کپکام ریمیک‌های بیشتری از سری بازی Resident Evil منتشر می‌کند

کپکام ریمیک‌های بیشتری از سری بازی Resident Evil منتشر می‌کند

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
4 ماه و 12 روز پیش

کپکام با انتشار ریمیک سه نسخه قدیمی از مجموعه بازی Resident Evil به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کرده و حتی بازی Resident Evil 3 Remake که نسبت به دیگر بازسازی‌ها سر و صدای کمتری کرد، برای کپکام سودآور بود. با توجه به این موفقیت‌ها، شکی وجود نداشت که کپکام باز هم به بازسازی عناوین محبوب قدیمی ادامه می‌دهد و حالا به‌نظر می‌رسد که این کمپانی رسما چنین برنامه‌ای را تایید کرده است.
 

یوشیاکی هیرابایاشی (Yoshiaki Hirabayashi)، تهیه‌کننده بازی Resident Evil 2 Remake و بازی Resident Evil 4 Remake، در مصاحبه با نشریه ژاپنی Game Watch اعلام کرد که با توجه به موفقیت ریمیک‌های اخیر مجموعه بازی Resident Evil، این عناوین به طرفداران اجازه دادند تا دوباره عناوین قدیمی مجموعه را تجربه کنند. به همین دلیل، کپکام هم می‌خواهد به ساخت این ریمیک‌ها ادامه دهد.

«ما تا این لحظه سه ریمیک منتشر کرده‌ایم و حس می‌کنیم که استقبال خوبی از آ‌ن‌ها شده است. به‌عنوان افرادی که عاشق عناوین قدیمی مجموعه هستند، بسیار خوشحالیم که بازیکنان این نسل هم می‌توانند چنین بازی‌هایی را تجربه کنند. به همین دلیل قصد داریم تا به توسعه این عناوین ادامه دهیم. در آینده اطلاعات بیشتری از پروژه‌هایی که انجام خواهیم داد ارائه می‌کنم.»

 

مشخصا سوال اصلی این است که کپکام کدام یک از عناوین مجموعه بازی Resident Evil را برای ریمیک بعدی انتخاب می‌کند. بازی Resident Evil 5 یکی از محتمل‌ترین گزینه‌هاست، اما به‌خاطر درخواست‌های متعدد طرفداران این مجموعه برای بازسازی بازی Resident Evil Code: Veronica، ممکن است این بازی هم به برنامه‌های کمپانی اضافه شده باشد؛ هرچند کپکام سال گذشته اعلام کرد که برنامه‌ای برای بازسازی این بازی ندارد. علاوه بر عناوین بالا، ریمیک دوباره نسخه اول بازی Resident Evil هم می‌تواند در دستور کار این کمپانی قرار داشته باشد. این بازی در سال 2002 برای گیم کیوب بازسازی شد، اما بازسازی دوباره آن با مکانیک‌های گیم‌پلی ریمیک‌های اخیر این مجموعه می‌تواند به بسیاری از طرفداران جدید و قدیمی مجموعه اجازه دهد تا بازی Resident Evil 1 را به راحتی تجربه کنند.
 

با توجه به این‌که کپکام در یک نظرسنجی بزرگ از طرفداران پرسید که مایل به بازسازی کدام یک از عناوین مجموعه هستند، این کمپانی می‌تواند تصمیم دقیق‌تری برای آینده ریمیک‌ها بگیرد.
در هر حال به این زودی‌ها متوجه برنامه‌های کپکام درباره آینده ریمیک‌های مجموعه بازی Resident Evil نخواهیم شد. با توجه به این‌که گزارشات مختلفی به احتمال عرضه بازی Resident Evil 9 در سال 2025 اشاره می‌کنند، بعید است که پیش از انتشار این بازی اخبار بیشتری از پروژه‌های ریمیک مجموعه منتشر شود. 

 

برچسب ها: Resident Evil 4 Remake, Resident Evil
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.