جف کیلی: تعداد رویداد‌های اختصاصی کمپانی‌ها امسال کمتر خواهد شد

جف کیلی: تعداد رویداد‌های اختصاصی کمپانی‌ها امسال کمتر خواهد شد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
2 ماه و 19 روز پیش

پس از این‌که کمپانی سونی تصمیم گرفت دیگر در رویداد E3 حضور نداشته باشد عناوین خود را در رویداد State of Play نمایش دهد، بسیاری از کمپانی‌های بزرگ بازی‌سازی شروع به برگزاری رویدادهای اختصاصی خود کردند. اما سال گذشته این موضوع بیش از حد گسترش یافت و حتی کمپانی‌هایی مانند Square Enix و کپکام هم رویداد انحصاری خود را برگزار کردند که به دلیل عدم ارائه محتوای کافی، از سوی مخاطبین مورد انتقاد قرار گرفتند.


به‌نظر می‌رسد که قرار است امسال شاهد رویدادهای اختصاصی کمتری نسبت به سال‌های گذشته باشیم. به‌گفته جف کیلی (Geoff Keighley)، مجری و برگزارکننده رویداد Summer Game Fest و رویداد The Game Awards، کمپانی‌های بازی سازی قصد دارند تا امسال حضور فعال‌تری در رویدادهای تابستانی مانند Summer Game Fest و رویدادهای کمپانی‌های دیگر مانند رویداد مشترک ایکس باکس و بتسدا داشته باشند. تعدادی از آن‌ها که در سال‌های اخیر اقدام به برگزاری رویداد اختصاصی خود کرده بودند، امسال هیچ برنامه‌ای برای برگزاری آن ندارند.

 

جف کیلی: امسال رویدادهای اختصاصی کمتری برگزار خواهند شد

 

کیلی در این‌باره می‌گوید:
«سال گذشته رویدادهای کوچک و بزرگ زیادی توسط کمپانی‌های بازی‌سازی برگزار شدند که بسیاری از آن‌ها محتوای خاصی نداشتند. مانند رویداد Take Two، Capcom یا Square Enix. فکر می‌کنم که این کمپانی‌ها درس خود را گرفته‌اند و می‌دانند که حتی اگر حداقل 30 دقیقه محتوای با کیفیت و چند بازی بزرگ و مورد انتظار هم ارائه کنند، احتمالا محتوای کافی برای برگزاری یک رویداد انحصاری نخواهند داشت.


فکر می‌کنم این وضعیت امسال تغییر می‌کند. من حس خوبی به رویدادهای ماه آینده دارم و فکر می‌کنم مردم برای آن‌ها هیجان‌زده خواهند شد.»
کیلی در ادامه گفت:
«در حال حاضر کمبود بازی‌ها در بازار همچنان حس می‌شود. بسیاری از بازی‌هایی که توسعه‌شان در دوران همه‌گیری کرونا آغاز شد، با تاخیر مواجه شدند. ما همچنان منتظر انتشار بازی‌های بسیار زیادی هستیم.»


به‌نظر می‌رسد که ماه آینده میلادی بسیار شلوغ خواهد بود و علاوه بر رویداد Summer Game Fest و رویداد مشترک ایکس باکس و بتسدا، احتمالا کمپانی سونی هم رویداد مخصوصی خواهد داشت. با توجه به سخنان کیلی، کمپانی‌های بازی‌سازی دیگر هم در این رویدادها حضور خواهند داشت و محتوای رویدادهای ماه آینده بیشتر از سال‌ قبل خواهد بود.


 رویداد Summer Game Fest قرار است در تاریخ 9 ژوئن (19 خرداد) و ساعت 22:30 به وقت تهران و رویداد مشترک ایکس باکس و بتسدا هم در تاریخ 12 ژوئن (22 خرداد) ساعت 21:30 به وقت تهران برگزار خواهند شد. رویداد بعدی پلی استیشن هنوز به‌صورت رسمی تایید نشده و هیچ اطلاعات دقیقی از تاریخ برگزاری احتمالی آن وجود ندارد.

 

برچسب ها: Summer Game Fest 2022
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.