تاریخ انتشار چهار بازی ایکس باکس برای پلی استیشن 5 و نینتندو سوییچ مشخص شد

تاریخ انتشار چهار بازی ایکس باکس برای پلی استیشن 5 و نینتندو سوییچ مشخص شد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
1 ماه و 26 روز پیش

کمپانی مایکروسافت هفته پیش تایید کرد که چهار عنوان انحصاری ایکس باکس سری ایکس و اس به‌زودی برای پلی استیشن 5 و نینتندو سوییچ منتشر خواهند شد. شایعه عرضه این عناوین برای کنسول‌های رقیب ماه‌ها شنیده می‌شد و حالا بالاخره تاریخ عرضه دقیق آن‌ها برای پلی استیشن و نینتندو مشخص شده است.

 

بازی Pentiment یکی از بهترین عناوین ماجراجویی مایکروسافت در سال‌های اخیر است که با روایت فوق‌العاده و گرافیک هنری چشم‌نواز خود طرفداران زیادی پیدا کرده بود. این بازی از همین امروز، 22 فوریه (سه بهمن)، برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5 و نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد.
 

عرضه ناگهانی بازی Hi-Fi Rush برای ایکس باکس سری ایکس و اس باعث شد تا این بازی آن‌طور که باید مورد توجه قرار نگیرد. جدیدترین اثر استودیو Tango Gameworks یک اکشن ریتمیک فوق‌العاده است که در تاریخ 19 مارچ (29 اسفند) برای پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد.
 

بازی Grounded دیگر بازی استودیو Obsidian است که به‌زودی برای کنسول‌های رقیب عرضه می‌شود. این بازی یک عنوان Co-op در سبک بقاست که تا امروز بیش از 20 میلیون بازیکن روی ایکس باکس جذب کرده و در تاریخ 16 آپریل (28 فروردین 1403) برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5 و نینتندو سوییچ عرضه می‌شود. این بازی از روز اول عرضه روی پلی استیشن و نینتندو از ویژگی کراس پلی بین کامپیوتر، ایکس باکس، پلی استیشن و نینتندو پشتیبانی خواهد کرد.

 


بازی Sea of Thieves اولین عنوان تاریخ استودیو Rare است که برای کنسول‌های پلی استیشن عرضه می‌شود. این بازی یک تجربه فوق‌العاده در آب‌های آزاد است که تا امروز بیش از 35 میلیون بازیکن روی کامپیوتر و ایکس باکس جذب کرده است. این عنوان در تاریخ 30 آپریل (11 اردیبهشت 1403) برای پلی استیشن 5 عرضه خواهد شد و از روز اول عرضه از ویژگی کراس پلی بین کامپیوتر، ایکس باکس و پلی استیشن پشتیبانی می‌کند.

 

کمپانی Limited Run Games وظیفه عرضه فیزیکی بازی Pentiment برای ایکس باکس، پلی استیشن 5 و نینتندو سوییچ را برعهده خواهد داشت و نسخه بازی Hi-Fi Rush را هم برای پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و اس عرضه خواهد کرد.

فیل اسپنسر (Phil Spencer) هفته گذشته اعلام کرد که عناوینی مثل بازی Starfield و بازی Indiana Jones and the Great Circle فعلا برای کنسول‌های رقیب منتشر نخواهند شد. با این حال، او احتمال عرضه این دسته از عناوین انحصاری ایکس باکس برای کنسول‌های رقیب را رد نکرد.

«فکر نمی‌کنم بتوانیم در این صنعت احتمال عرضه یک بازی برای دیگر پلتفرم‌ها را نادیده بگیریم.
برای اطمینان از موفقیت بلند مدت ایکس باکس، باید به تکامل ادامه دهیم و به همین دلیل قصد گسترش جامعه بازیکنانمان را داریم. در حال حاضر قصد داریم چهار عنوان ایکس باکس را برای دیگر پلتفرم‌ها عرضه کنیم.»

بازی Pentiment، بازی Hi-Fi Rush، بازی Sea of Thieves و بازی Grounded اولین عناوین انحصاری ایکس باکس هستند که برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5 و نینتندو سوییچ عرضه می‌شوند. احتمالا در آینده اخبار بیشتری درباره دیگر بازی‌های انحصاری ایکس باکس که برای پلتفرم‌های رقیب عرضه می‌شوند منتشر خواهد شد. 
 

برچسب ها: ایکس باکس, پلی استیشن 5, نینتندو سوییچ, Hi Fi Rush, Sea of Thieves, Grounded, Pentiment
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.