کمپانی Embracer سه استودیو بزرگ کمپانی Square Enix را خریداری کرد

کمپانی Embracer سه استودیو بزرگ کمپانی Square Enix را خریداری کرد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
1 سال و 5 ماه و 5 روز پیش

حدود دو هفته پیش بود که رئیس کمپانی Square Enix از تقلید بیش از حد بازی‌های ژاپنی از عناوین غربی انتقاد کرد و از بازی‌سازان ژاپنی که به ریشه‌های خود پایببندند حمایت کرد. از طرف دیگر، استودیوهای غربی این کمپانی هم سال‌هاست که نمی‌توانند عناوین سودآوری توسعه دهند. حتی عناوینی مانند بازی Guardians of the Galaxy استودیو Eidos Montreal هم که مورد تحسین منتقدین و بازیکنان واقع شدند هم فروش خوبی را تجربه نکردند تا در نهایت این کمپانی از بخش غربی خود ناامید شده و تصمیم به فروش استودیوهای بزرگ خود بگیرد.

 


کمپانی Embracer Group امروز با کمپانی Square Enix در معامله‌ای عجیب و غریب به توافق رسید و مالکیت استودیو‌های Eidos Montreal، Crystal Dynamics و Square Enix Montreal را به دست‌آورد. علاوه بر این استودیوها، این کمپانی بیش از 50 بازی کوچک و بزرگ کمپانی Square Enix را هم تصاحب کرد که بازی Tomb Raider، بازی Deus Ex، بازی Thief و بازی Legacy of Kain هم در میان آن‌ها حضور دارند. با وجود این‌که نامی از بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy و بازی Marvel’s Avengers برده نشده، احتمال فروخته شدن امتیاز این بازی‌ها به همراه استودیوهای مذکور وجود دارد.


کمپانی Embracer Group این استودیوها و عناوین مذکور را تنها با پرداخت 300 میلیون دلار خریداری کرده است. انتظار می‌رود که این معامله حداکثر تا پایان فصل تابستان نهایی شود.


 

برچسب ها: Tomb Raider, Deus Ex, Thief
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.