اختراع جدید سونی اجازه می‌دهد پلی استیشن به جای شما بازی کند

اختراع جدید سونی اجازه می‌دهد پلی استیشن به جای شما بازی کند

ایلیا امینی ایلیا امینی
2 ماه و 2 روز پیش

آخرین سند اختراع ثبت شده توسط سونی نشان می‌دهد که این شرکت تصمیم دارد به‌وسیله یک قابلیت منحصربفرد باعث شود که کنسول پلی استیشن بتواند عناوین بازی را به‌جای کاربران به‌صورت خودکار بازی کند. به‌طوری دقیق‌تر می‌توان این قابلیت را شبیه به ویژگی یک هواپیما و یا یک ماشین نسبت داد که قابلیت پرواز خودکار (Auto Pilot) و یا رانندگی خودکار (Auto Drive) را دارا هستند. این‌طور تصور کنید که در بازی محبوبتان مجبور هستید مراحل و ماموریت‌های خاصی را برای بدست آوردن یک آیتم شخصی‌سازی و یا انجام یک چالش بارها پشت‌سر بگذارید، اما این قابلیت را داشته باشید که به کنسول خود بگویید که به‌جای شما این مراحل خسته کننده را انجام دهد تا شما شاید بتوانید زمان بیشتری را برای انجام کارهای شخصی خود اختصاص دهید.

وب‌سایت Exputer در اوایل ماه جاری میلادی توانست تا یکی از درخواست‌های شرکت سونی را به سازمان حفاظت از حق استفاده از اختراعات پیدا کند، که ظاهرا به‌نظر می‌رسد این اختراع اجازه می‌دهد که یک قابلیت و متد خاص بتواند مراحلی از بازی‌های ویدیویی را به صورت خودکار (Auto-Play) انجام دهد. در توضیحات این سند منتشر شده آمده است که این قابلیت می‌تواند با شناسایی سبک و روش بازی کاربر آن را ذخیره کرده و به‌صورت خودکار برای مراحل مختلف بازی با الهام گرفتن از آن به تجربه عنوان بپردازد. هم‌چنین آمده است که زمانی که قابلیت بازی خودکار وظیفه‌اش را به پایان می‌رساند و مرحله گفته شده را با موفقیت پشت‌سر می‌گذارد، یک اعلان روی صفحه مانیتور و یا گوشی بازیکن نمایش داده می‌شود که به بازیکن این انتخاب را می‌دهد که بقیه مراحل بازی را خودش تجربه کند و یا به کنسول بازی اجازه دهد تا یک مرحله دیگر را نیز پشت سر بگذارد.

 

اگرچه که شاید خیلی عجیب بنظر برسد که کاربری یک بازی را با قیمت 70 دلار خریداری کند و تصمیم بگیرد که این محصول خودش به تجربه خود بپردازد، اما می‌توان تصور کرد که در برخی از عناوین که ارزش تجربه مجدد بیشتری دارند اما مستلزم عبور از مراحلی طولانی و خسته کننده هستند این قابلیت می‌تواند کارایی خوبی داشته باشد. شرکت سونی اظهار داشته که در طراحی این قابلیت استفاده از فناوری هوش مصنوعی تاثیر بسزایی را داشته و قابلیت یادگیری خودکار و هم‌چنین آنالیز حرکات و رفتار بازیکنان در طول مراحل بازی توانسته است به این قابلیت امکان شبیه‌سازی نحوه رفتار در شرایط و مراحل بعدی را به صورت خودکار مشخص کند.

 

در گذشته نیز شاهد ثبت اختراعات متفاوت و مختلفی از شرکت سونی بوده‌ایم که هیچ‌گاه به‌صورت گسترده مورد استفاده ابزاری قرار نگرفتند. که شاید آشناترین و بزرگ‌ترین آن‌ها را بتوان قابلیت تبدیل هر وسیله‌ای حتی یک موز به کنترلر پلی استیشن نام ببریم. نظر شما چیست؟ آیا در صورت عرضه این قابلیت شما تصمیم خواهید گرفت که به کنسولتان اجازه بدهید بخشی از مراحل بازی را خودش تجربه کند؟

برچسب ها: پلی استیشن 5, سونی
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.