شایعه: استودیو Arkane در حال ساخت یک بازی Dishonored جدید است

شایعه: استودیو Arkane در حال ساخت یک بازی Dishonored جدید است

محمد مسعودی محمد مسعودی
2 سال و 20 روز پیش

استودیو توسعه دهنده فرانسوی Arkane به خاطر ساخت بازی‌های اکشن مخفی کاری تجربی، که به خوبی توسط مخاطبان منتقد و عمومی مورد استقبال قرار می‌گیرد، شناخته شده است. جدیدترین بازی این استودیو، بازی Deathloop، نامزد جوایز متعددی در رویداد‌های BAFTA و The Game Awards امسال شد. در حالی که استودوی Arkane در گذشته عناوین جالبی ساخته بود، طرفداران زیادی از طریق سری بازی‌های Dishonored با این استودیو آشنا شدند. هم بازی اول از این سری و هم دنباله آن، سبکی متمایز را هم در گیم پلی و هم در محیط نشان می‌دهند که سال‌ها طرفداران را به خود جذب کرده است.

با در راه بودن دهمین سالگرد اولین بازی Dishonored، برخی از طرفداران پیش‌بینی می‌کنند که یک عنوان دیگر در شهر Dunwall یا مناطق اطراف آن، در راه باشد. این حدس و گمان در نتیجه یک لیست نیاز شغلی اخیر که توسط استودیو Arkane برای یک طراح سطح ارشد (Lead Level Designer) ارسال شده بود، شکل گرفت. در حالی که این پست نشان نمی‌دهد که نامزد مناسب، روی چه بازی‌ای کار می‌کند، اما اطلاعاتی در مورد شرایط مورد نیاز این موقعیت ارائه داده که نشان می‌دهد یک عنوان Dishonored دیگری در راه است.

 

یکی از شرایط لازم برای این شغل، داشتن درک درستی از فلسفه طراحی «بازی‌های مخفی کاری اکشن و ماجراجویی، مانند سری بازی‌های Dishonored» است. اگرچه این دقیقاً وجود عنوان Dishonored دیگری را تأیید نمی‌کند، اما نشان می‌دهد که بعید است این سراح سطح ارشد در تیمی که در حال حاضر روی بازی Redfall، که عنوان مورد انتظار بعدی استودیو Arkane و یک بازی شوتر اول شخص co-op است کار می‌کند، ، آورده شود. این بدان معناست که عنوان بعدی استودیو می‌تواند از طراحی شوتر اول شخص بازی Redfall خارج شود و به فرمول اکشن مخفی کاری بازگردد.

 

با توجه به مبهم بودن اشاره به عنوان Dishonored، برخی از طرفداران تا زمانی که استودیو Arkane نشان دهد که در آینده روی چه چیزی کار می‌کند، باور نمی‌کنند که بازی جدیدی در راه است. با توجه به اینکه بازی Redfall اخیراً در کنار دیگر عنوان اصلی Starfield از استودیو ‌Bethesda در سال ۲۰۲۲، با تاخیر مواجه شده است، این احتمال وجود دارد که حتی اگر بازی Dishonored دیگری در دست ساخت باشد، توسعه آن در بهترین حالت در مراحل اولیه خود است. با این حال، دیدن یک بازی Dishonored دیگر احتمالاً اکثر طرفداران استودیو Arkane را هیجان زده می‌کند، زیرا بسیاری از آن‌ها از طریق ماموریت انتقامی خود در Dunwalll، به این استودیو معرفی شدند.

 

بررسی ارتباط جهان بازی Deathloop و بازی Dishonored

با توجه به اینکه بیشتر پایان‌های بازی Dishonored 2، فضای زیادی را برای دنباله باقی نمی‌گذارند، استودیو Arkane ممکن است مجبور شود یک قهرمان کاملاً جدید برای طرفداران بسازد. حتی اگر استودیو به بازی Dishonored برنگردد و یک بازی اکشن مخفی کاری جدید با IP جدید بسازد، طرفداران همچنان با علاقه بازی‌هایی را که پیرامون داستان‌های Corvo Attano و Emily اتفاق می‌افتند را، به یاد خواهند آورد. برخی از سطوح بازی Dishonored 2، حتی توسط برخی به عنوان بهترین کار استودیو Arkane در نظر گرفته می‌شوند.


در حال حاضر سری بازی‌های Dishonored برای کامپیوتر‌های شخصی، پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایسک و اس، در دسترس است.


 

برچسب ها: Dishonored, Arkane Studios
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.