فروش پنج برابری پلی استیشن 5 به نسبت کنسول‌های مایکروسافت

فروش پنج برابری پلی استیشن 5 به نسبت کنسول‌های مایکروسافت

محمد مسعودی محمد مسعودی
1 ماه و 9 روز پیش

بر اساس برآورد‌های فروش جمع‌آوری شده توسط کمپانی Niko Partners، که توسط مدیر تحقیقات این کمپانی در توییتر به اشتراک گذاشته شد، به نظر می‌رسد که کمپانی سونی در سه‌ماهه اول سال مالی ۲۰۲۴، تقریبا پنج برابر بیشتر از کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس، پلی استیشن 5 به بازار عرضه کرده است. کمپانی سونی دیروز در گزارشی اعلام کرد که در طول سه ماه منتهی به ماه مارس، این کمپانی موفق به عرضه ۴٫۵ میلیون پلی استیشن 5 به بازار شده است که مجموع کلی پلی استیشن‌ 5های عرضه شده را به ۵۹٫۳ میلیون دستگاه رساند.

 

در حالی که مایکروسافت آمار فروش کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس خود را گزارش نمی‌کند،‌ اما در گزارش درآمد خود برای سه‌ماهه اول سال، کاهش قابل توجه درآمد سخت ‌افزاری خود را تایید کرده است. فروش محصولات کمپانی اکتیویژن بلیزارد باعث شد که بخش بازی‌های کمپانی مایکروسافت به رکورد سه‌ماهه جدیدی برسد، اما طبق گزارش، درآمد حاصل شده از فروش سخت‌افزارهای ایکس باکس به نسبت سال گذشته، ۳۱ درصد کاهش یافته است. 

 

طبق اطلاعاتی که در ماه فوریه توسط کمپانی Take Two، مالک اصلی استودیو راک استار و ناشر مجموعه بازی GTA، به اشتراک گذاشته بود، در ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ هر دو کنسول پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و اس به بازار راه یافتند، اما تا آخر همان سال، تعداد پلی استیشن 5‌های به فروش رسیده، دو برابر دستگاه‌هایی بود که کمپانی مایکروسافت به فروش رسانده بود. طبق برآوردهای کمپانی تحقیقاتی Ampere Analysis، تنها در طول سال ۲۰۲۳، نسبت پلی استیشن 5‌های فروخته شده در مقابل تعداد کنسول‌های به فروش رسیده شده توسط مایکروسافت، نسبتی سه به یک بوده است. 

 

همچنین در سال گذشته کمپانی مایکروسافت علنا اعلام کرد که «جنگ کنسول‌ها را باخته» و از زمان ورود به بازار کنسول‌های خانگی با کنسول ایکس باکس اصلی در سال ۲۰۰۱، همیشه در بحث آمار فروش، پس از پلی استیشن و نینتندو و در رتبه سوم قرار داشته است. البته ایکس باکس به لطف خرید عناوین پرفروش چند پلتفرمی، از جمله بازی Minecraft و سری بازی Call of Duty، یکی از ناشران اصلی کنسول‌های پلی استیشن و نینتندو محسوب می‌شود.

 

همچنین در ماه فوریه، کمپانی مایکروسافت در یک به روز رسانی تجاری اعلام کرد که قصد دارد عناوین استودیوهای داخلی خود را در پلتفرم رقبا منتشر کند و اولین موج از این انتشارها، بازی Sea of Thieves، بازی Pentiment و بازی Grounded را شامل می‌شود.
 

برچسب ها: پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس, ایکس باکس سری اس
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.