بررسی ارتباط جهان بازی Deathloop و بازی Dishonored 

بررسی ارتباط جهان بازی Deathloop و بازی Dishonored 

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
1 سال و 3 ماه و 5 روز پیش

شباهت‌های بازی Deathloop با سری بازی Dishonored باعث شده بود تا طرفداران حتی پیش از عرضه این بازی احتمال یکی بودن دنیای این دو بازی را مطرح کنند. پس از عرضه بازی Deathloop مشخص شد که این حدس و گمان‌ها درست بودند و جزیره بلک ریف در بازی Deathloop قطعا در قاره پندیسیا (Pandyssia) قرار دارد. در ادامه این مطلب به نحوه ارتباط دقیق این دو بازی و آثار بازی Dishonored در بازی Deathloop اشاره می‌کنیم.

 

این مطلب داستان بازی Deathloop و بازی Dishonored را لو می‌دهد


در بازی Dishonored، قدرت‌های ماورایی شخصیت‌های مهم توسط شخصی به نام The Outsider که تجلی فیزیکی و نگه دارنده ثبات Void (منبع ناشناخه و جادویی جهان) در این دنیا بود، به آن‌ها اهدا می‌شد. پس از خروج The Outsider از Void در انتهای بازی Dishonored: Death of the Outsider (سال 1852)، این بعد جادویی ثبات چند هزارساله خود را از دست داد و پیرو آن، ناهنجاری‌های زمانی – مکانی متعددی در نقاط مختلف پندیسیا (یا قاره دور افتاده) ظاهر شدند. نزدیک‌ترین ناهنجاری‌ به جهان Void، در سال 1932 توسط «ارتش سرزمین مادری» در شمال تیویا و جزیره کوچکی به‌نام بلک ریف مشاهده شد. تیم محققی که توسط ارتش برای بررسی این جزیره و ناهنجاری‌اش فرستاده شد بعدها کنترل پروژه Division را در دست گرفت. بسیاری از ساختمان‌های جزیره بلک ریف توسط همین تیم ساخته شد‌ه‌اند.

 

مطلب مرتبط: بازی های مخفی کاری که باید پیش از انتشار بازی Deathloop تجربه کنید 

بررسی ارتباط جهان بازی بازی Deathloop و بازی Dishonored 


بعد از مدتی تیم Horizon متوجه می‌شود که می‌توان با ساخت یک دستگاه پرنده، وارد ناهنجاری جزیره بلک ریف شد و دنیای سمت دیگر آن را مشاهده کرد. این‌جاست که شخصیت اصلی بازی Deathloop برای هدایت این هواپیما داوطلب می‌شود. پرواز کولت (Colt) به این ناهنجاری موفقیت آمیز نیست و باعث می‌شود تا او به مدت 17 سال و به تنهایی در اولین حلقه زمانی جزیره بلک ریف گیر بیافتد. کولت در نهایت با کشتن خودش، این حلقه را می‌شکند و برای اولین بار از آن خارج می‌شود. پس از این اتفاق، کولت به تیمارستان فرستاده می‌شود و به دلیل این‌که تنها کسی است که در حلقه زمانی جزیره بلک ریف زندگی کرده، دوباره توسط کمپانی AEON به این جزیره بازگردانده می‌شود. چند سال پس از بازگشت دوباره کولت به بلک ریف، اتفاقات بازی Deathloop آغاز می‌شوند.

 

بررسی ارتباط جهان بازی بازی Deathloop و بازی Dishonored 

 

اما علاوه بر تاریخچه جزیره بلک ریف و ناهنجاری زمانی آن، نشانه‌های بیشتری از ارتباط بازی Deathloop با جهان پندیسیا در این بازی دیده می‌شود. در ادامه به چند نمونه آن‌ها اشاره می‌کنیم.

در عناوین قبلی سری بازی Dishonored دیدیم که برخی قدرت‌های جادویی می‌تواند بین افراد مشترک باشد. قدرت‌های جادویی ویژنری‌ها (Visionaries) در بازی Deathloop هم این قدرت‌ها با نام جدیدی دیده‌ می‌شوند. برای مثال می‌توان به Shift اشاره کرد که همان قدرت Blink کوروو (Corvo) است. حتی توانایی زنده شدن چندباره کولت در یک حلقه زمانی را هم در بازی Dishonored 2 و شخصیت غیرقابل بازی‌ای به‌نام Paolo دیده بودیم.

 

بررسی ارتباط جهان بازی بازی Deathloop و بازی Dishonored 


در آخرین سکانس بازی، جولیانا (Julianna) دو تپانچه قدیمی را به کولت نشان می‌‌دهد و آن‌‌ها را «آثار تاریخی» می‌داند. این تپانچه‌ها را بارها در بازی Dishonored دیده بودیم. نمونه دیگر همین جعبه تپانچه، در مرحله Lady Boyle’s Last Party بازی Dishonored هم حضور داشت.

 

بررسی ارتباط جهان بازی بازی Deathloop و بازی Dishonored 


ترانه Drunken Whaler از بازی Dishonored از یک دستگاه موسیقی قدیمی در بازی Deathloop پخش می‌شود.

 

بررسی ارتباط جهان بازی بازی Deathloop و بازی Dishonored 

 

پس از پایان بازی (احتمالا در سال 2254)، برای اولین بار شاهد جهان خارج از حلقه زمانی هستیم. آسمان به رنگ قرمز درآمده و دریاها خشک شده‌اند. این موضوع احتمالا به دلیل گسترده‌تر شدن اثر Void روی جهان پندیسیا است که در گذشته توسط قلب بازی Dishonored پیشگویی شده بود. با توجه به شباهت سرخی آسمان در پایان بازی Deathloop و بازی Prey، ممکن است پای سری بازی Prey هم به جهان بازی‌های استودیو Arkane باز شود!

 

بررسی ارتباط جهان بازی بازی Deathloop و بازی Dishonored 

 

به‌نظر می‌رسد که کولت و جولیانا نقش مهمی در بازی‌های آینده استودیو Arkane خواهند داشت و باید منتظر ماند و دید که استودیو Arkane چه برنامه‌ای برای آن‌ها تدارک دیده است.
بازی Redfall جدیدترین عنوان در دست ساخت استودیو Arkane است که در سال 2022 برای کامپیوتر و ایکس باکس سری ایکس و اس منتشر خواهد شد. 

 
برچسب ها: Deathloop, Dishonored, Prey, Redfall
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.