دلیل بحث‌های بازیکنان پیرامون بازی Helldivers 2 چیست؟

دلیل بحث‌های بازیکنان پیرامون بازی Helldivers 2 چیست؟

محمد مسعودی محمد مسعودی
1 ماه و 21 روز پیش

پس از گذشت ۹ سال از انتشار بازی اصلی، بالاخره بازی Helldivers 2 توسط استودیو Arrowhead برای کامپیوترهای شخصی و پلی استیشن 5، منتشر شد. با وجود پیشرفت‌ها و بهینه‌سازی ihd در بازی و تغییر زاویه دید از بالا به سوم شخص، این بازی همچنان اصالت خود را حفظ کرده و همان حال هوای بازی اصلی را دارد. ماموریت‌های جسورانه برای نبرد با Terminidهای حشره مانند و Automatonها و مرز باریک بین کمدی و مضامین تیره، همگی بیش از هر زمان دیگری در این بازی دیده می‌شوند.

 

تا اینجای کار، بازی Helldivers 2 از زمان عرضه، موفق به گردآوری ۹۳ هزار و ۲۱۰ بازیکن شده و همچنان در پلتفرم استیم، شمار بازیکنان جدید رو به افزایش است. همچنین در مقایسه با دیگر عناوین استودیو‌های داخلی پلی استیشن راه یافته به کامپیوترهای شخصی، می‌توان گفت که این بازی تا الان بالاترین آمار بازیکنان را برای خود ثبت کرده است. با این حال، با اینکه بازی Helldivers 2 دنباله‌ای بر یک IP محبوب است که هنوز توسط بازیکنان تحسین می‌شود، بازی Helldivers 2 از زمان انتشارش تا به حال بحث‌های زیادی را در جامعه گیمرها ایجاد کرده است. 

 

زمانی که بازی Helldivers 2 عرضه شد، امتیازی «ترکیبی» از مخاطبان را در پلتفرم استیم دریافت کرد. در آن زمان فقط چند هزار بررسی از این بازی انجام شده بود و کمی بیش از نیمی از آن‌ها، نظرات مثبت را تشکیل می‌دادند. از آن زمان تا به حال، وضعیت بهبود یافته و به دلیل مثبت بودن نظر ۷۲ درصد از نظرات کاربران، امتیاز کلی این بازی به «اکثرا مثبت» تغییر پیدا کرد. اما سؤال اینجاست که چه اتفاقی افتاد که وضعیت به این شکل تغییر کرد؟ علاوه بر این، بحث‌های موجود در جامعه بازیکنان بر سر سیستم War Bond ناشی از چیست ؟

 

از همان ابتدای عرضه، بازی Helldivers 2 با مشکلاتی در بخش Matchmaking مواجه شده بود. تا همین الان، بازیکنان در تلاش برای شرکت در حالت Quick Play، گاهی اوقات با خطای «Failed to Join Lobby» مواجه می‌شوند. در حالی که روش‌هایی جایگزین، مانند استقرار یک فرستنده SOS در طول ماموریت‌ها، برای جذب بازیکنان وجود دارد، اما پیوستن به بازی به صورت مستقیم و از طریق مرورگر لابی بازی، چندان کار ساده‌ای نیست. 

 

مطالب مرتبط: آموزش ترفند‌‌های بازی Helldivers 2

پروسه دسترسی به حالت چندنفره شامل جستجو سیارات در یک نقشه کهکشانی، انتخاب یک عملیات و شناسایی ماموریت‌ها است. با این‌حال، بسیاری از بازیکنان در تلاش به پیوستن به یک لابی، با خطا مواجه شدند و در نتیجه ماموریت مورد نظرشان به طور کامل ناپدید شده است. همچنین برخی از بازیکنان در تلاش برای یافتن همان ماموریت مورد نظر یا ماموریتی مشابه آن در دیگر سیارات هم با مشکل مواجه شدند. در حال حاضر به نظر می‌رسد که حالت Quick Play سریع‌ترین راه برای بازی کردن باشد که آن هم مشکلات ذکر شده خود را به دنبال دارد. 

 

در کنار این دردسرها،‌ مشکلات مربوط به عملکرد و کرش کردن هم در بازی دیده می‌شود. مشکلات عملکردی بازی بیشتر در نسخه کامپیوتر گزارش شده، اما بازیکنان بسته شدن بازی را در هر دو پلتفرم تجربه داشته‌اند. علاوه بر این، دیده شده که گاهی اوقات اتصال بازیکنان با سرور نیز قطع شده است. اگر این اتفاق در حین یک ماموریت هم رخ دهد، بازیکنان باید از اول ماموریت خود را شروع کنند. از آنجایی که این عنوان را نمی‌توان به صورت آفلاین تجربه کرد، این مشکلات در حالت انفرادی هم دیده شده است. استودیو Arrowhead به منظور رفع این مشکلات، به روز رسانی‌هایی را برای رفع مشکل و همچنین پروسه Matchmaking، اعمال کرده است و امیدواریم که وضعیت در آینده برای بازیکنان بهتر شود.

 

بازیکنان در کامپیوترهای شخصی هم باید با nProtect GameGuard، یک سیستم ضد تقلب در سطح هسته سیستم‌عامل نیز کنار بیایند که برای کار کردن به دسترسی‌های Administrator نیاز دارد. اقدامات ضد تقلب استودیو‌های بازی‌سازی در عناوین آنلاین، چیزی رایج است و برای مثال، در بازی Destiny 2، از نرم‌افزار BattlEye برای این منظور استفاده می‌شود. 

پیتر لیندگرن (Peter Lindgren)، مدیر فنی بازی Helldivers 2، اظهار کرده بود که بازیکنان با فعال کردن GameGuard، با هیچ کاهش قابل‌توجهی در عملکرد مواجه نخواهند شد و این نرم‌افزار در هنگام حذف بازی، از سیستم پاک می‌شود. او همچنین اعلام کرده است که این برنامه به هیچ عنوان به جمع‌اوری اطلاعات حساس بازیکنان نمی‌پردازد، زیرا دسترسی‌های این برنامه باید مطابق قوانین حفاظت از حریم خصوصی ایالات متحده و مقررات حفاظت از داده‌های اتحادیه اروپا، باشد. استدلال استفاده از سیستم‌های ضد تقلب در یک بازی چندنفره Co-op، چیزی بسیار ساده است. استودیو Arrowhead می‌خواهد مطمئن شود که پیشرفت هیچ بازیکنی تحت تاثیر قرار نگیرد و بازیکنان بازی را به شکلی که در نظر گرفته شده، تجربه کنند. 

 

با این حال، با ادعای برخی از بازیکنان در دخیل بودن این برنامه در افت عملکرد بازی و عدم حذف شدن آن از کامپیوترهای شخصی پس از حذف بازی، نگرانی‌های برای استفاده از آن وجود دارد. علاوه بر این، این نگرانی وجود دارد که بنا به صرفه‌جویی استودیو در هزینه‌ها، این ضد‌ تقلب به نسبت روش‌های دیگر، کارایی ندارد. لیندگرن در پاسخ اظهار داشت که سیستم GameGurad نیاز‌های این استودیو برای جلوگیری از تقلب را برآورده کرده و توضیح داد که در حالی که این برنامه با چند سرور برای گزارش‌ها ارتباط برقرار می‌کند، اما تنظیمات فایروال هیچ بازیکنی را تغییر نمی‌دهد و نرم‌افزار دیگری را روی سیستم بازیکنان نصب نمی‌کند. 

 

در جامعه بازیکنان، نظرات متفاوتی در مورد هدف استفاده از یک سیستم ضد تقلب وجود دارد. برخی بر این باورند که استودیو از سیستم GameGuard برای جلوگیری از بازگشایی فوری آیتم‌ها از طریق War Bondها یا دریافت Super Credit بیش از حد به واسطه تقلب، استفاده کرده که بتواند ریزتراکنش‌های درون بازی را حفظ کند. لیندگرن با انکار نکردن این موضوع اشاره کرد که :«این سیستم از محتوای خریدنی درون بازی هم محافظت می‌کند، اما هدف ما از استفاده از GameGuard، محافظت از جنبه اجتماعی گیم‌پلی بازی و تجربه بازیکنان است.»

 

اما War Bond چیست ؟ سرویس‌های زنده، بتل پس و فروشگاه درون بازی، چیزهایی است که حضورشان حتی قبل از عرضه بازی Helldivers 2، در این بازی تایید شده بود. چنین چیزی ناامیدی‌هایی را در سطح بازیکنان به وجود آورد و دلیل آن هم قابل درک است. در بازی Helldivers 2، این سیستم وجود دارد که بازیکنان می‌توانند با استفاده از Super Credit، به چیزی با عنوان Premium War Bond (که با پول واقعی هم می‌تواند خریداری شود) دست پیدا کرده و به واسطه آن، سلاح‌ها و زره‌های مختلفی را برای خود خریداری کنند. در نتیجه چنین چیزی، خیلی‌ها باور دارند که با هزینه کردن در بازی، می‌توان بردهای راحت‌تری را تجربه کرد.

 

اما باید بگوییم که تصورات اشتباهی از War Bondهای بازی Helldivers 2 نیز در جامعه وجود دارد. War Bondهای رایگان، که با عنوان Helldivers Mobilize در بازی حضور دارند، شامل آیتم‌ها و مقدار قابل توجهی از Super Credit، ارز درون برنامه‌ای مورد نیاز برای خرید اسکین‌ها یاPremium War Bond ، است. Helldivers Mobilize را می‌توان با بدست آوردن مدال‌‌ها باز کرد که با تکمیل انواع ماموریت‌ها و عملیات‌ها بدست می‌آیند. بازیکنان می‌توانند برای پیشرفت سریع‌تر در بازی، از باز کردن Emoteها یا بنرهای مختلف پرهیز کرده و مدال‌های خود را برای بدست آوردن سلاح‌ها، زره‌ها و Super Creditها، مصرف کنند. 

 

علاوه بر این، بازیکنان می‌توانند در حین بازی، Super Creditهای مورد نیاز خود را نیز بدست آورند. این ارز‌های مورد بحث در نقاطی  تصادفی در نقشه بازی و در مکان‌هایی مااند انبار‌های قفل شده، پخش شده‌اند بازیکنان می‌توانند با کاوش در بازی، علاوه بر بدست آوردن Super Credit، مدال‌هایی را هم بدست آورند. اینکه بدست آوردن آن‌ها چگونه خواهد بود، بحث دیگری است. برخی از بازیکنان گزارش دادند که Super Creditها را بیشتر از دیگر منابع بازی بدست آورده‌اند و برخی با چنین چیزی مواجه نشدند. همچنین، War Bond همچون بتل پس تاریخ انقضاء ندارند، دائمی هستند و اساسا برای باز کردن قفل آیتم‌های مختلف در بازی استفاده می‌شوند. علاوه بر این، امکان خرید Super Credit با پول واقعی وجود ندارد و بازیکنان برای پیشرفت در بازی، باید فعال باشند.

 

مطالب مرتبط: پاسخ به سوالات متداول در مورد بازی Helldivers 2

همچنین خرید سلاح با Premium War Bond چیزی ناعادلانه نیست و فقط نسخه‌هایی متفاوت از سلاح‌های در دسترس در بازی هستند. برای مثال، سلاح Liberator Explosive تیرهای انفجاری شلیک می‌کند اما در عوض گنجایش خشاب پایین‌تری هم دارد. زره‌های خریداری شده هم تنها میزان مقاوت دست‌ها، پاها و برد پرتاب نارنجک را افزایش می‌دهند. اگر این آیتم‌ها به ارز‌های درون بازی مرتبط نبودند، بهتر بود، حتی با توجه به اینکه می‌توان با بازی کردن به آن‌ها دست پیدا کرد. اما باز هم خریداری این آیتم‌ها موجب خراب شدن تجربه بازی نمی‌شود و کار تیمی، استفاده از Stratagemها و اجتناب از Terminidها از جنبه‌های کلیدی بازی است. 

 

بدون شک بازی Helldivers 2 در درازمدت با بررسی‌های بیشتری روبرو خواهد شد که می‌تواند مربوط به محتوا، سیستم GameGuard، فقدان برخی از ویژگی‌ها یا مشکلات فنی باشد. اینکه آینده این بازی به چه شکلی خواهد بود را استودیو Arrowhead و کمپانی پلی استیشن رقم خواهند زد و تنها یک به روز رسانی نا متساب می‌تواند باعث خراب شدن یک بازی عالی شود. اما در حال حاضر، وضعیت بازی Helldivers 2 خوب است و همچنان بازیکنان بیشتری را به خود جذب می‌کند. علاوه بر این، بهبود وضعیت بررسی کاربران توانسته تصمیم گیری بازیکنان برای خرید را راحت‌تر کرده و این عنوان را به یک بازی پر فروش در فروشگاه استیم، تبدیل کند.
 

برچسب ها: Helldivers 2, پلی استیشن 5
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.