1 ماه و 17 روز پیش

یکی از بهترین بخش‌های بازی Hogwarts Legacy، توجه سازندگان به جزئیات کوچک بازی و ارجاعات مختلف به فیلم‌ و کتاب‌های هری پاتر و دیگر عناوین است. در ادامه این مطلب، راز‌ها، ایستراگ‌ها، جزئیات جذاب و مکان‌های مخفی سراسر مدرسه هاگوارتز، روستای هاگزمید و زمین‌های مرتفع اطراف را مشاهده می‌کنید.

 

مکان‌های بازی Hogwarts Legacy که طرفداران هری پاتر باید به آن‌ها سر بزنند

 


کتاب Secrets of the Darkest Arts

 


 

وقتی با سباستین وارد منطقه ممنوعه کتابخانه می‌شوید، یک کتاب در قفسه‌ها توجه‌تان را جلب خواهد کرد. به گفته سباستین، نام این کتاب «رازهای تاریک‌ترین فنون» است که به تام ریدل (Tom Riddle) کمک کرد تا اطلاعات بیشتری درباره هورکاکس‌ها به‌دست بیاورد و اولین قدم در راه تبدیل شدن به لرد ولدمورت را بردارد.


جام آتش

 

 

اگر از پله‌های اصلی به طبقه آخر مدرسه بروید خیلی زود به اتاق جام‌ها خواهید رسید. داخل این اتاق می‌توانید یک جعبه جواهرنشان پیدا کنید که جام آتش در آن نگهداری می‌شود. همان جامی که قهرمان تورنومنت سه‌جادوگر را مشخص می‌کند.

 

معجون چندمیوه هرماینی

 

 

داخل سرویس بهداشتی نزدیک کلاس پروفسور فیگ (Fig) می‌توانید یک معجون چند میوه درحال جوشیدن پیدا کنید. این ارجاعی است به وقتی که هرماینی همین معجون چند میوه را در تالار اسرار می‌جوشاند.

 

فرد و جرج ویزلی

 

 

احتمال این‌که بیرون مغازه شوخی زونکو در روستای هاگزمید، دوقلوهای مو قرمز را پشت شیشه این مغازه ببینید. ارجاعی به دوقلوهای ویزلی که مغازه جوک خودشان را با نام Weasleys’ Wizard Wheezes تاسیس کردند.

 

ورودی تالار اسرار

 

 

اگر به سرویس بهداشتی دخترانه اسلیثرین سر بزنید، می‌توانید یک سینک مارنشان پیدا کنید که به سینک ورودی مخفی تالار اسرار اشاره می‌کند. هری با صحبت کردن به زبان مار ورودی مخفی تالار اسرار را باز کرده بود.

 

مهمانی روز مرگ

 

 

با بازکردن قفل یکی از دروازه‌های نزدیک ورودی تالار گروه اسلیثرین، می‌توانید چند روح را در یک تالار متروکه پیدا کنید که درحال شادی و جشن روزمرگ یکی از ارواح هستند. 
در این تالار می‌توانید یک پارچه با تصویر گروه خصوصی ارواح بی‌سر را هم پیدا کنید.

 

مینی کویدیچ

 

 

امکان تجربه ورزش کویدیچ در بازی Hogwarts Legacy وجود ندارد، اما می‌توانید در دفتر مادام کوگاوا (Madam Kogawa) یک مسابقه کویدیچ کوچک را که یک نسخه مینیاتوری جادویی این ورزش است تماشا کنید. نقاشی گلابی

 

 

راه ورود به آشپزخانه هاگوارتز در این بازی هم مانند فیلم‌ها و کتاب‌ها، قلقلک دادن گلابی در نقاشی ظرف میوه است. بعد از قلقلک دادن با چوب دستی، گلابی پیش از تبدیل شدن به دستگیره در اندکی هم می‌خندد!


دیگر جزئیات مخفی بازی Hogwarts Legacy

-    بدون شک قطعه Hedwig’s Theme از فیلم Harry Potter and the Philosopher’s Stone شنیده‌اید. در جنوبی‌ترین قلعه نقشه، یک پازل زنگوله‌ای پیدا می‌کنید. کلید حل این پازل، نواختن موزیک معروف این مجموعه با زنگوله‌ها است.


-    در جریان امتحان نیام فیتزجرالد (Niamh Fitzgerald) با مرگ و یادگاران مرگ هم به‌ترتیب شنل نامرئی، چوب دستی باستانی و سنگ فلاسفه روبرو می‌شوید. 

 

-    در نزدیکی حیاط برج ناقوس، یک اتاق دربسته پیدا می‌کنید و بعد از باز کردن قفل آن با نقاشی مدوسا مواجه می‌شوید. همان‌طور که انتظار می‌رود، با نگاه کردن به این نقاشی تبدیل به سنگ می‌شوید. حتی در توضیحات آن هم نوشته شده است که نقاش پس از نگاه کردن به نقاشی‌‌اش از مدوسا تبدیل به سنگ شده و مجسمه‌اش همچنان در یونان قرار دارد.

 

-    مانند کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر در بازی Hogwarts Legacy هم می‌توانید از طریق ورودی جنوبی هاگوارتز به کلبه هگرید سر بزنید. با این‌که وقایع این بازی ۱۰۰ سال پیش از داستان مجموعه اصلی اتفاق می‌افتد، این کلبه دقیقا شکل زمانی است که هگرید در آن زندگی می‌کند. حتی کدوتنبل‌های کنار کلبه هگرید هم در این بازی وجود دارند.

همچنین می‌توانید پشت این کلبه یک سنگ قبر با طراحی هیپوگریف پیدا کنید. این سنگ قبر به باکبیک (Buckbeak)، هیپوگریفی که هری و هرماینی از مرگ نجات دادند اشاره می‌کند و درواقع ادای احترامی به رابی کولترین (Robbie Coltraine)، بازیگر نقش هگرید که سال گذشته درگذشت محسوب می‌شود.

 

 

-    وقتی به سمت منطقه پشت دریاچه بروید، یک غار با دیوارنگار ماهی مرکب غول‌آسا پیدا خواهید کرد. این نقاشی بی‌دلیل روی دیوار غار کشیده نشده و می‌توانید ماهی مرکب را در دو مکان مختلف بازی پیدا کنید. 


     اگر عضو گروه اسلیثرین باشید، می‌توانید با شلیک به پنجره‌های تالار اصلی گروه (که زیر آب قرار دارد)، توجه ماهی مرکب را جلب کرده و یکی از بازو‌های او را روی شیشه تالار مشاهده کنید.
     این ماهی مرکب در نزدیکی دریاچه سیاه هم بازوهای خود را از آب بیرون می‌آورد، اما احتمال رخ دادن این اتفاق بسیار کم است.

 


 

-    اگر خوش شانس باشید می‌توانید اژدهایی که گاهی اوقات در نقشه بازی پرواز می‌کند را از نزدیک هنگام پرواز روی دریاچه سیاه ملاقات کنید.
 

-    ایستگاه قطار هاگوارتز معمولا خالی است، اما گاهی اوقات می‌توانید قطار سریع السیر هاگوارتز را درحال عبور از ایستگاه مشاهده کنید.
 

-    در سرزمین‌های مرتفع اطراف هاگوارتز، از نزدیکی North Ford Bog Floo Flame به سمت جنوب شرق بروید تا به یک قبرستان برسید. در این قبرستان می‌توانید نماد معروف سری بازی Dark Souls که یک بون‌فایر است پیدا کنید که با اسپل اینسندیو آتش می‌گیرد.
 

 

عنوان

 

-    در یکی از سکانس‌های معروف فیلم Harry Potter and the Chamber of Secrets، وقتی ران ویزلی و هری پاتر درحال تعقیب عنکبوت‌ها هستند، ران می‌گوید: «چرا عنکبوت؟ چرا دنبال پروانه‌ها نیستیم؟» این سکانس در قالب یک مرحله در بازی Hogwarts Legacy حضور دارد. با انجام این مرحله یک تروفی یا اچیومنت برای دنبال کردن پروانه‌ها دریافت خواهید کرد.
 

-    در مرحله فرعی Haunted Hogsmead (فقط برای پلی استیشن 5)، وارد یک اتاق می‌شوید که شبیه صفحه شطرنج طراحی شده است. روح خبیثی که در این اتاق حضور دارد می گوید: «اسب به H3.» این یک حرکت تصادفی نیست و به فیلم Harry Potter and the Philosopher's Stone اشاره می‌کند. در این فیلم، ران ویزلی خودش را با حرکت اسب به H3 فدا می‌کند تا هری و هرماینی به راهشان ادامه دهند.
 

-    بالای اتاق کلاس طلسم‌ پروفسور رونن (Ronen) یک سلول خالی پیدا می‌کنید که دقیقا شبیه سلول سیریوس بلک در زندان آزکابان است.
 

-    وقتی اسپل آواداکدورا را یاد می‌گیرید، دست شخصیت بازی برای اجرای این اسپل دقیقا به شکل زخم روی سر هری پاتر حرکت می‌کند.
 

-    اگر عضو گروه هافلپاف نباشید و به سمت تالار اصلی این گروه بروید، دقیقا مانند آن‌چه در کتاب‌ها اتفاق افتاده، غرق در سرکه خواهید شد.

 

-    وقتی دریکو مالفوی به هرماینی فحاشی کرد، ران تلاش کرد تا او را با اسپل بالا آوردن جادو کند، اما بخاطر شکستگی چوب جادویش این اسپل به خودش برخورد کرد. پسری که در بیمارستان مدرسه درحال بالا آوردن است هم به همین موضوع اشاره می‌کند.

 

-    در اتاق تغییر شکل می‌توانید یک جام پشمالو دم‌دار را داخل یکی از شیشه‌ها پیدا کنید. این جام به تلاش ناموفق ران ویزلی برای تغییر شکل اشاره می‌کند. همچنین، نماد اسپل تغییر شکل در بازی هم دقیقا به شکل همین جام است.

 


 

-    نقشه آرگیلشایر (Argyllshire) را می‌توانید پایین راه‌پله منتهی به تالار اصلی گریفیندور پیدا کنید. آرگیلشایر مکانی است که بانوی چاق در آن از سیریوس بلک مخفی شده و اگر نگاهی به اتاق مخفی پشت این نقشه بیاندازید، نقاشی یک دشت سرسبز با آسب آبی را پیدا می‌کنید که یادآور محل مخفی شدن بانوی چاق است.
 

-    وقتی هر سه راز هاگوارز را کشف کنید، لباسی دریافت می‌کنید که دقیقا مشابه لباس ران ویزلی در جشن Yule است.

 

راهنمای انتخاب گروه در بازی Hogwarts Legacy

 

اگر نکته مخفی یا ایستراگ‌های دیگری پیدا کرده‌اید که در این مطلب ذکر نشده، می‌توانید آن‌ها را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. 

برچسب ها: Hogwarts Legacy
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.