سونی دلایلش را برای ساخت دو کنسول با سخت افزار مشابه توضیح داد

سونی دلایلش را برای ساخت دو کنسول با سخت افزار مشابه توضیح داد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
3 سال و 5 ماه و 5 روز پیش

برخلاف دو کنسول نسل بعدی مایکروسافت که علاوه بر تفاوت قیمت قابل توجه 200 دلاری، در مشخصات سخت افزاری هم با هم تفاوت فاحشی دارند، تنها تفاوت دو نسخه پلی استیشن 5 با یک‌دیگر در داشتن یا نداشتن درایو دیسک است و تفاوت قیمت این دو نسخه با یک‌دیگر 100 دلار خواهد بود.

 

به عقیده جیم رایان (Jim ryan)، رئیس بخش سرگرمی کمپانی سونی، بازیکنان از کنسول‌های نسل بعدی انتظار یک تجربه نسل بعدی دارند و به همین دلیل سونی تفاوتی در سخت افزار کنسول‌های نسل بعدی خود با یک‌دیگر اعمال نکرده است. بازیکنان با پرداخت هزینه برای خرید این کنسول‌ها انتظار دارند در سال‌های آینده بتوانند از حداکثر قابلیت‌های نسل نهم استفاده کنند. علاوه بر اهمیت تجربه یکسان برای بازیکنان، عرضه دو کنسول با توانایی‌های سخت افزاری متفاوت قطعا کار بازی‌سازان را دوچندان خواهد کرد و در حال حاضر بسیاری از توسعه دهندگان نسبت به تفاوت‌های ایکس باکس سری اس با دیگر کنسول‌های نسل بعدی ابراز نگرانی کرده‌اند.

جیم رایان در این بار اضافه کرد:

سازندگان باید در ساخت بازی‌های خود دست بازتری داشته باشند و پلی استیشن 5 این اجازه را به آن‌ها خواهد داد. تمام تلاش تیم طراحی سخت افزار ما هم این بود که تفاوتی میان دو نسخه نسل بعدی پلی استیشن 5 نباشد تا بازی‌سازان دچار مشکل در مراحل ساخت بازی‌هایشان نشوند.

 

به‌نظر می‌رسد مایکروسافت با معرفی دو کنسول با توانایی‌های سخت افزاری فاحش از همین ابتدا کنسول ایکس باکس سری اس را به حاشیه رانده باشد و ممکن است اضافه کاری‌های لازم برای طراحی بازی برای این کنسول، باعث شود کنسول ارزان نسل بعدی مایکروسافت خیلی زود به دست فراموشی سپرده شود.

برچسب ها: پلی استیشن 5, Xbox Series S, Xbox Series X
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.