تاریخ انتشار بازی Gran Turismo 7 عقب افتاد

تاریخ انتشار بازی Gran Turismo 7 عقب افتاد

محمد مهدی مبارکی محمد مهدی مبارکی
1 سال و 5 ماه و 24 روز پیش

سال ۲۰۲۰ میلادی را می‌توان جزو سال‌های عجیب در چند صده اخیر دانست. سالی که با همه گیری ویروس کرونا، فعالیت‌های روزمره‌، رنگ و لعاب جدیدی به خودش گرفته است. یکی از تغییراتی که کرونا با خود به همراه آورد، تغییر نوع کار از حضوری به دورکاری بود. همین عامل باعث شده تا سرعت ساخت بسیاری از آثار، به ویژه در حوزه صنعت بازی‌های ویدیویی کند شود. احتمالا به یاد می‌آورید که چه آثار بزرگ و کوچکی در سال ۲۰۲۰ میلادی تاخیر خوردند. حال به نظر می‌رسد دومینوی تاخیر در عرضه بازی‌های ویدئویی، حتی با شروع واکسیناسیون جهانی نیز قرار نیست به پایان برسد. به تازگی، کرونا یک قربانی دیگر داشته است. در مصاحبه‌ای که جیم رایان (Jim Ryan) در GQ داشته، از تاخیر در عرضه بازی Gran Turismo 7 تا سال ۲۰۲۲ میلادی خبر داده است.

به گفته سونی، این تاخیر رابطه مستقیمی با چالش‌های پیش آمده پیرامون همه‌گیری ویروس کرونا داشته است. جیم رایان می‌گوید:‌ «بازی Gran Turismo 7 تحت تاثیر چالش‌های مرتبط با ویروس کرونا قرار گرفته است و به همین دلیل، (تاریخ عرضه آن) از سال ۲۰۲۱ میلادی به ۲۰۲۲ میلادی تغییر پیدا می‌کند.»

رایان در ادامه صحبت‌هایش به کند شدن سرعت بخش مهمی از تولید بازی اشاره کرده و به طرفداران نوید انتشار اطلاعات بیشتر از بازی Gran Turismo 7 را طی ماه‌های آینده داده است.

مجموعه بازی Gran Turismo  را می‌توان در میان بهترین آثار شبیه ساز مسابقات ماشین سواری قرار داد. یکی از المان‌هایی که باعث اهمیت این مجموعه می‌شود، تمرکز شدید سازندگان روی مبحث «شبیه سازی» است. به این صورت که اغلب ماشین‌های درون بازی، دقیقا همان ویژگی‌هایی را دارند که محصولات مشابه واقعی دارا هستند. به عبارتی دیگر، راندن این ماشین‌ها همان حس و حالی را به بازیکن منتقل می‌کنند که در واقعیت وجود دارد.

از زمان رونمایی بازی در ژوئن سال گذشته، هیچگاه سونی تاریخ عرضه مشخصی از بازی Gran Turismo 7 را به اشتراک نگذاشته است. اما احتمال می‌رفت بازی در ماه دسامبر سال ۲۰۲۱ میلادی به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 منتشر شود. حال باید دید که این تاخیر تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد.

 

نظر شما درباره این اتفاق چیست؟ با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب ها: Gran Turismo 7
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.