توسعه بازی برای هدست PSVR 2 بسیار ساده خواهد بود

توسعه بازی برای هدست PSVR 2 بسیار ساده خواهد بود

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
1 سال و 20 روز پیش

کمپانی سونی در کنفرانس CEDEC امسال اعلام کرد که توسعه بازی برای هدست PSVR 2 بسیار راحت‌تر از دیگر هدست‌های واقعیت مجازی خواهد بود. به ادعای کمپانی سونی، این دستگاه کار سازندگان برای پورت‌ بازی‌های خود برای واقعیت مجازی را بسیار راحت می‌کند.


به گفته این کمپانی، هدست PSVR 2 و پلی استیشن 5 از یک توسعه نرم‌افزاری یکسان استفاده می‌کنند که کار سازندگان برای پشتیبانی از این هدست واقعیت مجازی را بسیار آسان می‌کند. هدست PSVR 2 از بازی‌های ساخته شده در موتورهای گرافیکی Unity و Unreal Engine هم پشتیبانی کرده و با توجه به جایگذاری دکمه‌ها و رابط کاربری آن، دیگر سازندگان می‌توانند به‌راحتی بازی‌هایی که برای دیگر هدست‌های واقعی مجازی ساخته‌اند را برای PSVR 2 پورت کنند.

هدست PSVR 2 اوایل سال 2023 عرضه می‌شود


کمپانی سونی استفاده از صفحه نمایش این هدست واقعیت مجازی را هم برای سازندگان آسان کرده است. توسعه دهندگان واکنش بسیار مثبتی به توانایی پردازش FSR پردازنده گرافیکی هدست PSVR 2، که به بهینه‌سازی رندر بازی‌ها کمک می‌کند، داشته‌اند. علاوه بر این، توسعه دهندگان بازی برای این هدست واقعیت مجازی به ابزار آزمایشی کنترل لرزش این هدست هم دسترسی داشته‌اند تا لرزش‌هایی که قرار است به‌خاطر فعالیت‌های داخل بازی مانند قدم زدن، پریدن و تیراندازی در بازی‌ها شبیه‌سازی شود را امتحان کنند.


کیت توسعه هدست PSVR 2 با ابزاری به‌نام VR Trace عرضه خواهد شد که با شبیه‌سازی حرکات چشم در بازی‌ها، به سازندگان کمک می‌کند تا بدون نیاز به پوشیدن این هدست بازی‌های خود را توسعه دهند.


هدست واقعیت مجازی PSVR 2 اوایل سال 2023 عرضه خواهد شد.

برچسب ها: پلی استیشن 5, PSVR 2
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.