راهنمای بخش چند نفره بازی Halo Infinite برای افراد تازه کار

راهنمای بخش چند نفره بازی Halo Infinite برای افراد تازه کار

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
2 سال و 5 ماه و 12 روز پیش

رایگان بودن بخش چند نفره بازی Halo Infinite بازیکنان جدید بسیار زیادی را ترغیب به تجربه این عنوان کرده است. بخش چند نفره این بازی تفاوت‌های مهمی با دیگر بازی‌های چند نفره امروزی دارد و احتمالا بازیکنان تازه‌وارد را به دردسر خواهد انداخت. اگر شما هم یکی از بازیکنان تازه‌وارد به بخش چند نفره بازی Halo Infinite هستید، بهتر است به جای آزمون و خطای تمامی مکانیک‌های این بازی چند نکته مهم و کلیدی را در ابتدای بازی در نظر داشته باشید. در ادامه نکات ساده و کاربردی بخش چند نفره این عنوان را مشاهده می‌کنید.

 

از رادار استفاده کنید

بهترین ابزار استراتژیک شما در این بازی رادار کوچک پایین صفحه است. این رادار محل قرارگیری دشمنان نزدیک را به شما نشان می‌دهد و به سرعت به ابزار اصلی شما برای پیدا کردن مسیر درست و حرکت در نقشه‌های بازی تبدیل خواهد شد. با یادگیری بهتر نقشه‌ها و استفاده هوشمندانه از این رادار می‌توانید همیشه دست بالاتر را در مبارزات بازی داشته باشید و هیچکس توانایی غافلگیر کردن شما را نخواهد داشت.

 

سلاح‌های مختلف را امتحان کنید

تعداد بالای سلاح‌ها در بازی Halo Infinite هر بازیکنی را با هر سبک بازی‌ راضی خواهد کرد. تنها باید سلاح مناسب سبک بازی خود را پیدا کنید و تنها راه انجام این کار امتحان کردن تمامی آن‌هاست. سلاح اولیه شما در بازی به اندازه کافی قدرتمند است و تنها مشکل آن، ضعف در شلیک به فواصل دور است. هیچ محدودیتی در برداشتن سلاح‌هایی که در نقشه هستند وجود ندارد و می‌توانید به راحتی همه آن‌ها را امتحان کنید تا ترکیب مورد نظر خود را پیدا کنید.


سلاح‌های ساخت انسان همان عملکردی را دارند که از آن‌ها انتظار دارید و یادگیری شلیک با آن‌ها اصلا زمان زیادی از شما نمی‌گیرد. از طرف دیگر، هر کدام از سلاح‌های بیگانه عملکرد منحصر به‌فرد و عجیب و غریبی دارند و باید با هرکدام از آن‌ها به صورت جداگانه تمرین کنید. به یاد داشته باشید که هیچ اجباری به استفاده از تمامی سلاح‌ها نیست و اگر از یک مدل خاص خوشتان نمی‌آید، می‌توانید به راحتی از آن دوری کنید.

 

مطالب مرتبط:

10 نکته کاربردی برای بازیکنان تازه‌وارد به بازی Forza Horizon 5 

10 نکته در بازی Far Cry 6 که باید به آن‌ها توجه کنید 

راهنمای بازی Destiny 2 برای تازه کارها


 

مشت بزنید!

ضربه Melee همیشه آخرین سنگر بازیکنان این مجموعه بوده و بازی Halo Infinite هم از این موضوع مستثنی نیست. این ضربات، مخصوصا در نقشه‌های کوچک، تنها راه قطعی کشتن دشمنان در فواصل نزدیک هستند. با وجود این‌که مشت زدن آسیب بسیار زیادی وارد می‌کند، اما اگر زره بازیکن حریف پر باشد، با یک ضربه Melee کشته نخواهد شد.  بهترین راه این است که ابتدا با اسلحه خود اندکی به حریفتان آسیب بزنید و سپس با یک ضربه Melee کار را تمام کنید. این ترکیب به ظاهر ساده، در سریعترین زمان ممکن حریف را از پا در می‌آورد و می‌توانید با کسب مهارت در انجام آن بسیاری از مبارزات نزدیک بازی را پیروز شوید.

 

جنب  و جوش داشته باشید

بازی Halo هم مانند بسیاری از شوترهای کلاسیک روی تحرک دائمی بازیکن تاکید می‌کند. برای زنده ماندن در این بازی باید همیشه در حال حرکت باشید تا هم به هدف سخت‌تری برای شلیک تبدیل شوید، هم به سمت هدف (در هر حالت بازی) حرکت کنید.


برای مثال، اگر در حالت CTF (Capture the Flag) بازی می‌کنید، باید همواره مسیر بین پرچمی که دشمن تسخیر کرده و پرچم تیم خودتان را طی کنید و دائما در حال حمله به یکی و دفاع از دیگری باشید. این موضوع درباره حالت‌های بزرگتر مانند Big Team Battle هم صدق می‌کند و اگر دائما در یک نقطه از نقشه بمانید بسیاری از نبردهایی که در گوشه دیگر نقشه اتفاق می‌افتند را از دست خواهید داد. شاید کمپ کردن در برخی از مواقع نادر به کمک‌تان بیاید، اما انجام مداوم آن تنها باعث عقب ماندن شما از دیگر بازیکنان خواهد شد.

 

طرز کار تمام تجهیزات را یاد بگیرید

طرز کار تجهیزات مختلف هم یکی از تغییرات مهم گیم‌پلی بازی Halo Infinite است. تجهیزات مختلف حالا به عنوان آیتم برداشتنی در نقاط مختلف نقشه پخش شده‌اند و بعد از برداشتن تنها به دفعات محدودی قابل استفاده هستند. حتی Grapple Hook که در تریلرهای بازی به دفعات نمایش داده شد، به صورت بی‌نهایت قابل استفاده نیست و بعد از چند استفاده از دسترس خارج می‌شود.


Grapple Hook، سپر‌ قابل حمل، مهمات بی‌نهایت، سنسور ردیاب، Repulsor و تجهیزات گوناگون دیگر در بازی وجود دارند. هر کدام از آن‌ها فواید مخصوص خود را دارند که حتی اگر در بازی‌های قبلی مجموعه هم آن‌ها را استفاده کرده باشید، باید در بازی Halo Infinite باز هم برای کسب مهارت با آن‌ها تمرین کنید.

 

از پینگ و اسکن استفاده کنید

یکی از قابلیت‌های بسیار کاربردی که به این بازی اضافه شده است، امکان پینگ کردن (علامت گذاری) و ارتباط سریع با هم‌تیمی‌هاست. با استفاده از این قابلیت می‌توانید به سرعت هم‌تیمی‌های خود را از تصمیم بعدی خود یا حضور دشمنان در یک نقطه مشخص آگاه کنید. با توجه به این‌که بازی Halo Infinite در حال حاضر از چت داخل بازی پشتیبانی نمی‌کند، استفاده از پینگ برای هماهنگی با هم‌تیمی‌ها یکی از حیاتی‌ترین امکانات جدید این بازی محسوب می‌شود.


قابلیت اسکن کردن محیط تمامی اسلحه، تجهیزات و هم‌تیمی‌های شما را در محیط اطراف‌تان پررنگ می‌کند. این قابلیت برای افراد تازه‌وارد که با محل قرارگیری آیتم‌ها آشنایی ندارند بسیار کاربردیست و بهتر است که در اوایل بازی و تا زمانی که در پیدا کردن وسایل مورد نیاز خود ماهر نشده‌اید، از آن حداکثر استفاده را ببرید.

 

برچسب ها: Halo Infinite, ایکس باکس سری ایکس, ایکس باکس, راهنمای Halo Infinite
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.