سونی حق اختراعی در رابطه با PSVR جدید به ثبت رساند

سونی حق اختراعی در رابطه با PSVR جدید به ثبت رساند

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
3 سال و 5 ماه و 6 روز پیش

حق اختراعی که اخیرا توسط سونی به ثبت رسیده است نشان می‌دهد که نسل بعدی هدست واقعیت مجازی پلی استشین از سیستم ردیابی داخلی و کنترلر‌های جدید استفاده می‌کند که بی شباهت به کنترلرهای هدست واقعیت مجازی Oculus نیستند.

 

 

سنسور ردیاب داخلی در هدست‌های واقعیت مجازی به‌منظور ردیابی محل قرار گیری بازیکن در اتاق بدون نیاز به دوربین خارجی استفاده می‌شود. با اضافه شدن این قابلیت به هدست‌های واقعیت مجازی پلی استیشن دیگر نیازی به استفاده از دوربین‌های اضافه برای ردگیری حرکات بازیکن نخواهد بود. این سنسور‌ها در خود هدست و کنترلر‌های جدید این محصول قرار خواهند گرفت.

 

 

طراحی جدید کنترلر‌های این هدست هم تفاوت‌های زیادی با کنترلرMove پلی استیشن دارند و شباهت زیادی به کنترلرهای واقعیت مجازی Knuckles کمپانی Valve پیدا کرده‌اند. در این کنترلرها انگشتان بازیکن به راحتی روی دکمه‌های کنترلر قرار می‌گیرد و بازیکن آزادی عمل بسیار بیش‌تری برای حرکت انگشتان خود و تعامل با محیط بازی دارد. در این طراحی‌ها علاوه بر دکمه‌های کنترلر، یک جهت دهنده آنالوگ هم مشاهده می‌شود که جای خالی آن‌ها در دیگر کنترلر‌های واقعیت مجازی بسیار احساس می‌شد.

البته این‌ها فقط طراحی‌های ثبت شده از سوی سونی هستند و مشخص نیست که آیا سونی از آن‌ها در انتشار دوباره هدست PSVR جدید برای پلی استیشن 5 استفاده می‌کند یا این‌که همه این پیش‌رفت‌ها مربوط به نسل بعدی هدست‌های واقعیت مجازی سونی هستند.

برچسب ها: Playstation VR
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.