اختراع جدید سونی به دارندگان هدست PSVR 2 امکاناتی خاص می‌دهد

اختراع جدید سونی به دارندگان هدست PSVR 2 امکاناتی خاص می‌دهد

بدون شک سال 2021 یکی از سال‌هایی بود که سونی توانست آن را با ثبت اختراعات بسیار زیادش تزیین کند. از اختراع تبدیل کردن یک موز به کنترلر پلی استیشن 5 گرفته تا اطلاعات مربوط به هدست PSVR 2. حالا به نظر می‌رسد در سال 2022 نیز شاهد وضعیتی مشابه باشیم، چرا که شرکت سونی این سال جدید را با معرفی نسخه جدید هدست واقعیت مجازی پلی استیشن، یعنی هدست PSVR 2 آغاز کرده است و در حال حاضر، پس از گذر چند روز، ثبت اختراعی تازه را با طرفداران به اشتراک گذاشته است که بسیار خاص خواهد بود.

 

همانطور که می‌دانید معرفی هدست PSVR 2 به شکل معرفی سایر دستگاه‌ها نبوده است، چرا که هنوز کسی از ظاهر این دستگاه و آنچه قرار است به دارندگان ارائه دهد خبر ندارد، تنها چیزی که در رابطه با این دستگاه جدید مشخص شده است، مشخصات فنی و البته معرفی رسمی‌اش به عنوان محصول بعدی سونی بوده است. بنابراین تا زمانی که این هدست واقعیت مجازی جدید بخواهد منتشر شود، سونی می‌تواند ترفند‌های متفاوتی را روی آن اجرا کند و حالا به نظر می‌رسد در حال عملی کردن یکی از مهم‌ترین آن‌هاست.

با توجه به گزارش رسانه Game Rant، مشخص شده است که سونی در تابستان سال گذشته، اختراعی را به ثبت رسانده است و این اختراع خاص، در روز‌های اخیر دستخوش یک بروزرسانی شده است. جالب است بدانید که این اختراع مربوط به اسکن کردن ابزار و اشیا واقعی و وارد کردن آن‌ها به بازی‌هاست.

 

حالا با توجه به اینکه هدست PSVR 2 به تازگی معرفی شده است، کاملا مشخص شده که این بروز رسانی در ثبت اختراع، به این دستگاه وابسته خواهد بود. اینطور که پیداست با توجه به اطلاعات مربوط به این اختراع، دارندگان هدست PSVR 2 می‌توانند اشیا مورد نظر را با استفاده از این هدست واقعیت مجازی، از تمامی زوایا اسکن کنند و سپس همان شی را در بازی‌‌های واقعیت مجازی، به صورت سه بعدی و 360 درجه داشته باشند.

 

البته یادمان نرود که ثبت اختراعات معمولا به گونه‌ای هستند که هنوز به تکامل نرسیده‌اند و تا زمانی که این تکنولوژی به استفاده‌ای درست برسد و به بهترین نحو ممکن اجرا شود، زمان زیادی فاصله خواهیم داشت. درست مانند تمامی ثبت اختراعات قبلی سونی، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این امکان جدید و خاص نیز در آینده با تغییراتی بسیار زیاد مورد استفاده قرار بگیرد.

به طور کلی شرکت‌ها و استودیو‌ها همیشه در حال پردازش ایده‌‌های جدید هستند و زمانی که احساس می‌کنند یک ایده می‌تواند در آینده مفید باشد آن را به نام کمپانی به ثبت رسمی درخواهند آورد. پس از آن به مرور با تقویت ایده آن را به واقعیت نزدیک کرده و در نهایت، زمانی که به کارشان بی‌آید از آن استفاده خواهند کرد.

 

البته همه این‌ها در حالی است که می‌دانیم اگر طرفدار هدست PSVR 2 هستید، سورپرایز‌های بسیاری برایتان وجود خواهد داشت، چرا که سونی قصد ندارد صرفا نسخه‌ای جدید از این هدست واقعیت مجازی را ارائه کند، بلکه قصد دارد تکنولوژی واقعیت مجازی را یک قدم به جلو پیش ببرد.

 

تمرکز این کمپانی روی تکنولوژی واقعیت مجازی بسیار بیشتر شده است و یکی از استودیو‌های تازه خرداری شده‌اش را موظف کرده که بازی Horizon Call of the Mountain را به صورت انحصاری برای هدست PSVR 2 توسعه دهند. عنوانی درجه یک و پرخرج که می‌تواند تبدیل به مهم‌ترین بازی واقعیت مجازی تاریخ شود.

 

جالب است بدانید که طبق شایعات به نظر می‌رسد بازی Half-Life: Alyx نیز در راه هدست PSVR 2 باشد.

 

نظر شما در رابطه با اختراع جدید سونی چیست؟

آیا این امکان در آینده مفید خواهد بود؟

برای دنبال کردن اخبار مربوط به سونی و هدست PSVR 2 با ما همراه باشید.

برچسب ها: PSVR 2, Horizon Call of the Mountain
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.