احتمال عرضه بازی های یوبی سافت برای استیم دک وجود دارد

احتمال عرضه بازی های یوبی سافت برای استیم دک وجود دارد

محمدجواد عبداللهی‌ پور محمدجواد عبداللهی‌ پور
2 سال و 10 ماه و 2 روز پیش

شاید اولین سوالی که برایتان ایجاد شود این باشد که آیا یوبی سافت حق انتخابی برای اینکه عناوینش روی کنسول استیم دک منتشر شوند خواهد داشت؟ همانطور که از اسمش پیداست، کنسول استیم دک یا بهتر است بگوییم رایانه دستی استیم دک از سرویس استیم بهره می‌برد و یوبیسافت بعد از انتشار بازی The Division 2 در سال 2019، هیچ کدام از عناوینش را روی سرویس استیم عرضه نکرده است. آن‌ها بعد از سال 2019 به همکاری مداوم با شرکت Epic Games ادامه داده‌اند. اما حالا شرایط کمی برایشان جذاب شده است. با توجه به این که بازی Tom Clancy’s XDefiant به تازگی معرفی شده و قرار است به صورت انحصاری روی فروشگاه اپیک قرار بگیرد، چه بر سر رایانه دستی استیم دک خواهد آمد!

طبق اطلاعات منتشر شده همه چیز به عملکرد استیم دک بستگی خواهد داشت و عملکرد خوب این دستگاه می‌تواند باعث شود یوبی سافت بازی‌هایش را از انحصار اپیک در بیاورد. مدیر عامل شرکت یوبی سافت ایو گیرمو (Yves Guillemot) طی بیانیه‌ای رسمی این خبر را منتشر کرد و اعلام کرد که حواسشان در کمپانی یوبی سافت به نحوه عملکرد دستگاه استیم دک خواهد بود و اگر پشتیبانی از این دستگاه مناسب باشد و بتواند به موفقیت خوبی برسد، ممکن است یوبی سافت بار دیگر عناوینش را روی سرویس استیم عرضه کند:

«خیلی خوشحالیم که می‌بینیم استیم دک پا به عرصه گذاشته است. این دستگاه نماینده تکنولوژی و سخت افزار جدیدی است که تا به حال به بازار نیامده بود. بنابراین حواسمان را جمع خواهیم کرد و توجه می‌کنیم که تا چه میزانی به موفقیت خواهد رسید. زمانی که به اندازه کافی موفق شد ما می‌توانیم بازی‌هایمان را برایش عرضه کنیم.»

 

اینطور که به نظر می‌رسد کمپانی Valve انگیزه بسیار زیادی برای دستگاه جدیدش دارد، مدیرعامل این کمپانی، گیب نیوول (Gabe Newell) اعلام کرده است که امیدوارند این دستگاه میلیون‌ها نسخه بفروشد. اگر همه چیز به خوبی برای استیم دک پیش برود، شاید در آینده نزدیک شاهد عرضه دوباره بازی‌های یوبی سافت روی استیم باشیم.

 

البته برای اینکه به سوالی که در ابتدا مطرح کردیم پاسخی بهتر بدهیم، می‌توانیم به این نکته اشاره کنیم که کاربران استیم دک می‌توانند درست مانند بازیکنانی که از رایانه‌های شخصی استفاده می‌کنند، از هر منبعی بازی‌ها را دانلود کرده و استفاده کنند. بنابراین حتی اگر چنین اتفاقی رخ ندهد، باز هم کاربران دستگاه استیم دک می‌توانند به راحتی با دانلود بازی‌های یوبی سافت از هر پلتفرم معتبری، آن‌ها را روی این دستگاه جدید تجربه کنند.

 

برای دنبال کردن اخبار مربوط به دستگاه جدید شرکت Valve، رایانه دستی استیم دک با ما همراه باشید.

نظراتتان را در رابطه با این دستگاه و سیاست‌های یوبی سافت با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب ها: Steam Deck, استیم دک
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.