پنج سوال مهم در رابطه با بازی God of War: Ragnarok

پنج سوال مهم در رابطه با بازی God of War: Ragnarok

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
6 روز پیش

در سال 2018، بازی God of War طرفداران این مجموعه را به سفری باورنکردنی در جهان نورس برد و ماجراجویی جدید کریتوس و آتریوس را به بهترین شکل ممکن به‌ نمایش گذاشت. اما با مقایسه این بازی و اتفاقاتی که قرار است در بازی God of War: Ragnarok رخ دهد، می‌فهمیم که در سال 2018 فقط نوک کوه یخ را مشاهده کردیم. در آخرالزمان رگناروک قرار است اتفاقاتی عظیم و تعیین کننده رخ دهند که آینده کریتوس، آتریوس و بسیاری از شخصیت‌های جدید و قدیمی این مجموعه را تحت تاثیر قرار خواهند داد. با وجود این‌که آخرالزمان رگناروک در بازی God of War: Ragnarok با رگناروکی که در جهان نورس روایت شده است تفاوت‌هایی خواهد داشت، اما با توجه به سرنخ‌هایی که در بازی God of War مشاهده کردیم، بسیاری از اتفاقات مهم و اصلی رگناروک، در بازی God of War: Ragnarok هم رخ خواهند داد.


در این مطلب قصد داریم به برخی از شخصیت‌های مهم بازی God of War Ragnarok و اتفاقات مهم و احتمالی این بازی که هنوز سوالات زیادی پیرامونشان وجود دارد، اشاره کنیم. برخی از موارد مورد بحث در این مطلب در بازی God of War معرفی شدند و برخی دیگر، تا پیش از نمایش تریلرهای بازی God of War: Ragnarok تنها به‌عنوان فرضیه مطرح شده بودند.

 

اگر بازی God of War را تجربه نکرده‌اید، از خواندن ادامه این مطلب پرهیز کنید.

 

ارتباط لوکی با رگناروک چیست؟

پنج سوال مهم در رابطه با بازی God of War: Ragnarok

این سؤال احتمالا از ذهن تمام بازیکنانی که نسخه 2018 را تجربه کرده‌اند عبور کرده است. پیش از این‌که در انتهای بازی مشخص شود که فی (Faye)، مادر آتریوس، او را به غول‌ها لوکی معرفی کرده، حتی کریتوس هم از این نام بی‌خبر بود. هیچ اطلاعات بیشتری درباره دلایل فی برای این نام‌گذاری وجود ندارد، اما مشخص است که اگر نام لوکی نقشی کلیدی در رگناروگ بازی God of War ایفا نمی‌کرد، در بازی God of War ذکر نمی‌شد.


در جهان نورس، لوکی فرزند لافی (Laufey) یا همان فی است و به‌عنوان یک ایزد شیاد شناخته می‌شود. علاوه بر این، لوکی توانایی کنترل کامل و تغییر شکل ظاهری خود را دارد و در رگناروک هم نقش بسیار مهمی بازی می‌کند. در داستان‌های اساطیری نورس، نبرد نهایی او و هایمدال به‌قدری سهمگین است که باعث مرگ هردو آن‌ها می‌شود.


اگرچه هنوز مشخص نیست آتریوس در رگناروک چه نقشی خواهد داشت، اما ارتباط او و لوکی نشان می‌دهد که فرزند کریتوس قرار است نقشی کلیدی در این آخرالزمان ایفا کند. اگر قرار باشد که همه‌چیز مطابق داستان‌های اساطیر نورس رخ دهد، احتمالا آتریوس در این آخرالزمان کشته خواهد شد. البته استودیو Santa Monica نشان داده که با وجود اقتباس سنگین از این روایات اساطیری، داستان مخصوص خود را روایت می‌کند. این احتمال وجود دارد که آتریوس از رگناروک جان سالم به‌در ببرد. حتی ممکن است که او با تسلط بیشتر روی قدرت‌های خود، بتواند از رخ دادن رگناروک جلوگیری کرده و سرنوشت را به‌شکل دیگری رقم بزند.

 

نقش آنگربودا در رگناروک چیست؟

پنج سوال مهم در رابطه با بازی God of War: Ragnarok

استودیو Santa Monica به آرامی در حال معرفی شخصیت‌هایی است که قرار است در بازی God of War: Ragnarok ملاقات کنیم. شخصیت‌های کلیدی بازی اول مانند میمیر، براک و سیندری در تریلر‌های این بازی حضور دارند و بعضی از شخصیت‌های دیگر مانند ثور که در این بازی کمتر دیده شدند اما نام‌شان شنیده می‌شد هم به بازیکنان معرفی شدند. یکی از شخصیت‌هایی که حضورشان در بازی God of War: Ragnarok قطعی شده، اما بازیکنان تا به حال برخورد مستقیمی با آن‌ها نداشته‌اند، آنگربودا (Angrboda) است.


در داستان‌های اساطیر نورس، آنگربودا از نژاد غول‌ها و همسر لوکی است. یکی از فرزندان آن‌ها، گرگی عظیم الجثه و شرور به‌نام فنریر (Fenrir) است که توسط ایزدهای نورس به زنجیر کشیده می‌شود. با توجه به این روایات و چهره خندان آنگربودا در تریلر بازی، به‌نظر می‌رسد که آنگربودا در این بازی هم رابطه نزدیکی با لوکی خواهد داشت. هرچند هیچ اطلاعاتی از هویت واقعی، توانایی‌ها و نقش او در داستان بازی منتشر نشده است.


البته آنگربودا حضور کوتاهی هم در بازی God of War دارد و با وجود این‌که با کریتوس و آتریوس چشم در چشم می‌شود، آن‌ها از هویت واقعی او باخبر نمی‌شوند. در ابتدای بازی، گرازی که توسط آتریوس شکار می‌شود همان آنگربودا در رگناروک است که به شکل گراز درآمده است. وقتی فریا به کریتوس و آتریوس می‌گوید که این گراز «آخرین از نوع خود» است، در واقع به غول‌ها اشاره می‌کند، نه یک گراز عادی.

 

فنریر در کدام سمت جنگ خواهد بود؟

در آخرین تریلر بازی God of War: Ragnarok، بالاخره از فنریر هم رونمایی شد. این تریلر کریتوس و آتریوس را در مقابل این گرگ عظیم الجثه نمایش می‌دهد که احتمال مبارزه آن‌ها با او را مطرح می‌کند. در داستان‌های اساطیری نورس، فنریر علاوه بر کندن دست تیر (Tyr)، اودین را هم در جریان جنگ آخرالزمان رگناروک به قتل می‌رساند و درنهایت توسط فرزند او، ویدار (Vidar)، کشته می‌شود.


در بازی‌های قبلی این مجموعه، حضور یک موجود عظیم الجثه به این معنی بود که کریتوس قرار است در یک نبرد تمام عیار، آن موجود را سلاخی کند. با این حال، بازی of War 2018 با معرفی مار جهان نشان داد که مسیر این مجموعه تغییر کرده و هر موجود غول پیکری دشمن کریتوس نیست. با توجه به این‌که فنریر و مار جهان از فرزندان لوکی محسوب می‌شوند، ممکن است که استودیو Santa Monica تصمیم بگیرد آن‌ها را در کنار آتریوس و آنگربودا قرار دهد و این خانواده را در کنار هم به مصاف ایزدهای قدرتمند نورس بفرستد.

 

آیا کریتوس سلاح جدیدی در دست می‌گیرد؟

تیغه‌های آشوب (Blades of Chaos) همیشه نقش پررنگی در سری بازی God of War ایفا کرده‌ و سلاح اصلی کریتوس محسوب می‌شوند. در نسخه 2018، تبر لوایاتان به‌عنوان سلاح اصلی کریتوس معرفی شد، اما تیغه‌های آشوب باز هم در ادامه داستان در دستان کریتوس قرار گرفتند. با این وجود، تعداد اسلحه کریتوس در این بازی بسیار کمتر از تعداد معمول سلاح‌هایی است که او در بازی‌های این مجموعه در دست می‌گیرد.


هیچ اطلاعاتی مبنی بر در دست گرفتن یک سلاح جدید توسط کریتوس منتشر نشده، اما با توجه به عظمت رویداد رگناروک و گزینه‌های زیادی که داستان‌های اساطیری نورس در مقابل سازندگان قرار می‌دهد، تقریبا قطعی است که یک یا چند سلاح جدید در اختیار او قرار خواهد گرفت. علاوه بر این، پتک ثور هم در نسخه کلکسیونی Jotnar Edition بازی God of War: Ragnarok قرار دارد و این احتمال وجود دارد که کریتوس در این بازی میولنیر را در دست بگیرد. 


آیا کریتوس واقعا کشته می‌شود؟

کریتوس با مرگ ناآشنا نیست و در گذشته بارها کشته شده و از سرزمین مردگان به دنیای فانی بازگشته است. با این حال، اگر پیش‌گویی‌ غول‌ها درست باشد، به‌نظر می‌رسد که کریتوس قرار است در رگناروک جان خود را از دست بدهد. همه چیز هم برای این اتفاق آماده به‌نظر می‌رسد. آتریوس درحال آماده شدن برای جانشینی پدر است و ایزد‌های قدرتمند نورس هم در تلاش برای کشتن این دونفر هستند. با توجه به همه نشانه‌هایی برای رخ دادن این اتفاق وجود دارد، در صورتی که کریتوس واقعا در بازی God of War: Ragnarok کشته شود، بدون شک شاهد مهم‌ترین اتفاق تاریخ این مجموعه خواهیم بود.


تئوری‌های زیادی پیرامون دیوار‌نگاره غول‌ها وجود دارد که شک و تردید درباره احتمال مرگ کریتوس را افزایش می‌دهد. یکی از آن‌ها، این احتمال را مطرح می‌کند که این دیوارنگاره در حال به‌تصویر کشیدن لحظه انتقال شخصیت کریتوس از بدن مجروحش به بدن مار جهان است. با وجود عجیب و غریب بودن این نظریه، مدارک قابل توجه‌ای برای اثبات آن وجود دارند. رنگ پوست مار جهان با توصیفاتی که از او در داستان‌های اساطیری نورس وجود دارد متفاوت است. پوست سفید، رگه‌هایی از رنگ قرمز زیر پوست، چشمان طلایی رنگ، کاملا با مشخصات ظاهری کریتوس هم‌خوانی دارند. علاوه بر این، در صورتی که این نظریه درست باشد، سازندگان دیگر نیازی ندارند که چگونگی به‌دنیا آمدن فرزندان لوکی، پیش از به‌دنیا آمدن خود او را توجیه کنند.

 

البته سوالات زیادی پیرامون بازی God of War: Ragnarok وجود دارند که در حال حاضر هیچ پاسخ مشخصی برای آن‌ها پیدا نمی‌شود. هنوز مشخص نیست که آیا لوکی می‌تواند از رخ دادن رگناروک جلوگیری کند یا خیر؛ آیا سرنوشت اودین مطابق با داستان‌های اساطیر نورس خواهد بود یا خیر؛ و این‌که آیا رابطه کریتوس و آتریوس بهبود پیدا می‌کند یا خیر.


خوشبختانه زمان زیادی تا انتشار این بازی و دریافت پاسخ این سوالات بی‌شمار باقی نمانده و بازی God of War: Ragnarok در روز 9 نوامبر (18 آبان) برای پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4 منتشر خواهد شد. 

 

برچسب ها: God of War: Ragnarok, پلی استیشن 5, پلی استیشن 4
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.