نکات مهمی که طرفداران بازی God of War احتمالا درباره Ragnarok نمی دانند

نکات مهمی که طرفداران بازی God of War احتمالا درباره Ragnarok نمی دانند

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
1 سال و 10 ماه و 19 روز پیش

پیش از معرفی بازی God of War در رویداد اخیر پلی استیشن هم طرفداران این بازی می‌دانستند که واقعه Ragnarok همان‌طور که در بازیGod of War  سال ۲۰۱۸ بارها به آن اشاره شد نقش مهمی در بازی بعدی این سری خواهد داشت. در اسطوره شناسی اسکاندیناوی کلمه Ragnarok به رویدادی اشاره می‌کند که منجر به نابودی هر ۹ قلمرو درخت Yggdrasil و اسطوره‌های این دنیاها می‌شود و حالا با اندکی تغییر و تصرف، کریتوس و پسرش آترئوس که در مرکز تمامی این اتفاقات قرار دارند.

در بازی بعدی این سری که شاید در نهایت با پسوند Ragnarok شناخته شود (و در ادامه متن آن‌را بازی God of War: Ragnarok می‌نامیم)، کریتوس بار دیگر برای محافظت از فرزندش و به‌دست آوردن آرامشی که برای آن به Midgard آمده مجبور به مبارزه با تعداد بیش‌تری از اساطیر این دنیا‌ها خواهد شد و این موضوع بر کسی پوشیده نیست. اما طرفداران این بازی یک نکته مهم درباره این بازی را از قلم انداخته‌اند که در ادامه مطلب به آن اشاره می‌کنیم.

 

اگر هنوز بازی God of War 2018 را تجربه نکرده‌اید برای جلوگیری از لو رفتن داستان از خواندن این متن خودداری کنید.

 

 

 

Fimbulwinter

بازی God of War: Ragnarok به احتمال بسیار زیاد درباره به حقیقت پیوستن پیش‌گویی‌های متعدد غول‌ها در بازی قبلی خواهد بود. هم در اسطوره شناسی اصیل اسکاندیناوی و هم در داستان بازی God of War وقایع Ragnarok با مرگ بالدور، یکی از پسران اودین  و فریا که به عنوان ایزد روشنایی هم شناخته می‌شود، آغاز می‌شود. میمیر که به عنوان ایزد خرد شناخته می‌شود در این بازی به شکل یک سر بریده کریتوس و آترئوس را در ماجراجویی‌شان همراهی می‌کند و نکات بسیار زیادی درباره مکان‌ها، اتفاقات و شخصیت‌های دنیای Yggdrasil به آن‌ها گوش‌زد می‌کند. یکی از این نکات، این است که زمستانی که پیش از شروع وقایع رگنراک آغاز می‌شود Fimbulwinter  نام دارد و این زمستان سه سال طول خواهد کشید. بازی God of War در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و بر اساس اعلام رسمی سونی و استودیو Santa Monica، بازی God of War: Ragnarok در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد. دقیقا سه سال بعد از انتشار بازی قبلی.Fimbulwinter  به محض کشته شدن بالدور به‌دست کریتوس آغاز می‌شود و تصادفی بودن این فاصله زمانی میان دو بازی بسیار بعید به‌نظر می‌رسد.

در پایان مخفی بازی God of War، در رویای آترئوس می‌بینیم که در انتهایFimbulwinter  ثور، به Midgard آمده و قصد روبرو شدن با کریتوس، قاتل پسران‌اش مگنی و مودی را دارد. وجود چنین سکانسی در بازی قبلی نشان دهنده برنامه بلند مدت استودیو Santa Monica برای سری بازی God of War است.

 

 

Ragnarok is Coming

اما این زمستان سه ساله تنها سرنخی نیست که پیش از این از بازی God of War: Ragnarok منتشر شده بود. کوری بارلوگ (Cory Barlog) که علاوه بر کارگردانی بازی God of War کارگردانی بازی God of War 2 را هم برعهده داشته، یک مجموعه توییت در بهار سال ۲۰۱۹ درباره مسیر ساخت بازی God of War منتشر کرده بود که اگر حروف ابتدایی هر یک از این توییت‌ها را کنار هم بگذاریم، عبارت Ragnarok is coming شکل می‌گیرد و این مجموعه توییت هم‌اکنون در صفحه توییتر بارلوگ پین شده است.

دانستن این‌که کار ساخت بازی God of War: Ragnarok مدت‌ها پیش آغاز شده و حتی استودیو سازنده پیش از عرضه نسخه اول و گرفتن تاییدیه سونی برای ساخت قسمت دوم، برای ساخت قسمت دوم هم برنامه ریزی کرده بودند، خبر بسیار خوشحال کننده‌ای برای طرفداران این مجموعه خواهد بود. البته به‌وقوع پیوستن این پیش‌گویی‌ها خبر بدی هم برای بازیکنان به‌همراه دارد.

همانطور که در بازی قبلی و در پیش‌گویی‌های غول‌ها به آن اشاره شد، در پایان وقایع Ragnarok کریتوس هم جان‌اش را از دست خواهد داد. هر چند این موضوع هم‌چنان مبهم است و دیوار نگاره این پیش‌گویی به طور کامل نمایش داده نشد، اما با توجه به پیش‌گویی‌های متعدد غول‌ها درباره اتفاقات این بازی احتمال به‌وقوع پیوستن این پیش‌گویی هم بسیار بالا است.

این بازی در زمانی نامشخص در سال ۲۰۲۱ به‌صورت انحصاری برای پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد.

برچسب ها: God of War, God of War: Ragnarok
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.