10 نکته از بازی Hogwarts Legacy که تازه‌کارها باید بدانند

10 نکته از بازی Hogwarts Legacy که تازه‌کارها باید بدانند

رضا مدرسی رضا مدرسی
1 سال و 4 ماه و 5 روز پیش

بازی Hogwarts Legacy هم‌اکنون برای کسانی که نسخه دیلاکس را دارند قابل بازی است و چند روز دیگر هم به شکل جهانی منتشر می‌شود تا میلیون‌ها گیمر را به دنیای جادویی خود ببرد. این عنوان یک اکشن نقش آفرینی عظیم است، محتوای زیادی هم دارد که باعث می‌شود کار برخی بازیکنان تازه‌وارد سخت شود و گاهی اوقات نتوانند متوجه بعضی نکات ریز و گاهی بزرگ شوند. برای اینکه این سختی‌ها برایتان آسان‌ شوند در یک مقاله به 10 نکته از بازی Hogwarts Legacy خواهیم پرداخت که تجربه‌تان از این عنوان را ساده‌تر و روان‌تر خواهند کرد.

وِرد آشکارساز (REVELIO)

ورد آشکارساز یا همان Revelio از اساسی‌ترین وردها برای هر جادوگر سال پنجمی در هاگوارتز است. شما با فشردن دکمه چپ بین دکمه‌های دسته می‌توانید هر زمانی که خواستید از این جادو استفاده کنید تا اشیاء و رازهای مخفی در محیط برایتان آشکار شوند. این ورد نه تنها برای یافتن آیتم‌ها و گنجینه‌ها مناسب است، بلکه اگر در یک معما گیر کردید می‌توانید با استفاده از ورد آشکارساز، اجزای مهم پازل را ببینید که با رنگ آبی هایلایت شده‌اند و به شما کمک می‌کنند که زودتر از پس معما بر آیید. استفاده حیاتی دیگر از این ورد زمانی است که به دنبال صفحات Field Guide می‌افتید که در نقشه گنجانده شده‌اند و هر یک هم میزان قابل توجهی XP به شما هدیه می‌دهند. با توجه به فواید این ورد، هر بار که وارد یک اتاق جدید شدید حداقل یک بار از آشکارساز استفاده کنید تا گنجینه‌ها و آیتم‌های مخفی را بیابید.

کدام گروه را انتخاب کنیم

بعد از تقریبا یک ساعت که از شروع بازی Hogwarts Legacy گذرانده باشید، به تالار بزرگ هاگوارتز خواهید رفت تا کلاه دسته بندی شما را به یکی از چهار گروه هاگوارتز بفرستد. این چهار گروه شامل گریفیندور، اسلیترین، هافلپاف و ریون‌کلا هستند. کلاه سخنگو چند سؤال از شما می‌پرسد و با توجه به جواب‌هایی که می‌دهید، یکی از چهار گروه را به شما پیشنهاد می‌دهد، البته خودتان هم می‌توانید با رد یا قبول پیشنهاد او، گروه مدرسه‌تان را انتخاب کنید. سوالی که پیش می‌آید این است که آیا انتخاب یک گروه می‌تواند روی تجربه‌تان از بازی تاثیر بگذارد؟ حقیقت ماجرا این است که هیچ تاثیر بزرگی در طول داستان مشاهده نخواهید کرد، بلکه در جریان تعامل با دیگر شخصیت‌ها، دیالوگ‌هایی متناسب با گروه‌تان خواهید شنید، از Common Room مخصوص هر گروه استفاده خواهید کرد و در بعضی لباس‌ها نیز پوششی دریافت خواهید کرد که مناسب گروه‌تان باشد. با همه این گفته‌ها، می‌توانید مطمئن باشید که هیچ محتوای داستانی‌ای از دست نخواهید داد و صرفا تغییرات کوچکی در دنیای بازی مشاهده خواهید کرد که کاملا بر عهده خودتان است که آن‌ها را از دید کدام گروه هاگوارتز ببینید.

 

رمز و راز‌های مخفی بازی Hogwarts Legacy که باید بدانید 

چوب جادو انتخاب کنید

در ابتدای بازی Hogwarts Legacy شخصیت اصلی یک چوب جادوی قرضی در دست خواهد داشت که گرچه می‌تواند جادوهای لازم را انجام دهد، اما مال خودتان نیست و در نهایت باید آن را پس بدهید. بعد از چند ساعت ابتدایی بازی شما به روستای هاگزمید خواهید رفت و از مغازه اولیوندر چوب جادوی مخصوص خود را دریافت خواهید کرد. این چوب‌های جادو در ابعاد گسترده‌ای قابل شخصی‌سازی هستند، از نوع چوب، اندازه آن و هسته‌ای که در چوب جادو استفاده شده تا رنگ و شمایل آن به دلخواه خودتان تغییر می‌کند و آقای اولیندور آن را به شما می‌دهد. اما دقیقا مثل گروه‌ها که تاثیری در داستان و اغلب اوقات در گیم‌پلی ندارند، چوب جادو نیز تغییری در قدرت شما ایجاد نخواهد کرد. چوب‌های جادو همه مثل هم هستند و صرفا شکل آن‌ها تفاوت می‌کند و باز هم انتخاب بر عهده خودتان خواهد بود که هر آنچه به دل‌تان نشست را برای خود برگزینید.

 

کمبو در مبارزات

مبارزه در بازی Hogwarts Legacy شاید آسان به نظر برسد و در ساعات ابتدایی با خود بگویید که سیستم مبارزه چقدر ساده و آسان است، اما هر چه پیشرفت می‌کنید با جادوهای بیشتر و وردهای مختلف آشنا می‌شوید که با ترکیب آن‌ها می‌توان به نتیجه جذابی رسید که مبارزات را هیجان‌انگیزتر می‌کند. بازی Hogwarts Legacy به شما اجازه می‌دهد که در کنار حمله و دفاع، چهار ورد مخصوص هم داشته باشید که البته قابل تغییر هم هستند. ترکیب این چند ورد با هم و استفاده از آنها روی دشمن می‌تواند آسیب مرگباری به آنها بزند که جبران شدنی نباشند. برای مثال شما می‌توانید در ابتدا دشمن را روی هوا معلق سازید، سپس با Accio او را به سمت خود آورده و روی هوا ورد آتش را رویش اعمال کنید تا بسوزد و بمیرد. استفاده از کمبوها و ترکیب وردها در بازی بسیار جذاب و حیاتی است، پس تا می‌توانید آن‌ها را یاد بگیرید و در ترکیب‌شان ماهر شوید. پسرکی که در برج ساعت چالش‌های دوئل برگزار می‌کند ترکیب کمبوها را نیز با شما کار می‌کند.

پازل‌های محیط بازی

بسیاری از وردهایی که در جریان بازی یاد می‌گیرید، در طول معماها و پازل‌ها کارساز خواهند بود و بعضی از آنها به شکل مخصوص نیازمند استفاده از یک ورد هستند که یا در طول داستان باز شده‌اند یا هم در طول ماموریت‌های فرعی. این معماها در کل نقشه گنجانده شده‌اند و وقتی به آنها می‌رسید، شاهد هایلایت شدن‌شان خواهید بود. واضحا بازی به شما نمی‌گوید که برای حل هر معما از چه وردی استفاده کنید، ولی می‌توانید شانس خود را امتحان کنید و هر وردی که دم دست دارید را روی اشیاهء مرتبط به معما به کار ببرید تا بالاخره یکی از آنها کارساز در آیند. البته برخی از این معماها بسیار ساده هستند، مثل فانوس‌ها یا مشعل‌هایی که قاعدتا با ورد آتش روشن می‌شوند، یا مجسمه شکسته شده‌ای که با ورد تعمیر (Reparo) مثل قبل می‌شود.البته همه معماها انقدر ساده نیستند و برخی از آن‌ها می‌توانند چالش برانگیز باشند.

صندوق‌های چشمی

صندوق‌های چشمی از فعالیت‌ها و گنجینه‌های پرتعدادی هستند که در جریان بازی Hogwarts Legacy به مراتب با آنها برخورد خواهید داشت. این صندوق‌ها یک چشم دارند و تمام حرکات‌تان را زیر نظر می‌گیرند تا اگر به آن‌ها نزدیک شدید، زود خود را قفل کنید که هیچ جادویی قادر به باز کردن‌شان هم نیست. پس چطور باید بازشان کنید؟ بعد از چند ساعت ابتدایی در بخش داستانی، شما ورد ناپدید شدن را یاد خواهید گرفت که Disillusionment نام دارد و کاری می‌کند که چشم‌های عادی قادر به دیدن‌تان نباشند. با استفاده از این جادو به صندوق چشمی نزدیک شوید و آن را باز کنید، چون دیگر نمی‌تواند شما را ببیند، و سپس آیتم را به دست آورید.

لباس‌هایتان را مدام بررسی کنید

پوشیدن لباس‌ها و زره‌های بهتر می‌تواند حمله، دفاع و سلامتی شما را بهبود دهد، و می‌توان گفت پیدا کردن لباس‌های بهتر از بزرگ‌ترین مکانیزم‌هایی است که می‌توانید در بازی Hogwarts Legacy پیدا کنید. البته که انتظارتان نباید مثل یک بازی لوتر شوتر باشید، اما بازی Hogwarts Legacy نیز در نوع خود در این زمینه خوب ظاهر شده و کاری می‌کند که بازیکن مدام دنبال لباس‌ها و زره‌های قدرتمندتر بگردد. در طول بازی لباس‌های مختلفی خواهید یافت که بعضی از آنها همانند چوب جادو تاثیری در قدرت‌تان ندارند و صرفا ظاهر را تغییر می‌دهند، اما بعضی دیگر می‌توانند کاراکتر شما را قوی‌تر و آماده جنگ کنند. پس خوب است که هر چند بار بخش Gears را چک کنید تا اگر یک لباس بهتر در کمد داشتید، همان را بپوشید که شاید از مرگ نجات‌تان دهد!

پوشیدنی‌ها

بازی Hogwarts Legacy یک سیستم پوشش ساده و خوب دارد که کار با آن هم بسیار ساده است، پس اگر لباسی که به دست آورده‌اید و خیلی هم قوی است، ولی ظاهر بدش نمی‌تواند دل‌تان را به دست آورد ناراحت نباشید. از صفحه منو، روی لباسی که مدنظر دارید بروید و دکمه مربع را روی دسته پلی استیشن فشار دهید (دکمه X در ایکس باکس)، حالا شما گزینه‌های زیادی در دسترس دارید که می‌توانید با یک کلیک آنها را انتخاب کنید و ظاهر یک لباس را با قدرت‌های لباس دیگر ترکیب کرده و چیزی که می‌خواهید را بپوشید. این قابلیت حتی زمانی که شما یک لباس را بفروشید نیز در دسترس‌تان باقی می‌ماند و می‌توانید از ظاهرِ لباس فروخته شده همچنان استفاده کنید.

معرفی جزئیات جذاب و جادویی بازی Hogwarts Legacy

لباس‌هایی که استفاده نمی‌شوند را بفروشید

با توجه به این نکته که احتمالا از یک لباس برای مدت طولانی استفاده نخواهید کرد (چون مدام به لباس‌های بهتر برخورد خواهید کرد)، عاقلانه است که از شر لباس‌های قدیمی خود خلاص شوید، مخصوصا که بازی Hogwarts Legacy اجازه حمل بیشتر از چند لباس را نمی‌دهد (که البته قابلیت افزایش ظرفیت وجود دارد). نابود کردن لباس‌ها هم یک راه برای باز کردن جای بیشتر برای لباس‌های دیگر است، اما این کار ار فقط زمانی انجام دهید که داخل یک ماموریت داستانی گیر افتاده‌اید و هیچ مغازه‌ای نزدیک‌تان نیست و مجبورید که برای یک لباس بهتر و جدید، لباس قدیمی را معدوم سازید. فروختن لباس‌ها یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید با پوشاک قدیمی خود انجام دهید، چرا که گالیون (واحد پول داخل بازی) خیلی راحت به دست نمی‌آید و آیتم‌های داخل مغازه‌ها نیز قیمت‌های تقریبا بالایی دارند که حاصل تورم افسارگسیخته در دنیای جادوگری قرن 18 میلادی است.

چالش‌ها و پاداش‌ها

بازی Hogwarts Legacy چالش‌های بسیاری در خود جا داده که هر یک شما را مجبور به انجام کارهای متفاوتی می‌کنند، نیاز به سطوح مختلف دارند و مدت زمان حل کردن هر یک نیز می‌تواند متفاوت باشد. از پیدا کردن صفحات Field Guide گرفته تا انجام ماموریت‌های داستانی، می‌توان اذعان داشت که بازی Hogwarts Legacy پر است از فعالیت‌های لذت بخش که اوقات‌تان در مدرسه و خارج از مدرسه را جذاب خواهند ساخت. کامل کردن هر یک از این چالش‌ها پاداش‌های مخصوصی با خود به همراه خواهد داشت که در حالت عادی نمی‌توانید به آنها برسید. حتما هر چند وقت به بخش چالش‌ها در صفحه اصلی بازی مراجعه کنید و جوایزی که به دست آورده‌اید را نیز از همان جا جمع‌آوری کنید.

 

برچسب ها: Hogwarts Legacy
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.