جزئیاتی که باید در مورد بازی Dragon’s Dogma 2 بدانید

جزئیاتی که باید در مورد بازی Dragon’s Dogma 2 بدانید

خشایار بهرامی خشایار بهرامی
2 ماه و 22 روز پیش

پس از مدت‌ها انتظار، اخیرا کپکام از نمایش جدید بازی Dragon’s Dogma 2 رونمایی کرد. این عنوان با موتور بازی سازی RE Engine توسعه می‌یابد و قرار است تا در جریان ماه‌های ابتدایی سال 2024 در دسترس کاربران پلتفرم‌های کامپیوتر و پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس قرار بگیرد. مطابق نمایش منتشر شده، سیستم گیم پلی و سایر جوانب این دنباله در قیاس با بازی پیشین تحول یافته و از هم‌اکنون توجه بسیاری از بازیکن‌ها را به خود جلب کرده است. از این رو تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به بررسی ویژگی‌ها و جزئیات جدید بازی Dragon’s Dogma 2 بپردازیم و شما را بیشتر از هرزمانی با این عنوان مورد انتظار آشنا کنیم.

تاریخ انتشار

پس از گمانه زنی‌های فراوان و انتشار اطلاعات مختلف در مورد تاریخ احتمالی عرضه بازی Dragon’s Dogma 2 توسط منابع متعدد، سرانجام کپکام تایید کرد که این بازی در تاریخ 22 مارچ 2024 (پنج فروردین 1403) منتشر خواهد شد. این بازی قرار است تا حدود دو هفته پیش از پایان سال مالی جاری در دسترس بازیکن‌ها قرار بگیرد. این‌گونه به نظر می‌رسد که علت اصلی این تصمیم، اجتناب شرکت ناشر از عرضه محصول جدیدش در بازار شدیدا داغ ماه‌های جاری و فراهم آمدن شرایط لازم برای تجربه فروش ایده‌آل بوده است!

 

تالوس

درحالی‌که در جریان تریلر اولیه بازی حجم مناسبی از اطلاعات پیرامون داستان و اتفاقات بازی در دسترس قرار گرفت، نمایش اخیر بازی Dragon’s Dogma 2 با رونمایی از شخصیت تالوس مجددا توجه بازیکن‌ها را به داستان این عنوان جلب کرده است. تالوس زاده اقیانوس‌ها و موجودی عظیم الجثه است که به آرامی درون سرتاسر جهان بازی حرکت کرده و هرآن‌چه را که در مسیرش قرار دارد، از بین می‌برد. در بخشی از نمایش مذکور می‌توان به بخشی از قدرت تالوس و توانایی‌اش در تخریب بزرگ‌ترین پل‌ها و اجزا محیطی پی برد. در بازه زمانی فعلی، میزان اثرگذاری و نقش تالوس در اتفاقات و داستان بازی مشخص نیست. اما احتمالا بازیکن‌ها برای از بین بردن او با چالش‌های متفاوتی مواجه خواهند شد و می‌بایست راه‌های متفاوتی را برای شکست دادنش امتحان کنند.

سیستم ساخت شخصیت

با شروع بازی Dragon’s Dogma 2، بازیکن‌ها قادر خواهند بود تا پروتاگونیست‌شان را شخصی‌سازی کنند. خصوصی سازی ظاهر پروتاگونیست بازی شامل مواردی نظیر پوست، ابروها، چشم‌ها، دهان و سایر اجزا صورت و بدن خواهد بود. اشخاص حتی قادر خواهند بود تا فاصله یا ارتفاع ابروها و میزان چین و چروک پوست صورت شخصیت‌شان را نیز انتخاب کنند. به نظر می‌رسد که جزئیات قابل قبولی برای این بخش طراحی شده تا دست بازیکن‌ها در خلق شخصیت دلخواه‌شان کاملا باز باشد. همچنین بنابر اطلاعات موجود، کپکام برای واقع گرایانه‌تر شدن ظاهر تمامی شخصیت‌ها از ظاهر کلی تعداد زیادی از انسان‌ها تصویربرداری کرده و با اندکی تغییرات آن‌ها را درون بازی پیاده‌سازی کرده است.

 

مناطق جدید

تا پیش از انتشار نمایش اخیر بازی Dragon’s Dogma 2 با دو منطقه کاملا متفاوت از جهان بازی تحت عنوان‌های Vermund و Battahl آشنا شده بودیم. با این حال، در جریان نمایش از منطقه جدید بازی به نام Sacred Arbor رونمایی صورت گرفت. این منطقه درواقع یک روستا دور افتاده است و اهالی آن جز نژاد الف‌ها هستند. در جهان بازی الف‌ها هیچ‌گونه علاقه‌ای به تعامل با انسان‌ها یا Beastrenها ندارند، اما با روی خوش از شخص برگزیده یا به اصطلاح Arisen استقبال خواهند کرد. البته باید خاطر نشان کرد که بازیکن‌ها در ابتدا قادر به درک کامل صحبت‌های الف‌ها نخواهند بود و نیازمند کسب توانایی‌های تازه‌ای خواهند بود که در مورد بعد به آن می‌پردازیم.

 

مطالب مرتبط: مشخصات سیستم مورد نیاز بازی Dragon’s Dogma 2 اعلام شد

تخصص همراهان

مشابه با بازی Dragon’s Dogma، بازیکن‌ها در بازی Dragon’s Dogma 2 قادر خواهند بود تا سه همراه متفاوت را برای انجام امور مختلف‌شان در طول بازی استخدام کنند. اولین مورد، در تمامی لحظات بازی همراه‌تان خواهد بود و لحظه‌ای پروتاگونیست بازی را تنها نمی‌گذارد. مورد دوم با پیش‌روی بازیکن در جریان بازی، همراه با پروتاگونیست رشد می‌کند و خصوصیات رفتاری‌اش با گذشت زمان تغییر پیدا خواهد کرد. تغییر خصوصیات مختلف این شخصیت شامل توانایی‌هایش در میدان نبرد نیز می‌شود و میزان پیشرفت بازیکن‌ها تاثیر مستقیمی را روی توانایی‌های او به همراه دارد. سومین همراه یا به اصطلاح Pawn بازیکن‌ها، Calm نام گذاری شده اما هنوز ویژگی‌ها یا توانایی‌هایش مشخص نیست. در کنار اضافه شدن Pawnهای متفاوت، بازی Dragon’s Dogma 2 دارای ویژگی جدیدی مبتنی‌بر ارائه ویژگی‌ها و تخصص‌های ویژه به هریک از این شخصیت‌ها است. هریک از Pawnهایی که تخصص واژه سازی را داشته باشد، می‌تواند صحبت‌های اهالی روستا Sacred Arbor را برای بازیکن تفسیر و ترجمه کند. تیم سازنده همچنین وعده داده که یکی از تخصص‌های طراحی شده، به حمل آیتم‌ها و منابع جانبی پروتاگونیست بازی مرتبط خواهد بود تا بازیکن‌ها بتوانند در لحظه موارد بیشتری را حمل کرده و به همراه داشته باشند.

 

تعامل پذیرتر شدن همراهان

بی‌شک یکی از ویژگی‌های برجسته بازی Dragon’s Dogma، فعال سازی قابلیت سخن گفتن همراهان پروتاگونیست بازی محسوب می‌شود. اگرچه که دیالوگ‌های آن‌ها محدود است و احتمالا با گذشت زمان خسته کننده می‌شوند، همچنان می‌توان از این توانایی‌شان در زمینه کسب هشدار به منظور از راه رسیدن دشمنان بهره برد. مطابق اطلاعات موجود، توانایی Pawnهای بازی Dragon’s Dogma 2 در زمینه گفت و گو به مراتب بیشتر شده و دیالوگ‌های متنوعی را در طول بازی مطرح خواهند کرد. بهترین نمونه برای این موضوع به نمایش اخیر و زمانی‌که پروتاگونیست بازی مشغول نبرد با تالوس است، بازمی‌گردد. البته هنوز جزئیات چندان زیادی پیرامون چگونگی مکالمات آن‌ها در شرایط مختلف در دسترس نیست و احتمالا می‌بایست برای پی بردن به این نکته تا زمان انتشار بازی منتظر ماند.

دشمنان جدید

جهان بازی Dragon’s Dogma 2 مملو از دشمنان متعددی نظیر گرگ‌ها، گریفین‌ها و موجودات هیولا شکلی نظیر Chimera و Ogre است. درحالی‌که می‌بایست در جریان تجربه دنباله جدید این مجموعه با چهره‌ها و دشمنان کاملا آشنایی از بازی نخست مواجه شوید، این عنوان شامل دشمنان و گونه‌های جدیدی تحت عنوان Dullahan است. این دسته از دشمنان درواقع سرهای بی‌بدن هستند که از طریق فریادهای بسیار بلندشان به پروتاگونیست بازی صدمه می‌زنند. گفته می‌شود که تنوع دشمنان جدید بازی به این مورد محدود نشده و بازیکن‌ها با چالش‌های تازه‌ای مواجه خواهند شد.

 

ماموریت‌های جانبی

در کنار تجربه بخش داستانی بازی Dragon’s Dogma 2 بازیکن‌ها قادر خواهند بود تا با تعامل با سایر NPCها،‌ ماموریت‌ها و فعالیت‌های جانبی متنوعی را دریافت کنند. برای شروع این دسته از ماموریت‌ها می‌توانید به خودی خود اقدام به کاوش در محیط و صحبت‌ها با سایر شخصیت‌ها کنید و راهی ماجراجویی‌ها و چالش‌های متفاوتی شوید. در این بین، نباید از میزان کمک و راهنمایی همراهان‌تان در زمینه به اتمام رساندن ماموریت‌ها غافل شد.

 

مطالب مرتبط: تریلر گیم‌پلی جدید بازی Dragon’s Dogma 2 منتشر شد

کلاس‌های شخصیت

کلاس شخصیت‌ها بازی Dragon’s Dogma 2 تحت عنوان Vocation به بازیکن‌ها معرفی می‌شود. برخی از کلاس‌های بازی نخست نظیر Fighter و Archer در این دنباله بازخواهند گشت و از میان موارد جدید می‌توان به Trickster اشاره کرد. انتخاب این کلاس برای پروتاگونیست، توانایی‌های به خصوص و هیجان انگیزی را به همراه دارد و سبب می‌شود تا با ایجاد یک توهم بزرگ برای دشمنان، آن‌ها را وادار به مبارزه با یک‌دیگر کرد و میزان قدرت شخصیت‌های همراه را افزایش داد. کلاس Trickster جز دسته Support قرار می‌گیرد و به بازیکن‌ها اجازه می‌دهد تا در میدان‌های نبرد، با دست‌کاری کردن اتفاقات مختلف از سایر اعضا حاضر در Party حمایت کرده و نتیجه نبرد را تغییر دهند.

 

عرضه با قیمت 70 دلار

امکان پیش خرید کردن بازی Dragon’s Dogma 2 از هم‌اکنون برای بازیکن‌ها فراهم شده و بازیکنان می‌توانند نسخه استاندارد این عنوان را با قیمت 70 دلار خریداری کنند. نسخه دیلاکس این دنباله نیز با قیمت 80 دلار دسترس بازیکن‌ها قرار گرفته است. این بازی، اولین محصول شرکت کپکام است که با این قیمت عرضه می‌شود.

برچسب ها: Dragon’s Dogma 2, پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.