معرفی دشمن اصلی مرد عنکبوتی در بازی Marvel’s Spider-Man 2

معرفی دشمن اصلی مرد عنکبوتی در بازی Marvel’s Spider-Man 2

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
1 سال و 24 روز پیش

با وجود این‌که تریلر رونمایی از بازی Marvel’s Spider-Man 2، ونوم را در مقابل دو شخصیت اصلی قرار داده بود، تریلر گیم‌پلی بازی Marvel’s Spider-Man 2 از کریون شکارچی (Kraven the Hunter) به عنوان دشمن اصلی مرد عنکبوتی در این بازی رونمایی کرد. برخلاف ونوم، بسیاری از بازیکنان قسمت اول و طرفداران Spider-Man آشنایی چندان زیادی با کریون شکارچی که یکی از دشمنان قدیمی مرد عنکبوتی محسوب می‌شود ندارند.

اولین حضور کریون در کمیک‌های مرد عنکبوتی در شماره 15 کمیک Amazing Spider-Man اتفاق می‌افتد. نام واقعی این شخصیت که توسط استن لی (Stan Lee) و استیو دیتکو (Steve Ditko) خلق شده، سرگی کراوینوف (Sergei Kravinoff) است. او از نوادگان یک خانواده ثروتمند روس است که پس از انقلاب 1917 روسیه به ایالات متحده مهاجرت کردند. کریون به همان اندازه که اشرافی است، خوی وحشیگری هم دارد و زندگی خود را وقف شکار خطرناک‌ترین طعمه‌های ممکن کرده است. البته او خیلی سریع از شکار حیوانات درنده خسته شد و به شکار انسان‌ روی آورد.
 

 

کریون از معجون‌های خاصی استفاده می‌کند که حواس، سرعت و قدرت او را شدیدا تقویت می‌کنند. پس از این‌که او می‌فهمد هیچ طعمه‌ای به‌اندازه کافی قدرتمند یا زیرک نیست که بتواند از چنگش فرار کند، متوجه می‌شود که مرد عنکبوتی احتمالا تنها هدفی است که ممکن است بتواند مهارت هایش را به‌چالش بکشد. در نتیجه، او پیتر پارکر را به‌عنوان طعمه اصلی‌اش انتخاب می‌کند.
البته لازم به گفتن نیست که اولین تلاش کریون برای شکار مرد عنکبوتی شکست می‌خورد. با این‌حال، کریون هرگز دست بردار نیست و به‌عنوان یکی از دشمنان کشنده و خستگی ناپذیر پیتر پارکر، به اولین گروه Sinister Six ملحق شده و حتی دیگر ابرقهرمانان مارول مانند کاپیتان آمریکا و اعضای X-Men را هم به چالش می‌کشد.


داستان Kraven’s Last Hunt که در سال 1987 توسط جان مارک دی‌ماتیس (J.M. Dematteis) مایک زک (Mike Zeck) خلق شد، احتمالا بهترین داستان کریون و یکی از بهترین داستان‌های تاریخ مرد عنکبوتی محسوب می‌شود.


 در این داستان، کریون ظاهرا موفق به کشتن مرد عنکبوتی شده و پس از دفن کردن او، لباسش را می‌دزدد تا خودش را به‌عنوان مرد عنکبوتی جدید معرفی کند. کریون که دیوانه شده، برای اثبات برتری خودش به مرد عنکبوتی، ورمین شرور (Villainous Vermin) را که یک‌بار تا مرز شکست دادن مرد عنکبوتی پیش‌ رفته بود، شکست می‌دهد.


در طرف دیگر ماجرا، مرد عنکبوتی پس از چندهفته از کمایی که به‌خاطر تیرهای بیهوش کننده کریون وارد آن شده بود، خارج می‌شود. یک مبارزه همه‌جانبه بین کریون، ورمین و مرد عنکبوتی اتفاق می‌افتد و پس از آن، کریون با ادعای پیروزی بر مرد عنکبوتی به عمارتش باز می‌گردد. در نهایت، پس از این‌که کریون اعلام می‌کند آخرین شکارش را هم با موفقیت انجام داده، خودکشی می‌کند.

 


البته این مرگ پایان کار کریون نیست. غیر از خود سرگی کراوینوف، یک خانواده کامل از کریون‌های شکارچی وجود دارد. همسر او، ساشا کراوینوف، دخترش آنا کراوینوف و پسرانش آلیوشا و ولادیمیر کراوینوف همگی تبدیل به شکارچی‌های بزرگی می‌شوند.


سال‌ها پس از مرگ سرگی، خانواده کراوینوف او را زنده می‌کنند که در نتیجه آن، کریون که از دخالت اعضای خانواده‌اش در مرگش خشمگین است، چند نفر از آن‌ها را به قتل می‌رساند.
پس از بازگشت دوباره کریون به زندگی، او باز هم با مرد عنکبوتی و دشمنانش درگیر می‌شود. تقریبا مانند همان‌چیزی که در تریلر بازی Marvel’s Spider-Man 2 مشاهده کردیم. کریون اخیرا در کمیک The Hunt for X هم با اعضای گروه X-Force مبارزه کرده است.


باوجود این‌که کریون به اندازه دیگر دشمنان مرد عنکبوتی مانند دکتر اختاپوس یا گرین گابلین شناخته شده نیست، قطعا یکی از دشمنان ماندگار و قدرتمند او محسوب می‌شود. علاوه بر حضور کریون در بازی Marvel’s Spider-Man 2، فیلم اختصاصی او هم که قرار است در جهان سینمایی Spider-Man کمپانی سونی جریان داشته باشد، هم‌اکنون در دست ساخت است.

 

برچسب ها: Marvel's Spider-Man 2, پلی استیشن 5
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.