۱۰ نکته در مورد کریتوس در بازی God of War

۱۰ نکته در مورد کریتوس در بازی God of War

شخصیت کریتوس، پروتاگونیست اصلی بازی God of War، بدون شک یکی از محبوب‌ترین و شناخته شده‌ترین چهره‌ها و شخصیت‌های حاضر در تاریخ بازی‌های ویدیویی است. در صورتی که بازیکنی را بتوان یافت که هنوز هیچ‌یک از عناوین این فرنچایز را تجربه نکرده باشد، مطمئنا آن شخص نیز میتواند کریتوس را از روی ویژگیهای ظاهریاش تشخیص دهد.

 

تفاوتی که میان طرفداران قدیمی این فرنچایز و آن دسته از بازیکنهایی که صرفا شخصیت کریتوس را به دلیل ویژگی‌های ظاهری‌اش میشناسند، وجود دارد، این است که طرفداران داستانی که در پس زمینه ظاهر و تتو درج شده روی بدن این شخصیت وجود دارد را میدانند. با این حال نکات بسیاری پیرامون کریتوس وجود دارد که احتمالا بسیاری از بازیکنها و طرفداران این فرنچایز نیز از آنها اطلاعی ندارند.

 

همچنین از آنجا که در سال 2018 بازی God of War به عنوان یک سافت ریبوت برای این فرنچایز در دسترس بازیکنها قرار گرفت و بسیاری از اشخاص با این عنوان برای اولین بار قدم در جهان بازی God of War  گذاشتهاند، ممکن است اطلاعات بسیار اندکی را در مورد این شخصیت داشته باشند. از این رو در مطلب سعی برآن داشتیم تا شما را با ۱۰ نکته پیرامون شخصیت کریتوس که احتمالا در مورد آن‌ها اطلاعی ندارید، آشنا کنیم.

 

۱۰ نکته در مورد  کریتوس در بازی God of War

 

هرا در نظر داشت تا کریتوس را در بدو تولد به قتل برساند

اگر که زئوس به کنترل و نگهداری ویژگیهای نفسانیاش عادت میکرد، داستانهایی که پیرامون اساطیر یونانی وجود دارند، مطمئنا دارای حجم و جذابیت بسیار کمتری میبودند. همانطور که احتمالا اطلاع دارید، کریتوس یکی از بیشمار فرزندان نامشروع زئوس است و هنگامیکه هرا از این موضوع اطلاع مییابد، تصمیم به کشتن کریتوس در بدو تولدش میگیرد. در آن زمان هرا خواهان این مسئله بود که زئوس شخصا اقدام به کشتن کریتوس کند، اما ترحم  او مانع از این عمل شد؛ هرچند که مدتها بعد سرنوشت به گونه دیگری رقم میخورد و کریتوس شخصا پدرش را در مبارزهای نفس گیر از بین میبرد.

 

۱۰ نکته در مورد  کریتوس در بازی God of War

 

کریتوس یک برادر داشته است

در این لحظه میدانیم که پدر و مادر کریتوس هر دو ایزد بودهاند، اما چیزی که شاید بسیاری از افراد از آن اطلاع ندارند، این است که کریتوس یک برادر به نام دیماس دارد. همانند کریتوس، زئوس به عنوان پدر دیماس شناخته می‌شود ولی مادر او یک انسان عادی و فاقد هرگونه قدرت ویژه بوده است. دیماس جوانترین برادر میان فرزندان نامشروع و نیمه خدا زئوس بوده که در هنگام تولد روی صورت و جسم او یک نشان کاملا برجسته و واضح وجود داشته است. علائم خاصی که روی بدن او وجود داشتهاند، درست مطابق یک پیش‌گویی قدیمی در مورد شخصی که سبب نابودی کوه المپ میشود، بدند. این شخص تحت عنوان «جنگجو علامت گذاری شده» در این پیش‌گویی معرفی می‌شود و هنگامی‌که آرس به همراه آتنا چشمان‌شان به علامت‌های موجود روی بدن دیماس میافتد، به اشتباه گمان میکنند که او همان جنگجو وعده داده شده است و او را میربایند. در حقیقت این پیشگویی به تولد و اعمالی که کریتوس در آینده انجام میدهد، اشاره داشته است!

 

۱۰ نکته در مورد  کریتوس در بازی God of War

 

علامت خاصی که روی بدن و صورت کریتوس وجود دارد

هنگامیکه آرس و آتنا، دیماس را می‌ر‌بایند و به اشتباه گمان میکنند که او همان همان جنگجو حاضر در پیشگویی است، در آن لحظه کریتوس نیز در کنار برادرش حضور داشته است. در آن زمان کریتوس برای نجات برادرش بسیار تلاش میکند که نتیجهای را به همراه ندارد، اما تلاش‌های کریتوس یک زخم دائمی را توسط آرس، ایزد جنگ در اساطیر یونان باستان، روی چشم راست او باقی میگذارد و حافظه او نیز به صورت کامل پاک میشود؛ با این وجود پس از مرگ آرس، کریتوس تمامی این اتفاقات را مجددا به خاطر می‌آورد. ناگفته نماند که آرس قصد داشته است تا کریتوس را از بین ببرد، اما تلاشها و التماسهای آتنا مانع از وقوع این اتفاق شده است. این لحظه و رویداد مهم در زندگی کریتوس، سبب تبدیل شدن او به یک قاتل و جنگجو بیرحم شده و به منظور گرامی داشت برادرش، کریتوس روی بدن و صورتش تتویی مشابه با ویژگی‌های ظاهری دیماس را درج میکند.

 

۱۰ نکته در مورد  کریتوس در بازی God of War

 

کریتوس مادرش را کشته است

باوجود این نکته سفر و ماجراجویی کریتوس همواره آزار دهنده نبوده و بیشتر روی گرفتن انتقام تمرکز داشته است، به دنبال مرگ تصادفی همسر و دخترش توسط خودش، او همچنین به کشتن مادرش یعنی کالیستو نیز وادار میشود. در ماجراجوییهای منتهی به آتلانتیس، کریتوس متوجه تصمیم عجیب و غیرقابل باور مادرش شده و عقیده دارد که این مسئله، نیرنگی از جانب خدایان است؛ با این حال طولی نمیکشد که کالیستو به دلیل مخالفتهای کریتوس در برابر پذیرش خواستهاش تبدیل به یک هیولا شده و حملاتش را به فرزندش آغاز میکند که درنهایت کریتوس به ناچار او را میکشد!

 

۱۰ نکته در مورد  کریتوس در بازی God of War

 

کریستوس یک شخصیت جاویدان است

در جریان بخش پایانی بازی God of War 3 و پس از به اتمام رسیدن نبرد کریتوس با زئوس، تصویر او در حالیکه همانند افراد میرا دچار خون ریزی شدید شده و روی زمین دراز کشیده است، دیده میشود. اگرچه که پس از گذشت مدت زمان اندکی و به دنبال تصاویر مذکور، صحنه جدیدی به بازیکنها نشان داده میشود که در آن کریتوس همچنان روی سطح زمین دراز شده، اما دیگر ردی از خون ریزی نیست و تنها بخش باقی مانده از خونهای اطرافش نیز در حال ریزش از روی صخره هستند؛ در این لحظه است که کریتوس متوجه زندگی جاویدانش به عنوان یک نفرین ناشی از گناهان مرتکب شده در طول زندگیاش میشود.

 

۱۰ نکته در مورد  کریتوس در بازی God of War

 

چگونگی ختم شدن ماجراجوییهای کریتوس به جهان میدگارد

چگونگی توانایی و قابلیت‌های کریتوس به منظور سفر کردن در میان جهانهای مختلف، یکی از مرموزترین جنبههای بازی God of War پیش از انتشار آن در سال 2018 به شمار میرفت. در آن زمان، بسیاری از افراد عقیده داشتند که به دنبال نابودی جهان و از بین رفتن تمامی خدایان یونان، کریتوس به طریقی توانسته در میان بعدها و جهانها سفر کند؛ با این حال پس از پیشروی در جریان داستان بازی، مشخص میشود که جهان این عنوان آنگونه که گمان میرفت، کار نمیکند. مطابق آنچه که در بازی گفته میشود، خدایان اساسا تمام دنیا را کنترل نمیکنند، بلکه آنها صرفا کنترل منطقه زندگیشان در دست دارند و به همین منظور نیز پس از کشتن تمامی خدایان یونان، این منطقه نابود میشود ولی منطقه اسکاندیناوی همچنان به حیاتش ادامه میدهد. همچنین در مورد این مسئله که او چگونه به جهان میدگارد رسیده است، میدانیم که پس از ترک یونان، یک زن به همراه سه گرگ عظیم الجثه به کریتوس حمله میکنند و پس از گذشت مدتی نیز او را وارد جهان میدگارد می‌کند.

 

۱۰ نکته در مورد  کریتوس در بازی God of War

امتحانهای مختلف کریتوس

حضور کریتوس در جهان میدگارد در واقع شانس دوبارهای برای او به منظور شکل دهی زندگیاش محسوب میشود. در این جهان او با زنی به نام فی آشنا و مدتی بعد فرزندنشان آتریوس متولد میشود. ضمن تجربه زندگی در قالب شخصیتی جدید در کنار خانوادهاش، کریتوس همواره در تلاش بوده تا خشم درونیاش را کنترل کند و برای رسیدن به این هدف، او یک سری امتحانهای مختلف را پشت سر گذاشته است. برای مثال او هنگام مواجهه با دشمنان به جای حمله کردن، سعیبر دفاع از خود داشته تا بتواند خشمش را کنترل کند؛ تلاشهای او برای دفعات متوالی با شکست مواجه میشدند اما برخی از آنها نیز موفقیت آمیز بودهاند. کریتوس بخش بزرگی از اوقاتش را همواره به انجام این تستها اختصاص میداده که این موضوع جدایی او از خانه در دوره خردسالی آتریوس را به همراه داشته است.

 

۱۰ نکته در مورد  کریتوس در بازی God of War

 

فرایند طراحی ظاهر کریتوس

همانند فرایند طراحی ظاهر هرشخصیتی در آثار مدیومهای مختلف، طراحی ظاهر کریتوس نیز بارها با تغییر همراه بوده است. در یکی از این طرحهای ابتدایی کریتوس همراه با یک ماسک که صورتش را به صورت کامل مخفی میکرده، دیده میشده است. ارائه طرحهای مختلف برای این شخصیت برای مدتی ادامه داشته، تا اینکه درنهایت چارلی ون (Charlie Wen) مدیر بخش توسعههای بصری دو نسخه ابتدایی بازی God of War از طرح نهاییاش برای ظاهر کریتوس رونمایی میکند؛ ناگفته نماند که در ابتدا تیم سازنده در نظر داشته است تا از رنگ آبی برای تتوهای صورت و بدن کریتوس استفاده کند.

 

۱۰ نکته در مورد  کریتوس در بازی God of War

 

ریشه‌های نام و کریتوس (Kratos)

نام کریتوس در ادبیات یونان به معنی «قدرت» و «استحکام» است که مشخصا این نام را به انتخاب مناسبی برای شخصیت خدا جنگ تبدیل میکند؛ در جهان نورس نیز لغت کریتوس به معنی «Farbauti» یا همان «مهاجم ظالم» است که در واقع در تاریخ اساطیر این منطقه، نام مذکور به پدر شخصیت لوکی نسبت داده می‌شود. با این حال برخلاف بسیاری از شخصیتهای حاضر در بازی God of War، کریتوس با الهام از یک شخصیت موجود در اساطیر یونان خلق نشده است؛ در تاریخ اساطیر این منطقه شخصیتی به نام Cratos وجود دارد که نام او نیز نمادی از قدرت به شمار می‌رود.

 

۱۰ نکته در مورد  کریتوس در بازی God of War 

 

داستانهای کریتوس نمادی برای تجربیاتش هستند

در جریان آخرین نسخه منتشر شده از بازی God of War، در صورتیکه هنوز سر میمیر را به دست نیاوردهاید، آتریوس و کریتوس در قایق شروع به روایت داستانهای مختلفی میکنند که اگر به صحبتهایشان توجه کنید، متوجه شباهت هریک از داستانهای کریتوس با اتفاقات و تجربههای متعدد زندگیاش میشوید. برای مثال داستان اسبی که به دنبال انتقام میگردد، درست مشابه با ماجراجویی کریتوس برای نابودی آرس است؛ علاوهبر آن داستان خرگوش و لاک پشتها نیز به نبرد کریتوس با هرمس اشاره دارد. با در نظر داشتن این نکته که نمیدانیم آیا شباهت موجود میان داستانها و تجربیات کریتوس اتفاقی عمدی هستند یا خیر، میتوان به راحتی متوجه این موضوع شد که داستانهای او همواره نمادی برای تجربیات واقعیاش در جریان زندگی خواهند بود.

 

 
برچسب ها: God of War
3 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.