15 بازی که بعد از پایان بخش داستانی بهترین محتوای اضافه را داشتند

15 بازی که بعد از پایان بخش داستانی بهترین محتوای اضافه را داشتند

رضا مدرسی رضا مدرسی
1 سال و 7 ماه و 4 روز پیش

همه عاشق بازی‌هایی هستیم که محتوایش آنقدر خوب باشد که بتوانیم از طولانی بودنش هم لذت ببریم. بعضی بازی‌ها نه تنها در بخش داستانی عالی عمل می‌کنند، بلکه محتوای اضافه بعد از بخش داستانی هم در خود می‌کنجانند تا بازیکن تعامل بیشتری در دنیای آنان داشته باشد. در این مقاله می‌خواهیم از 15 بازی نام ببریم که در انجام این مورد موفق‌تر از بقیه بوده‌اند و محتوای بعد از پایان فوق العاده‌ای از خود داشته‌اند.

 

بازی God of War: Ragnarok 

15 بازی که بعد از پایان بخش داستانی بهترین محتوای اضافه را داشتند

بازی God of War: Ragnarok به حدی خوب است که هم شروع طوفانی‌ای دارد و هم در روند داستان هم طوفانی باقی می‌ماند، تا جایی که اگر به آخرین لحظه کل بازی نرسیده باشید، می‌توانید از ماجراجویی خود نهایت لذت را ببرید. بخش داستانی با اینکه محتوای زیاد و غنی‌ای دارد، محتوای بعد از پایان بازی هم از ارزش فراوانی برخوردار است. نه قلمروی نورس میزبان چالش‌ها و خطرات فراوانی هستند که در کنار موسفلهایم می‌توانند به ترکیبی از مبارزات سخت و طاقت‌فرسا در کنار معماها و پازل‌های چالشی تبدیل شوند. علاوه بر این، ماموریت‌های فرعی زیادی هم در بازی وجود دارند که به داستان شخصیت‌های بازی مرتبط‌اند. شما می‌توانید بعد از تمام شدن تیتراژ پایانی بازی مشغول کامل کردن آنها شوید و در آخر هم تمرکز خود را روی باس‌فایت‌های Berserker بگذارید که سخت‌ترین مبارزات این نسخه را در خود جای داده‌اند.

 

15 مرحله اول ترسناک در بازی‌های ویدیویی 

 

بازی Elden Ring 

15 بازی که بعد از پایان بخش داستانی بهترین محتوای اضافه را داشتند

احتمالا بازی Elden Ring استودیو FromSoftware از بزرگ‌ترین و عظیم‌ترین عناوینی است که یک بازیکن می‌تواند در آن به گشت و گذار مشغول گردد، چرا که سرزمین‌های میانی (Lands Between) محتوای فوق العاده زیادی دارد و بخش داستانی هم تا ده‌ها ساعت ادامه پیدا می‌کند. داخل هر بخش مخفی، چند بخش منفی دیگر خواهید یافت که احتمالا برخی از به‌یادماندنی‌ترین باس‌فایت‌های بازی را در خود گنجانده‌اند. با وجود همه این موارد در بخش داستانی، ده‌ها ساعت محتوای دیگر را هم به قسمت بعد از داستان اصلی بسپرید، چرا که فعالیت‌های جانبی زیادی را پیدا می‌کنید که کامل کردن‌شان به اندازه چند بار تمام کردن کمپین داستانی طول می‌کشد. اگر هم که +New Game را شروع کنید، احتمالا به موارد جدیدتری هم برخورد خواهید کرد که قبلا نه در بخش داستانی و نه بعد از آن دیده بودید.

 

بازی Horizon Forbidden West 

15 بازی که بعد از پایان بخش داستانی بهترین محتوای اضافه را داشتند

بازی Horizon Forbidden West هم مثل بازی Elden Ring پر است از فعالیت‌های مختلف که در دنیای جهان‌بازش گسترده شده‌اند. اما نکته مهم اینجاست که تعداد زیادی از این فعالیت‌ها اگر با سطح (Level) بالا و لباس و سلاح مناسب انجام شوند بهتر است، که معمولا بعد از پایان بازی به دست خواهید آورد. این فعالیت‌ها شامل کمپ‌های دشمنان، رقابت در چالش‌های شکار، یا بسیاری چیزهای دیگر می‌شوند که برای به دست آوردن تروفی پلاتینیوم هم الزامی هستند. با انجام فعالیت‌های مذکور می‌توان به محتوای خوبی بعد از بخش داستانی دست پیدا کرد. 

 

10 بازی جهان‌باز که درجه سختی طاقت فرسایی دارند

بازی Red Dead Redemption 2

15 بازی که بعد از پایان بخش داستانی بهترین محتوای اضافه را داشتند

بازی Red Dead Redemption 2 اثری است که عمدا بازیکن را تشویق می‌کند تا در سرزمین‌های آمریکا چرخ بزنند و در دنیای بزرگ و غنی‌اش گم شوند. و نکته خوب ماجرا اینجاست که شما بعد از پایان بخش داستانی می‌توانید با آرامش کامل مشغول به انجام همین کار شوید. بازیکن می‌تواند ماموریت‌های فرعی‌ای را کامل کند که از طیف گسترده‌ای هم برخوردارند، از احساسی و غمگین تا اکشن و ماجراجویی. یا هم می‌توانید به دنبال حیوانات افسانه‌ای (Legendary) بروید و با شکارشان برای جان یا آرتور لباس‌های خفن بسازید. اگر هم همه این کارها را انجام داده‌اید صرف گشت و گذار در آمریکا به دنبال نقشه‌های گنج می‌تواند از لذت‌بخش‌ترین کارها در کل بازی باشد. در کلامی خلاصه می‌توان گفت بعد از پایان بخش داستانی در بازی Red Dead Redemption 2 دست‌تان اصلا خالی نمی‌ماند و می‌توانید کلی فعالیت انجام دهید که هیچ یک هم از کیفیت پایینی برخوردار نیست.

 

بازی Destiny 2 

15 بازی که بعد از پایان بخش داستانی بهترین محتوای اضافه را داشتند

بازی موفق استودیو Bungie یعنی بازی Destiny 2 اثری سرویس محور است و به همین دلیل استودیوی سازنده هر چند وقت یک بار محتوای جدیدی برای محصولش منتشر می‌کند که هم کمیت زیادی دارد و هم کیفیت خوب، پس به احتمال بسیار زیاد همه فعالیت‌های موجود در بازی را تجربه نکرده‌اید و هنوز سورپرایزهای زیادی منتظرتان هستند. بسیاری از این فعالیت‌ها نیز بعد از پایان بخش داستانی جذاب‌تر هستند، مثل raidها یا مشغول جایزه‌بگیری (bounty hunting) که شما را در دریایی از لباس‌ها و پاداش‌های باارزش غرق می‌کنند. با انجام این فعالیت‌ها می‌توانید به بیشترین میزان قدرت برسید و از تجربه چند نفره بازی بیش از هر زمان دیگری لذت ببرید.

 

بازی Borderlands 3

15 بازی که بعد از پایان بخش داستانی بهترین محتوای اضافه را داشتند

با اینکه مجموعه بازی Borderlands از بخش داستانی جذابی برخوردار است که پر شده از مبارزات هیجان انگیز و شوخی‌های خنده‌دار، اما به احتمال زیاد بخش اعظمی از طرفداران این مجموعه با ما موافق هستند که بگویند بازی Borderlands  بعد از اتمام داستانش واقعا شروع می‌شود، و در این قضیه بازی Borderlands 3 هم استثنا نیست. شما پس از رسیدن به خط پایانی داستان، تعداد زیادی باس فایت خواهید داشت که به جنگ‌شان بروید، یا حالت mayhem را کامل کنید، و یا هم ماموریت‌های فرعی‌ای که سطح بالایی می‌طلبند را به پایان برسانید. بازی Borderlands 3 از ارائه مجوای جدید اصلا خسته نمی‌شود و مدام هر لحظه چیزهای تازه‌ای به نمایش می‌گذارد که شاید هواداران قدیمی‌اش را هم به وجد آورد. 

 

بهترین بازی‌های دو نفره پلی استیشن 5 

بازی Nioh 2 

بازی Nioh 2 بنیاد خود را بر اساس مبارزات سریع می‌چیند که از بازیکن می‌خواهد هنر دفاع کردن و حمله در بهترین زمان را به خوبی یاد گرفته باشد و بتواند در موقعیت‌های مختلف از این قابلیت خود بهره ببرد. کاربرانی که به دنبال چالش‌های سخت‌تر هستند، می‌توانند سطح دشواری بازی را بالا ببرند تا به پاداش‌ها و جوایز بیشتری دست یابند، یا هم اگر خیلی خیلی چالش‌ دوست دارند، سراغ محتوای دانلودی بازی بروند که بعد از بخش داستانی جریان دارد و چندین و چند ساعت محتوا دارد که به بهترین شکل هم از آن زمان استفاده می‌کند تا شما را سرگرم نگه دارد.

 

بازی Remnant: From The Ashes 

15 بازی که بعد از پایان بخش داستانی بهترین محتوای اضافه را داشتند

بازی Remnant: from the Ashes بازیکن را  تشویق می‌کند که چندین و چند بار به تجربه‌اش بشنید و دلیل اصلی‌اش هم مراحل و سیاه‌چال‌هایی هستند که به شکل اتفاقی طراحی می‌شوند و در هر دور بازی، احتمال این وجود دارد که در یک منطقه مجزا، با باس فایت متفاوتی رو به رو شوید. اما همین که تیتراژ پایانی بازی پخش می‌شود، حالت جدیدی در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد که ماجراجویی نام دارد و اجازه می‌دهد که در مناطق کوچک‌تر و به تنهایی به گشت و گذار بپردازید تا سلاح‌ها و تجهیزات خوب و قدرتمند داخل بازی را پیدا کنید. علاوه بر این، بازی چندین سطح دشواری مختلف و بسته‌های الحاقی جذاب دارد که می‌توانند شما را ساعات زیادی مشغول خود نگه دارند.

 

بازی Monster Hunter: World

بازی Monster Hunter: World به خودی خود در مورد گشت و گذار در یک نقشه بسیار بزرگ است به دنبال شکار هیولا، تا تجهیزات بهتر پیدا کنید و مقام‌تان به عنوان یک شکارجی هیولا افزایش یابد. بعد از اینکه زِنو (Xeno) را شکست دهید، قابلیت یافتن هیولاهای وحشی‌تر را می‌یابید که می‌توان به راحتی گفت سرسخت‌ترین دشمنان داخل بازی هستند، و کشتن این موجودات از هر چیزی واجب است و اگر می‌پرسید چرا، باید در جواب گفت که رسیدن به مبارزات نهایی و نداشتن بهترین تجهیزات که با کشتن دشمنان وحشی به دست می‌آید، کاری است بسیار سخت و شاید هم غیرممکن. می‌توان گفت محتوای بعد از پایان بخش داستانی هم همانی است که در کمپین اصلی دیدید، اما مطمئنا سرگرمی و لذت ماجرا نیز به همان اندازه زیاد و مفرح است.

بازی The Witcher 3: Wild Hunt

بازی The Witcher 3 Wild Hunt استودیو CDPR عنوانی بسیار عظیم است که پر شده از محتوا، محتوایی که صدها ساعت بازیکن را مشغول نگه می‌دارد و اصلا هم افت ضرباهنگ پیدا نمی‌کند. بازیکنان به احتمال بالا بیش از 50 ساعت در بخش‌های مختلف بازی وقت می‌گذارنند و اگر بخواهیم بسته‌های الحاقی بازی را هم حساب کنیم، خیلی راحت می‌توان گفت که بازی The Witcher 3 یکی از پرمحتواترین عناوین نسل هشتم بود که اتفاقا چند روز پیش نسخه نسل نهمی‌اش هم منتشر شده و محتوای بیشتر به بازی اضافه کرده. انجام همه ماموریت‌های فرعی و رسیدگی به هیولاهایی که آماده شکار شدن هستند، از لذت‌بخش‌ترین سرگرمی‌ها در این بازی هستند که بعد از پایان بخش داستانی لذت‌بخش‌تر هم می‌شوند.

 

معرفی و بررسی تغییرات نسخه نسل بعدی بازی The Witcher 3 

بازی The Division 2

اگر بازی The Division ثابت کرد که یک بازی شوتر سوم شخص هم می‌تواند اثر سرویس محور خوبی باشد، بازی The Division 2 هم دنباله‌ای است بر این اثبات، اما در ابعاد بزرگ‌تر و جزئیات بهتر و ایراداتی که رفع شده‌اند، و جالب اینجاست که این روند تا انتهای بازی و حتی بعد از آن ادامه پیدا می‌کند. بعد از پایان داستان شما می‌توانید به دتبال تجهیزات بهتر باشید و شخصیت خود را حرفه‌ای‌تر کنید، یا در یورش‌های آخر بازی مشارکت داشته باشید و در بخش PvP به مبارزه بپردازید که اتفاقا حال و هوای متفاوتی از گیم‌پلی عادی بازی دارد.

 

بازی Diablo 3

مجموعه بازی Diablo معروف است به محتوای پس از بخش داستانی‌اش و با اینکه بازی Diablo 3 در زمان عرضه چندان نتوانست از این اصل پیروی کند، اما با هر به‌روزرسانی‌ای که منتشر می‌شد شاهد بهبود بازی بودیم و می‌دیدیم که محتوای اثر مذکور هم بیشتر و بهتر می‌شود. بخش پسا پایانی بازی هیچ خط انتهایی ندارد و می‌تواند تا ابد ادامه پیدا کند، چرا که سیاه‌چال‌ها همیشه پر از دشمن هستند و جایی که دشمن وجود دارد، یعنی تجهیزات بهتر هم وجود دارند. با به دست اوردن منابع قدرتمندتر می‌توانید چالش‌های سخت‌تر را هم کامل کنید و همینطور به بازی ادامه دهید. این روند برای طرفداران مجموعه آشناست و یکی از دلایل اصلی برای اشتیاق به تجربه نسخه جدید نیز تکرار همین مکررات است!

بازی Path of Exile 

بازی Path of Exile استودیو Grinding Gear سیستم جالبی برای بخش پایانی بازی دارد، این سیستم که Atlas نام دارد، با تطبیق داده‌هایی که از کمپین تک نفره بازی به دست می‌اورد، چالش‌های به مراتب سخت‌تر برای بازیکنان تدارک می‌بیند که شامل دشمنان و باس‌های مختلف می‌شود، با انجام این چالش‌ها شما می‌توانید به بالاترین سطح بازی برسید. افزونه‌های پسا انتشار بازی هم عناصر جدیدی به این سیستم اضافه کرده‌اند که می‌توانند به راحتی کمک‌تان کنند تا ساعت‌ها مشغول گرایند باشید و تجهیزات بهتر به دست آورید تا با لذت بیشتری حساب شیاطین را برسید.

 

بازی ​​​​​​​NieR: Automata 

بازی NieR: Automata هم مثل نسخه‌های قبلی این مجموعه، بعد از تیتراژ پایانی واقعا شروع می‌شود. بعد از اتمام کمپین مرتبط به 9S دو بخش داستانی اختیاری خواهید داشت که 9S و 2A را نشان می‌دهند. در کنار این، چندین پایان مختلف هم برای بازی نوشته شده‌اند، یا باس فایت‌های فوق العاده سختی که اگر سطح و قدرت لازم را داشته باشید می‌توانید به مصاف‌شان بروید و بعد از آن هم با ماموریت‌های فرعی به کشف رازهای بیشتر در دنیای پسا اخرالزمانی بازی بپردازید. بازی NieR: Automata عنوان عظیمی است که محتوای زیادی هم دارد و بخش بزرگی از این محتوا بعد از داستان اصلی تقدیم‌تان می‌شوند. همین باعث می‌شود که بازی ارزش زیادی داشته باشد و هر چقدر هم که زمان پای ان بگذارید، هدر نرود.

 

بازی Valkyria Chronicles 4

بازی Valkyria Chronicles 4 تجربه‌ای است طولانی که حتی اگر صرفا روی بخش داستانی تمرکز کنید هم ساعات زیادی شما را سرگرم خود نگه می‌دارد، اما کسانی که می‌خواهند بعد از کمپین اصلی هم به تجربه خود ادامه دهند، محتوای زیادی برای بازی خواهند داشت و از این نظر اصلا در فشار قرار نخواهند گرفت. ماموریت‌هایی تحت عنوان Skrimish در بازی وجود دارند که قطعا سخت‌ترین فعالیت‌های داخل بازی هستند. بعد از پایان بخش داستانی بالاترین سطح بازیکن نیز تغییر می‌کند و شما می‌توانید با انجام چالش‌های مختلف، سطح خود را بالاتر هم ببرید، یا اگر علاقه زیادی به بازی داشتید، با انجام همه فعالیت‌های جانبی به پایان اصلی بازی برسید.

 

برچسب ها: God of War: Ragnarok, Witcher 3, Elden Ring, Horizon Forbidden West, god of war ragnarok, Witcher
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.