شایعه: نام بازی فیفا به EA Sports FC تغییر خواهد کرد

شایعه: نام بازی فیفا به EA Sports FC تغییر خواهد کرد

رضا مدرسی رضا مدرسی
1 سال و 11 ماه و 4 روز پیش

در چند مدت اخیر شاهد درگیری‌های مختلفی بین کمپانی EA و فدراسیون جهانی فوتبال (FIFA) بودیم. این دو قراردادی برای ارائه لایسنس و حق امتیاز منعقد کرده بودند که 30 سال دوام داشت، و حالا در حال تمام شدن است. EA انگار تمایل چندانی برای تمدید این قرارداد ندارد و می‌خواهد نام بازی خود را هم عوض کند. در اواخر سال 2021 بود که کمپانی EA تایید کرد که گزینه‌های مختلف برای نتغییر نام مجموعه  بازی فوتبالی خود را در نظر دارد و حال این اتفاق از هر زمانی ممکن‌تر به نظر می‌آید.

 

در برنامه GrubbSnax بود که جف گراب، خبرنگار و اینسایدر شناخته شده به این مسئله اشاره کرد و گفت که کمپانی EA با جدیت دنبال تغییر نام برند فوتبالی خود است. او مدعی شد که این مجموعه بازی به جای نام فیفا از نام EA Sports FC استفاده خواهد کرد. مشخص نیست که فدراسیون جهانی فوتبال بعد از اتمام این قرارداد چه خواهد کرد و از نام فیفا برای بازی‌های دیگر استفاده خواهد کرد یا نه. اگر چنین اتفاقی بیفتد و یک سازنده دیگر نام بازی خود را فیفا بگذارد قطعا توجهات زیادی جلب خود خواهد کرد و کار کمپانی EA نیز از این جهت سخت‌تر خواهد شد.

 

سال قبل بود که کمپانی EA نشان تجاری EA Sports FC را ثبت کرد و از همان زمان شایعات تغییر نام بازی فیفا قوت یافت.

 

در اکتبر سال قبل میلادی بود که گزارشاتی منتشر شدند مبنی بر اینکه فیفا به ازای دادن لایسنس خود به کمپانی EA، دو و نیم میلیارد دلار از آنها می‌خواسته و قصد داشته روی برخی از راه‌های درآمد کمپانی EA داخل بازی نیز محدودیت‌هایی اعمال کند. چندی پیش خود EA اظهار کرد که استفاده از نام فیفا باعث شده که فرنچایز آنطور که باید پیشرفت نکند و درگیر برخی محدودیت‌ها باقی بماند.

کمپانی EA با از دست دادن لایسنس فیفا چیز زیادی هم از دست نمی‌دهد. تنها محدودیتی که خواهند داشت عدم اجازه برای استفاده از برند جام جهانی خواهد بود و بازیکن‌ها، لیگ‌ها، استادیوم‌ها و تیم‌ها بدون مشکل در بازی باقی خواهند ماند.

برچسب ها: FIFA 22, FIFA 23
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.