روند گیج‌کننده‌ی انحصاری‌های سونی در بازی Marvel's Spider-Man 2 هم ادامه دارد

روند گیج‌کننده‌ی انحصاری‌های سونی در بازی Marvel's Spider-Man 2 هم ادامه دارد

محمد مسعودی محمد مسعودی
8 ماه و 10 روز پیش

حدود یک ماه از عرضه‌ی بازی Marvel’s Spider-Man 2 می‌گذرد، عنوانی که به سرعت مورد تحسین طرفداران و منتقدان قرار گرفت. این دنباله جدید، به ماجراهای پیتر پارکر و مایلز مورالز می‌پردازد و هر دو مرد عنکبوتی، در یک برداشت منحصر به فرد از شخصیت‌های اسطوره‌ای کامیک، در کنار هم رندگی می‌کنند. بازی Marvel’s Spider-Man 2 با توجه به حضور نیروهای شکارچی شخصیت شرور Kraven و سیمبیوت ونوم، توانسته توجه بازیکنان را با صحنه‌های جالب و پیچش‌های فراوان، جلب کند و بار دیگر، سونی و استودیو Insomniac یکی دیگر از بهترین بازی‌های اکشن ابر قهرمانی در صنعت بازی را، ارائه کردند. 

 

حتی برای آن دسته از کسانی که به سرعت داستان بازی Marvel’s Spider-Man 2 را به پایان رسانده‌اند،‌ سرگرمی‌هایی وجود دارد. بازی Marvel’s Spider-Man 2، همچون نسخه‌های قبلی این سری، به مرور زمان به روز رسانی‌هایی را دریافت می‌کند و انواع لباس‌ها، ویژگی‌ها و احتمالا برخی از بسته‌های گسترش‌دهنده‌، به آن اضافه می‌شود. حتی با این وجود که هنوز چیزی رسمی درباره آن از طرف استودیو ارائه نشده است، اما برخی از طرفداران با تکیه بر تحقیقات خود، بر این نظرند که شخصیت Daredevil می‌تواند مهمانی برجسته در بسته گسترش دهنده‌ی آینده این بازی باشد.

صرف نظر از این موضوع، هنوز کار‌های زیادی برای مرد عنکبوتی در شهر نیویورک وجود دارد، اگرچه، برخی از بازیکنان ممکن است مجبور شوند تا قبل از در دسترس شدن ماجرا‌های جدید، به انتظار بنشینند. بازی Marvel’s Spider-Man 2 در ماه‌های آینده، از ویژگی مهمی مانند New Game Plus و قابلیت تکرار ماموریت‌ها، بهره‌مند خواهد شد. چیزی که در عناوین انحصاری توسعه یافته توسط استودیو‌های سونی، رایج است. 

 

مطالب مرتبط: دارندگان بازی The Last of Us Part 2 می‌توانند آن را به نسخه‌ی ریمستر ارتقاء دهند


معمولا پس از مدتی، ویژگی New Game Plus به عناوین پلی استیشن اضافه می‌شود

قابلیت New Game Plus در میان عناوین پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5، قابلیتی نسبتا رایج است. چه بخواهد محتوای جدیدی به بازی اضافه شود یا اینکه فقط آمار، ارتقا‌ها و آیتم‌های بازیکنان را دست نخورده نگه دارد، بازیکنانی که قصد دارند یک عنوان محبوب را دوباره بازی کنند، اغلب از یک New Game Plus خوب قدردانی می‌کنند. با این حال، عجیب است که برای هر عنوان انحصاری‌ای از پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5، قابلیت New Game Plus منتشر می‌شود و به نظر می‌رسد که جدیدترین عضو خانواده انحصاری‌های پلی استیشن هم از این قضیه مستثنی نیست و در ماه‌های آینده به این قابلیت دست می‌یابد. بازی‌های انحصاری‌ای که در پلی استیشن 5،‌ ویژگی New Game Plus به آن‌ها اضافه شده است، عبارتند از:

بازی Days Gone
بازی Death Stranding Director’s Cut
بازی Ghost of Tsushima
بازی God of War سال ۲۰۱۸
بازی God of War: Ragnarok
بازی Horizon Zero Dawn
بازی Horizon Forbidden West
بازی Marvel’s Spider-Man
بازی Marvel’s Spider-Man 2

 

بازی Marvel’s Spider-Man 2، جدیدترین بازی از مجموعه طولانی عناوین انحصاری پلی استیشن است که دارا بودن ویژگی New Game Plus در آن تایید شد، اما در زمان انتشار در دسترس نبود. با توجه به یک توییت از یک توسعه دهنده استودیو Insomniac، که ادعا دارد این قابلیت تا پایان سال ۲۰۲۳ برای این بازی منتشر می‌شود، می‌توان گفت که این بازی وضعیت بهتری به نسبت دیگر عنوان انحصاری پلی استیشن را تجربه خواهد کرد. عناوینی مانند بازی Horizon Zero Dawn سال ۲۰۱۷، بازیکنان را به شش ماه انتظار، فقط برای تایید اضافه شدن قابلیت New Game Plus،‌ مجبور کرد. به جز بازی Death Stranding که فقط یک New Game Plus اختصاصی به عنوان بخشی از به روز رسانی Director’s Cut، دریافت کرد،‌ از سال ۲۰۱۷ به بعد، بسیاری از بزرگترین عناوین انحصاری پلی استیشن بدون این ویژگی عرضه شدند. 

 

عناوین انحصاری پلی استیشن باید در زمان انتشار از New Game Plus بهره ببرند

در برخی موارد، نبود این قابلیت در بازی‌ها قابل درک است، زیرا برای مثال، در به روز رسانی God of War: Ragnarok، قابلیت New Game Plus همراه با حجم قابل توجهی از محتوای جدید عرضه شد که طرفداران را شگفت زده و خوشحال کرد. با این حال، تعداد کمی از این عناوین، به این شکل این قابلیت را عرضه کردند و نمونه‌های زیادی از عناوین انحصاری پلی استیشن وجود دارند که در همان زمان عرضه، از این قابلیت بهره می‌بردند. مثل بازی‌هایی مانند:

بازی Bloodborne
بازی Demon’s Souls
بازی Knack
بازی Knack 2
بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
بازی Ratchet & Clank در سال ۲۰۱۶
بازی Ratchet & Clank: Rift Apart
بازی Shadow of the Colossus
بازی The Last of Us Part 1
بازی The last of Us Part 2

 

بازی Bloodborne و بازی Demon’s Souls، هر دو از رویکرد استاندارد استودیو FromSoftware برای اجراهای متوالی بازی بهره می‌بردند و فرنچایز‌هایی مانند سری بازی The Last of Us و سری بازی Ratch & Clank سوابق خاص خود را از قابلیت New Game Plus دارند. با این حال، سری بازی Ratch & Clank هم، مانند سری بازی Marvel’s Spider-Man، یکی از فرنچایزهای استودیو Insomniac است و بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales هم در واقع با دارا بودن قابلیت New Game Plus، منتشر شد. اگر قرار بود این ویژگی‌ در این عناوین وجود داشته باشد، انتشار این عناوین بدون ویژگی New Game Plus اصلا منطقی به نظر نمی‌رسد. به خصوص وقتی که تغییرات مورد نیاز در بازی برای گنجاندن این ویژگی ناچیز باشد. پس از بازی Marvel’s Spider-Man 2، پلی استیشن باید نحوه گنجاندن این ویژگی رایج را به شکل کارآمدتری مدیریت کند.
 

برچسب ها: Marvel's Spider-Man 2, پلی استیشن 5, سونی
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.