10 بازی پلی استیشن ۱ که امیدواریم دنباله‌ای برایشان ساخته شود

10 بازی پلی استیشن ۱ که امیدواریم دنباله‌ای برایشان ساخته شود

آرین صفری آرین صفری
5 ماه و 16 روز پیش

اولین کنسول پلی استیشن، پایه و اساس تسلط سونی بر بازار کنسول‌ها را شروع کرد و مجموعه‌ای از بازی‌های باکیفیت را در اختیار داشت که حتی امروزه با پیشرفت تکنولوژی همچنان محبوب و لذت بخش هستند. با این حال، مایه تاسف است که برخی از نمادین‌ترین بازی‌های موجود در مجموعه بازی‌های این کنسول دنباله‌‌ای که شایسته آن هستند ندیده‌اند. برخی از بازی‌های این فهرست قطعا سزاوار داشتن دنباله‌ای هستند که بتوان دوباره دنیای آن‌ها را تجربه کرد. با توجه به اینکه بسیاری از بازیکنان سال‌ها منتظر تولید دنباله‌ای برای این بازی‌ها بودند، انتشار دنباله‌‌ای برای این بازی‌های کلاسیک بدون شک در میان بازیکنان سراسر جهان سر و صدا ایجاد می‌کند. محبوبیت همیشگی این بازی‌ها و انتظار مشتاقانه برای دنباله‌های آن‌ها، تأثیر این بازی‌ها را بر جامعه بازی‌ها نشان می‌دهد.

 

 

بازی Alundra 2

اگرچه بازی Alundra 2 از استانداردهایی که توسط نسخه قبلی‌اش تعیین شده بود پایین‌تر بود، این غیرقابل انکار است که مجموعه به طور کلی دارای پتانسیل بسیار زیادی است. این پتانسیل تا حد زیادی از داستان‌های جذاب و روایت‌های جذاب این سری سرچشمه می‌گیرد که تأثیری ماندگار بر بازیکنان گذاشته است. طرفداران بازی Alundra 2 به طور قابل درک مشتاق ادامه این سری هستند و امیدوارند دنباله‌ای داشته باشند که میراث بازی اول را رعایت کند. میل شدیدی در میان طرفداران وجود دارد که بازی Alundra 3 بیشتر از بازی اول الهام بگیرد تا بازی دوم. قطعا سری بازی Alundra با داستان‌های غنی و داستان‌های جذابش، پتانسیل ارائه یک تجربه قابل توجه را دارد.

 

 

بازی Vagrant Story

بازی Vagrant Story یکی از کم‌ دیده‌شده‌ترین بازی‌های نقش آفرینی ژاپنی است که برای پلی استیشن عرضه شده بود. شاید اینکه این بازی در اواخر عمر پلی استیشن ۱ عرضه شد، یکی از دلایل آن باشد. کیفیت این بازی آنقدر استثنایی بود که بدون شک اگر زودتر منتشر می‌شد توجه بیشتری را به خود جلب می کرد. جالب اینجاست که بازی Vagrant Story در پروژه‌ی Fabula Nova Crystallis که توسط شرکت Square Enix ساخته شده بود به تصویر کشیده شد. این تداوم حس آشنایی با سری بازی Final Fantasy ممکن است چیزی باشد که طرفداران را به آن جذب کند، اگرچه چیزی از ارزش‌های بازی Vagrant Story کم نمی‌کند.

 

مطالب مرتبط: ۱۰ بازی برتر ترسناک رترو که بهتر است تجربه کنید 

 

بازی Chrono Cross

بازی Chrono Cross که اغلب زیرسایه‌ی عنوان قبلی این مجموعه یعنی بازی Chrono Trigger قرار می‌گیرد، به نوبه خود یک جواهر کمیاب است. بسیاری تصور می‌کردند که بازی Chrono Cross برای حفظ میراث بازی پیشین‌اش به‌میدان آمده است، اما اینطور نبود. کسانی که مقایسه‌ها را کنار گذاشتند و بازی را به شایستگی خود پذیرفتند، یک عنوان نقش آفرینی ژاپنی فریبنده و زیبا را کشف کردند. جذابیت منحصر به فرد بازی و روایت جالبش تاثیر ماندگاری روی بازیکنان گذاشته است که منجر به تمایل شدید برای ادامه آن شده است. طرفداران بازی مشتاق ادامه داستان هستند و مشتاق هستند که دوباره آن دنیا را تجربه کنند. توسعه یک دنباله برای آن نه‌تنها اشتیاق بسیاری از طرفداران را برطرف می‌کند، بلکه فرصتی برای کشف بیشتر داستان‌های غنی و گیم‌پلی جذابی است که آن را به‌یاد ماندنی کرد.

 

 

بازی Xenogears

بازی Xenogears به راحتی یکی از بهترین بازی‌های پلی استیشن ۱ است، اما متاسفانه هرگز نتوانست به پتانسیل کامل خود دست یابد. خصوصا زمانی که نیمه دوم بازی به یک رمان بصری نسبتا پیش پا افتاده با سیاه چال‌هایی که در سراسر این روایت پراکنده شده‌اند، تبدیل شد. در حالی که سری بازی Xeno در قالب سری بازی Xenosaga و مجموعه بازی Xenoblade شناخته شده است، مشخص است که بسیاری از بازیکنان قدیمی قطعا خواهان عرضه بازی Xenogears 2 می‌مانند. حداقل، می‌توان بازی اصلی را نیز بازسازی کرد تا مردم متوجه شوند که دقیقا چه چیزی را از دست داده‌اند.

 

 

بازی The Legend Of Dragoon

بازی The Legend Of Dragoon ابتدا به عنوان تقلیدی از سری بازی Final Fantasy در پلی استیشن شناخته می‌شد. زمانی که بازیکنان داستان نه‌چندان عالی‌اش را کنار گذاشتند و عمق گیم‌پلی را درک کردند، آنجا بود که بازی The Legend Of Dragoon درخشید. جذابیت منحصر به فرد و گیم پلی جذاب بازی باعث شده است که توانست طرفداران زیادی را جذب خود کند. دوست‌داران این بازی بدون شک از ساخت دنباله‌ای برای آن هیجان زده خواهند شد. ادامه روایت بازی فرصتی برای کاوش عمیق‌تر در فرهنگ غنی آن و کشف بیشتر دنیای زیبای آن فراهم می‌کند. البته احتمال آن بسیار کم است.

 

 

بازی Einhander

بازی Einhander یک عنوان شوتر ساید اسکرولر بود که به‌همان اندازه که هیجان‌انگیز بود، لذت‌بخش نیز بود. این بازی به‌راحتی یکی از جذاب‌ترین و لذت‌بخش‌ترین بازی‌ها در این سبک خاص است. در حالی که ممکن است اکثر بازیکنان مدرن حتی از وجود این بازی اطلاعی نداشته باشند، نمی‌توان این واقعیت را انکار کرد که بازی Einhander همچنان یک عنوان عالی است؛ صرف نظر از اینکه سزاوار یک دنباله باشد یا خیر.

 

 

بازی Parasite Eve

بازی Parasite Eve یک عنوان نقش آفرینی ژاپنی برجسته بود که به‌خاطر تم‌های تاریک غیرمشخصه‌اش مشهور بود. استودیو Squaresoft با این عنوان وارد قلمرو جدیدی شد و یک بازی پر از ترس و وحشت را در یک بسته مختصر و در عین حال تاثیرگذار ارائه کرد. دنباله آن، یعنی بازی Parasite Eve II، اگرچه قابل اجرا بود، اما به‌هیچ وجه نتوانست جای بازی اصلی را بگیرد. با این حال، طرفداران این سری می توانند رویای قسمت سومی را در سر بپرورانند که بهترین جنبه های بازی اول را تقویت کند. شایان ذکر است که بازی The 3rd Birthday که اغلب در بحث‌های مربوط به سومین بازی Parasite Eve ذکر می‌شود، حساب نمی‌شود. طرفداران در آرزوی یک جانشین واقعی برای بازی Parasite Eve اصلی هستند، جانشینی که ترکیبی منحصر به فرد از عناصر ترسناک و نقش آفرینی را به‌تصویر بکشد.

 

مطالب مرتبط:‌ 10 بازی قدیمی که از زمان خودشان جلوتر بودند

 

بازی One

بازی One قطعا یک جواهر نادیده گرفته شده در پلی استیشن ۱ است. عنوانی شوتر پلتفرمر سه بعدی که با گیم‌پلی عالی و داستان جذابش بازیکنان را تا پایان درگیر نگه می‌داشت. اعلام ساخت دنباله‌ای برای این بازی بدون شک طرفداران را خوشحال می‌کند و نه‌تنها بازیکنان قدیمی، بلکه نسل جدیدی از بازیکنان نیز به آن جذب می‌شوند تا این عنوان ساده و در عین حال بسیار لذت‌بخش را تجربه کنند. توسعه یک دنباله برای بازی One فرصتی برای تقویت نقاط قوت بازی اصلی فراهم می‌کند و درعین حال گیم پلی جدید و پیچش‌های روایی جدیدی را معرفی می‌کند.

 

 

بازی Final Fantasy VIII

بازی Final Fantasy VIII عنوانی مستقل در مجموعه قدیمی و محبوب بازی Final Fantasy است که ابتدا به دلیل داستان به ظاهر پیچیده و مکانیک‌های گیج کننده‌اش با واکنش خوبی روبه‌رو نشد. با این حال، با گذشت زمان این بازی مورد توجه قرار گرفت و توانست قلب بسیاری از بازیکنان را به‌دست آورد. طرفداران بازی Final Fantasy VIII بدون شک از چشم انداز دنباله آن هیجان زده خواهند شد. ادامه داستان فرصتی برای کاوش عمیق‌تر در زندگی اسکوال (Squall) و بقیه اعضای تیم دنباله‌ای می‌تواند روی افسانه‌های غنی موجود در بازی اصلی گسترش یابد و می‌تواند داستان‌هایی جدید با عناصر گیم‌پلی نو ارائه دهد. (منظور دنباله‌هایی است که داستان بازی Final Fantasy VIII را دنبال کنند، نه نسخه‌‌های بعدی سری بازی Final Fantasy)

 

 

بازی Final Fantasy IX

بازی Final Fantasy IX در میان سه عنوان قابل توجه سری بازی Final Fantasy بود که برای کنسول پلی استیشن ۱ عرضه شدند و این بازی همیشه به‌عنوان بهترین و با کیفیت‌ترین بازی شناخته می‌شود. روایت‌های زیدان، داگر، ویوی و بقیه شخصیت‌ها خارق‌العاده است. طرفدران این بازی کم نیستند و قطعا از شنیدن ساخت دنباله‌ای برای آن ذوق زده خواهند شد. با توجه به محبوبیت این سری در سال‌های گذشته‌، خصوصا به‌خاطر عناوینی مانند بازی Final Fantasy XVI و بازی Final Fantasy VII Remake، قطعا بازیکنانی جدید نیز می‌توانند این شاهکار را تجربه کنند.

 

برچسب ها: ۱۰ برتر, ٖFinal Fantasy 7 Rebirth, پلی استیشن, ps5, ps5 slim, ps5 slim digital
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.