چرا اشلی در بازی Resident Evil 4 Remake تغییر کرده است؟

چرا اشلی در بازی Resident Evil 4 Remake تغییر کرده است؟

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
3 ماه و 2 روز پیش

داستان بازی Resident Evil 4 حول محور ماموریت لیان (Leon) برای نجات اشلی (Ashley) جریان دارد. اشلی دختر رئیس جمهور ایالات متحده است که توسط فرقه‌ای مرموز دزدیده شده و در یک روستای اسپانیایی نگه‌داری می‌شود. به محض‌ این‌که اشلی را در این روستا پیدا کنید، محافظ شخصی او می‌شوید و باید در برابر موجودات عجیب و غریب این روستا از او محافظت کنید.

 

ویدیوهای بیشتری از گیم‌پلی بازی Resident Evil 4 Remake منتشر شدند


مکانیک‌های گیم‌پلی مربوط به اشلی و نحوه هم‌کاری‌اش با لیان در بازی Resident Evil 4 Remake تغییرات زیادی نسبت به نسخه اصلی این بازی کرده است. خوشبختانه، یاسوهیرو آمپو (Yasuhiro Ampo) و کازونوری کادوی (Kazunori Kadoi)، کارگردانان بازی Resident Evil 4 Remake، اطلاعات مفیدی درباره تغییرات اشلی و دلایل تیم سازنده برای اعمال این تغییرات ارائه کرده‌اند.

 


 

در این بازی می‌توانید با فشار دادن آنالوگ سمت راست به اشلی دستور بدهید که نزدیک به لیان یا با فاصله از او حرکت کند. در نسخه ریمیک، اشلی تحت هر شرایطی دنبال لیان حرکت می‌کند و این یعنی دیگر نمی‌توانیم مانند نسخه اصلی بازی Resident Evil 4 او را در یک اتاق امن حبس کنیم و به‌تنهایی زامبی‌های مسیر را از بین ببریم. اگر منطقی به این موضوع نگاه کنیم، اشلی حق دارد که نخواهد به تنهایی در یک روستای پر از زامبی رها شود. آمپو درباره رفتار اشلی در بازی Resident Evil 4 Remake می‌گوید:
 

«ما می‌خواهیم تاثیرگذاری اشلی در بازی را با نگه داشتن او در کنار بازیکن بیشتر کنیم. مخفی کردن او در اتاق‌ها و مبارزه تنهایی در بازی اصلی قطعا جذابیت‌های خود را داشته، اما با داشتن شخصیتی مثل اشلی در داستان، نمی‌خواهید که او بخش مهمی از بازی را در اتاق‌های بسته بگذارند. ما می‌خواستیم از این اتفاق در ریمیک جلوگیری کنیم.»

 

۱۲ دقیقه گیم‌پلی از مرحله پنجم بازی Resident Evil 4 Remake منتشر شد

 

در ادامه کادوی درباره هوش مصنوعی اشلی می‌گوید:


«آن‌ها (هوش مصنوعی) نباید سر راه کسی قرار بگیرند. اما اگر بتوانید بدون توجه به حضور اشلی در بازی پیش‌روی کنید و هوش مصنوعی همه تصمیمات را برای او بگیرد، دیگر محافظت از او برای شما اهمیتی نخواهد داشت. پیدا کردن تعادل بین این دو مورد دشوارتر از چیزی است که فکرش را کنید.»

از طرفی، اشلی نوار سلامتی ندارد. اگر اشلی بیش از حد ضربه بخورد روی زمین می‌افتد و یک ضربه دیگر می‌تواند باعث مرگ او و شکست خوردن در مرحله شود. البته دشمنان می‌توانند در هر زمانی اشلی را از روی زمین بلند کنند و به قدری از لیان دور شوند که مرحله با شکست مواجه شود. خوشبختانه لیان می‌تواند با شلیک یا حمله با چاقو به دشمنی که اشلی را حمل می‌کند، او را نجات دهد.

 


در نتیجه این مکانیک‌ها، باید همیشه حواس‌تان به اشلی باشد و کوچکترین حواس‌پرتی می‌تواند منجر به مرگ او شود. البته اشلی در بخش‌های دیگر بازی مانند حل کردن پازل‌های محیطی، به کمک بازیکن خواهد آمد. حتی قبل از پیدا کردن اشلی هم مکان‌هایی را پیدا خواهید کرد که مشخصا برای پیش‌روی دونفره طراحی شده‌اند. این موضوع می‌تواند دلیلی برای بازگشت دوباره به این مناطق و کمک گرفتن از اشلی باشد.


شاید مهم‌ترین قابلیتی که به اشلی در ریمیک بازی رزیدنت ایول ۴ اضافه شده، توانایی بالا و پایین رفتن از نردبان‌ها باشد. غیر از اولین ملاقات با اشلی که بازسازی یک سکانس از نسخه اصلی است، نیازی نیست که پایین همه نردبان‌ها منتظر او بمانید.


سازندگان می‌گویند که تغییراتی در خصوصیات رفتاری اشلی ایجاد کرده‌اند که بدون ایجاد تغییرات قابل توجه در شخصیت، او را قابل باور و دوست‌داشتنی‌تر می‌کند. آمپو در‌باره خصوصیات رفتاری اشلی می‌گوید:


«اشلی شخصیت جدی‌تری نسبت به بازی اصلی خواهد داشت. زمان زیادی صرف شبیه‌سازی رفتار واقعی افراد در شرایطی مشابه شرایط اشلی کرده‌ایم و در همین راستا، تعامل اشلی با لیان در بازی را واقع‌گرایانه‌تر از گذشته کرده‌ایم.»

 

به گفته امپو، بعضی از بخش‌های بازی Resident Evil 4 که بیش از حد شبیه بازی ویدیویی بودند از نسخه ریمیک حذف شدند تا رفتار شخصیت‌ها واقعی‌تر به‌نظر برسد. کادوی درباره ارتباط شخصیت‌ها باهم می‌گوید:


«در بخشی از روند ساخت بازی حتی امکان گرفتن دست اشلی و راهنمایی او وجود داشت، اما بقیه اعضای تیم با این ایده موافق نبودند.»

 

ساخت حالت VR رایگان بازی Resident Evil 4 Remake آغاز شده است

 

بازی Resident Evil 4 Remake در تاریخ ۲۴ مارچ (چهار فروردین ۱۴۰۲) برای کامپیوتر، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و اس منتشر خواهد شد.
 

برچسب ها: Resident Evil 4 Remake, پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.