مکان‌های بازی Hogwarts Legacy که طرفداران هری پاتر باید به آن‌ها سر بزنند

مکان‌های بازی Hogwarts Legacy که طرفداران هری پاتر باید به آن‌ها سر بزنند

خشایار بهرامی خشایار بهرامی
1 سال و 3 ماه و 8 روز پیش

برای درک هرچه بهتر این نکته که چگونه و تا چه حد سازندگان بازی Hogwarts Legacy روی خلق جهان و جزئیات محیط توجه بسیار زیادی را داشته‌اند، نیاز نیست تا مدت زمان نسبتا زیادی را صرف تجربه بازی کنید. میزان اطلاعات اعضا تیم سازنده شدیدا از جهان جادو و فرنچایز هری پاتر زیاد بوده و نتیجه کنار هم قرار گرفتن اطلاعات اشخاص حاضر در استودیو Avalanche Software، در تمامی لحظات بازی به وضوح آشکار است.

 

این عنوان، یک اثر جهان باز است و بازیکن‌ها می‌توانند با آزادی عمل کامل به نقاط مختلف نقشه گسترده آن بروند. از این رو می‌بایست انتظار داشت که در کنار قلعه هاگوارتز، تیم توسعه دهنده از لوکیشن‌ها و مکان‌های ماندگار و محبوب دیگر جهان جادو نیز در این بازی استفاده کرده باشد. به همین منظور تصمیم گرفتیم تا در این مطلب برخی از مهم‌ترین مکان‌های ماندگاری که طرفداران می‌بایست در جهان بازی Hogwarts Legacy از آن‌ها دیدن کنند را به شما معرفی کنیم.

 

تالار بزرگ هاگوارتز

تالار بزرگ (The Great Hall) بدون شک یکی از نقاط و مکان‌هایی محسوب می‌شود که برخی از فراموش نشدنی‌ترین سکانس‌های فیلم‌های هری پاتر درون آن رخ می‌دهند. به همین دلیل استودیو Avalanche Software به خوبی این تالار را در بازی Hogwarts Legacy بازسازی کرده و اکثریت جزئیات مهم آن را در زمان طراحی، در نظر داشته است. جزئیات در نظر گرفته شده برای این مکان شامل مواردی نظیر شمع‌های فلاور موجود در سالن‌ها یا محل ویژه سخنرانی مدیر مدرسه جادویی هاگوارتز می‌شود.

 

اتاق‌های قلعه هاگوارتز

بازی Hogwarts Legacy به بازیکن‌ها اجازه می‌دهد تا بنابر میل و انتخاب شخصی‌شان وارد یکی از چهار گروه اصلی قلعه هاگوارتز شوند. هریک از این گروه‌ها نماد برخی ویژگی‌های رفتاری و شخصیتی است، اما تاثیر چندان زیادی را روند بازی و اتفاقات گیم پلی نخواهند داشت. با این حال، هریک از آن‌ها دارای نمادگرایی و اتاق مخصوصی است که با الهام از سری فیلم‌های هری پاتر در جهان این عنوان قرار گرفته‌اند. در جریان فیلم‌ها و کتاب‌های هری پاتر، جزئیات بسیار محدودی در مورد اتاق گروه‌های ریون‌کلاو یا هافلپاف در دسترس طرفداران قرار گرفت. با این وجود، بازی Hogwarts Legacy به بهترین شکل ممکن اتاق هریک از این گروه‌ها را به تصویر می‌کشد.

 

راهنمای کسب درآمد سریع در بازی Hogwarts Legacy 

محوطه بیرونی قلعه هاگوارتز

در کنار زمین اختصاصی مسابقات کوییدیچ، در محیط بیرونی قلعه هاگوارتز همچنان محیط‌ها و مکان‌های خاطره انگیز متعددی وجود دارد که بازیکن‌ها می‌بایست از آن‌ها دیدن کنند. در اطراف قلعه مذکور، یک پل چوبی بلند قدیمی قرار دارد که در نگاه اول کاملا ناایمن و سست به نظر می‌رسد، اما به لطف جادو همچنان استوار بوده و خطری اشخاص در حال عبور از روی آن را تهدید نمی‌کند. گلخانه‌ها، بخش مهمی از کلاس‌های مرتبط با گیاه شناسی محسوب می‌شوند؛ بنابراین شکی وجود ندارد که تمامی بازیکن‌ها قطعا وارد این دسته از محیط‌ها می‌شوند. در کنار موارد ذکر شده، نباید از حیاط بزرگ مدرسه هاگوارتز که دانش آموزان به منظور تعامل با یک‌دیگر درون آن جمع می‌شوند، غافل شد. به صورت کلی محوطه خارجی قلعه هاگوارتز دارای جزئیات محیطی متعددی است که توصیه می‌کنیم تا موارد باقی مانده و مطرح نشده را شخصا بیابید!

 

دریاچه سیاه

یکی دیگر از مناطق مهم و خاطره انگیز موجود در اطراف قلعه هاگوارتز، دریاچه سیاه به شمار می‌رود. این دریاچه از وسعت قابل توجهی برخوردار است و مطابق افسانه‌ها و شایعات، گفته می‌شود که آب این دریاچه شدیدا شوم و بدیمن بوده و زیر سطح آن همه نوع موجود جادویی و یا انسان‌های عادی قابل رویت هستند. همانطور که انتظار می‌رود، بازی Hogwarts Legacy از بازسازی این منطقه و قرار دادن آن درون جهانش امتناع نکرده تا بازیکن‌ها و طرفداران فرصت تجدید دیدار با این منطقه اسرار آمیز را از دست ندهند. البته باید خاطر نشان کرد که سیستم گیم پلی بازی امکان شنا کردن در سطح زیر آب را در اختیار اشخاص قرار نمی‌دهد. از این رو، نمی‌توان به صورت کامل درون این دریاچه به کاوش و کشف رازهای مختلف پرداخت.

 

راهنمای پیشرفت سریع‌ در بازی Hogwarts Legacy 

روستای هاگزمید

مشخصا قلعه جادویی هاگوارتز اصلی‌ترین مکان برای هربازیکن و طرفداری از فرنچایز هری پاتر محسوب می‌شود. با این حال،‌ می‌دانیم که جهان بازی Hogwarts Legacy به این قلعه یا محیط پیرامون آن محدود نخواهد شد. بلکه بازیکن‌ها قادر خواهند بود تا درون مناطق دیگری نیز حضور یابند. یکی دیگر از مناطق نسبتا گسترده حاضر در جهان این عنوان، روستای هاگزمید محسوب می‌شود. تیم سازنده بازی، این روستا را نیز مشابه با قلعه هاگوارتز با وسواس و دقت بسیار زیاد طراحی کرده است. مهم نیست که چند بار از این روستا دیدن می‌کنید و چه مدت زمانی را صرف گشت و گذار درون آن کرده‌اید، روستای هاگزمید همواره جذاب بوده و تحت هیچ شرایطی المان‌های محیطی آن سبب خستگی بازیکن نخواهد شد.

 

اتاق نیازمندی‌ها (Room of Requirement)

در این مورد، می‌بایست مجددا به قلعه هاگوارتز و محیط داخلی آن بازگردیم. اتاق نیازمندی‌ها یا به اصطلاح Room of Requirement یکی دیگر از مکان‌هایی است که طرفداران فرنچایز هری پاتر کاملا با آن آشنایی دارند و بازگشت آن در بازی Hogwarts Legacy ضمن کامل کردن هرچه بیشتر جهان بازی، تاثیر نسبتا قابل توجهی را روی گیم پلی و پیشرفت بازیکن‌ها دارد. اولین فرصت تجربه حضور در این اتاق در جریان ساعات اولیه بازی رقم می‌خورد و فرم کلی آن بدون شک برای طرفداران یادآور فیلم Deathly Hallows – Part 2 خواهد بود. با این حال، امکان خصوصی سازی و تغییر کلی شرایط محیطی اتاق وجود دارد و بازیکن‌ها می‌توانند بنابر سلیقه شخصی‌شان فرم کلی آن را تعیین کنند.

 

10 نکته از بازی Hogwarts Legacy که تازه‌کارها باید بدانند

زمین مسابقات کوییدیچ

مشخصا عدم وجود امکان تجربه مسابقات کوییدیچ در بازی Hogwarts Legacy سبب نا امیدی هر بازیکن و طرفداری از جهان جادو خواهد شد؛ در حال حاضر صرفا گمان می‌رود که در دنباله احتمالی این بازی، تیم سازنده این ویژگی را به بازی اضافه خواهد کرد و این‌بار طرفداران را تشنه تجربه کوییدیچ نگه نخواهد داشت. باوجود عدم امکان تجربه این مسابقات، بازیکن‌ها می‌توانند به منطقه و زمین مخصوص کوییدیچ رفته و از تماشا تمامی جزئیات محیطی در نظر گرفته شده برای آن لذت ببرند. این منطقه به گونه‌ای طراحی شده که هریک از بخش‌های آن نظیر جایگاه تماشاچیان یا زمین بازی یادآور یک خاطره بزرگ و دل‌چسب برای طرفداران خواهد بود.

 

ایستگاه قطار Hogsmeade

متأسفانه قطار سریع‌السیر هاگوارتز درون جهان بازی Hogwarts Legacy قابل رویت یا استفاده نیست. در همان لحظات ابتدایی بازی، شما از طریق یک موجود پرنده به قلعه هاگواتر می‌رسید و این درحالی است که به صورت سالیانه، قطار مذکور همچنان صدها دانش آموز را به مدرسه هاگوارتز می‌آورد. با این حال، در صورتی‌که درون روستای Hogsmeade مشغول گشت و گذار شوید، می‌توانید ایستگاه قطار اختصاصی آن را کشف کنید. البته اگرچه که خبری از قطار اختصاصی هاگوارتز نخواهد بود، قطعا مشاهده طراحی مجدد این مکان و قدم زدن درون آن می‌تواند حس رضایت بخشی را به بازیکن‌ها و طرفداران القا کند.

جنگل ممنوعه

یکی دیگر از منطقه‌های مجزا از قلعه هاگوارتز که درون جهان بازی Hogwarts Legacy جا گرفته است، جنگل ممنوعه به شمار می‌رود. البته برخلاف عنوان این جنگل، حضور در آن برای بازیکن‌ها ممنوعه نیست و می‌توانند درون آن به صورت آزادانه به کاوش بپردازند. البته باید یادآوری کنیم که درون این جنگل مخوف و تاریک، همه نوع موجودات جادویی حضور دارند و گشت و گذار درون آن، در مقایسه با قلعه هاگوارتز چالش‌های بیشتر و خطرناک‌تری را در مقابل بازیکن قرار می‌دهد.

 

کلاس‌های درسی قلعه هاگوارتز

برخلاف آن‌چه که انتظار می‌رفت، بازی Hogwarts Legacy آن‌طور که باید بازیکن‌ها را به حضور و مشارکت در کلاس‌های درسی تشویق نمی‌کند. به همین خاطر، اکثریت بازیکن‌ها صرفا مدت زمان محدودی را صرف حضور در کلاس‌های آموزشی کرده و سپس مشغول گشت و گذار یا انجام ماموریت‌های داستانی مختلف خواهند شد. با این وجود، باید متذکر شد که برخی از کلاس‌های طراحی شده برای این بازی مشابه با آن چیزی است که طرفداران سال‌ها پیش در جریان فیلم‌های هری پاتر مشاهده کرده‌اند. کلاس دفاع و مقابله با جادوهای سیاه، کلاس‌های مرتبط با گیاه شناسی درون گلخانه‌ها، کلاس‌های ساخت معجون‌های جادویی و موارد دیگر از جزئیاتی کاملا مشابه با فیلم‌ها برخوردار هستند.

 

بازی Hogwarts Legacy هم‌اکنون برای کامپیوتر و کنسول‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس در دسترس قرار دارد. نسخه نسل هشتمی این عنوان برای کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان با چندین ماه فاصله در تاریخ 25 جولای 2023 (3 مرداد 1402) منتشر خواهد شد. شایان ذکر است که در این تاریخ، کاربران کنسول نینتندو سوییچ نیز قادر به تجربه این اثر خواهند بود.

برچسب ها: Hogwarts Legacy
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.