شایعه: بازی Resident Evil 9 جهان باز خواهد بود

شایعه: بازی Resident Evil 9 جهان باز خواهد بود

محمد مسعودی محمد مسعودی
23 روز پیش

کاربر Dusk Golem، فردی که سابقه‌ای طولانی در افشا جزئیاتی از بازی‌های ویدیویی قبل انتشارشان را دارد، به تازگی در توییتر عنوان کرده که بازی Resident Evil 9 به عنوان یک بازی جهان باز، در دست توسعه است. به گفته این کاربر، بازی Dragon’s Dogma 2 موفق شد که توانایی موتور بازی‌سازی RE Engine را برای بازی‌های جهان باز را گسترش دهد. این کاربر همچنین اضافه کرد که  در ساخت و توسعه بازی Monster Hunter Wild و بازی Resident Evil 9 از این فناوری استفاده شده است. در حالی که بازی Resident Evil Village به بازیکنان اجازه می‌داد که در مناطقی بزرگ و نیمه باز به کاوش بپردازند،‌ اما باید بگوییم که این سری هنوز میزبان عنوانی جهان باز نبوده است. 

 

بازی Monster Hunter Wild، دنباله‌ی بازی Monster Hunter World است که در دسامبر سال ۲۰۲۳ معرفی شد. با وجود اینکه کمپانی کپکام جزئیات اندکی را در مورد این بازی به اشتراک گذاشته، می‌دانیم که قرار است این بازی در تاریخی در سال ۲۰۲۵ منتشر شود. طبق گفته‌های کپکام، جزئیات بیشتری از این بازی در تابستان ۲۰۲۴ منتشر خواهد شد. 

کمپانی کپکام هنوز به طور عمومی عنوان اصلی بعدی سری بازی Resident Evil را معرفی نکرده است و عنوان بازسازی شده بعدی این سری هم در وضعیتی مشابه به سر می‌برد. اوایل این هفته مشخص شد که کمپانی کپکام بر اساس کیفیت عناوین منتشر شده‌اش در سال گذشته، در بین برترین ناشران سال ۲۰۲۳، بالاترین رتبه را در متاکریتیک به‌دست آورده است. با این حال، این موضوع باعث نشد که آخرین عنوان این کمپانی، یعنی بازی Dragon’s Dogma 2، مورد انتقاد قرار نگیرد. 

 

در حالی که بازی Dragon’s Dogma 2 موفق شده بود که پیش از انتشار، نقدهای بسیار درخشانی را دریافت کند، اما پس از عرضه، وضعیت به شدت تغییر یافت و از بین ۹ هزار ۳۰۰ بررسی در استیم، تنها ۴۰ درصد دید مثبت به این عنوان داشتند. در نهایت، این بازی توانست در این پلتفرم، امتیازی «ترکیبی» را در بحث بررسی بازیکنان، به دست‌آورد. 

در همان روز عرضه، بازیکنان متوجه شدند که ۲۱ بسته گسترش دهنده‌ این بازی، برای خرید در دسترس هستند. با توجه به این موضوع، به نظر می‌رسد که بخش بزرگی از ناامیدی بازیکنان از این عنوان، ناشی از این حقیقت است که بسیاری از آن‌ها احساس می‌کردند که این بسته‌های گسترش‌ دهنده، باید به شکلی راحت‌تر در بازی و به صورت رایگان، به دست آیند.
 

برچسب ها: Resident Evil 9, Resident Evil, Dragon’s Dogma 2
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.