بررسی مهم‌ترین بازی‌های معرفی نشده پلی استیشن 5 و ایکس باکس

بررسی مهم‌ترین بازی‌های معرفی نشده پلی استیشن 5 و ایکس باکس

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
1 ماه و 28 روز پیش

پس از سال پرباری که پشت سر گذاشتیم، به‌نظر می‌رسد که امسال هم عناوین جدید و دنبال‌های باکیفیتی منتشر خواهند شد تا روند فوق العاده‌ای که بازی‌های ویدیویی در سال 2023 داشتند ادامه پیدا کند. بازی‌های زیادی برای عرضه در این سال معرفی و تایید شده‌اند، اما پروژه‌های معرفی نشده‌ زیادی هم وجود دارند که شایعات پیرامون آن‌ها ماه‌هاست به گوش می‌رسند و ممکن است به‌زودی شاهد عرضه‌شان باشیم. در این مطلب به 15 پروژه‌ای که احتمالا برای پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و اس در دست ساخت هستند اشاره می‌کنیم.


بازی God of War Trilogy Remastered

محبوبیت سری بازی God of War پس از موفقیت بازی God of War: Ragnarok به بالاترین حد خود رسیده و طرفداران این مجموعه تشنه تجربه هر چیز جدیدی هستند که نام God of War روی آن دیده شود. استودیو Santa Monica هم از این موضوع آگاه است و مشخصا برنامه‌های بزرگی برای آینده مجموعه دارد. به گزارش نیم بیکر (Nick Baker) از رسانه XboxEra، این استودیو احتمالا در حال توسعه نسخه ریمستر سه‌گانه اصلی این مجموعه برای پلی استیشن 5 است. به احتمال زیاد، این بازی همین امسال معرفی می‌شود و در سال 2024 یا 2024 برای پلی استیشن 5 عرضه خواهد شد. تجربه دوباره ماجراجویی‌های خونین کریتوس در یونان برای طرفداران قدیمی و جدید این مجموعه هیجان‌انگیز‌تر از حد تصور است و امیدواریم که معرفی این ریمستر درکنار محتویاتی که در بسته الحاقی رایگان بازی God of War: Ragnarok دیدیم، نوید روزهای جذاب‌تری را بدهند.

 

بخش چندنفره بازی Horizon

سری بازی Horizon خیلی سریع جای خود را درمیان عناوین انحصاری مهم و شناخته‌شده پلی استیشن پیدا کرد. جهان منحصر به فرد بازی Horizon دوگانگی جذابی بین گذشته و آینده ایجاد می‌کند و پتانسیل فوق‌العاده بالایی برای روایت انواع داستان‌، در قالب‌های مختلف از ماجراجویی خطی در واقعیت مجازی گرفته تا جهان باز دارد. به‌نظر می‌رسد که حالا نوبت به امتحان کردن سبک MMO در این جهان رسیده و بنابر شنیده‌ها، استودیو NCSoft این بازی را که فعلا با نام Project H شناخته می‌شود توسعه می‌دهد. با این‌که این شایعه با سیاست‌های اخیر کمپانی سونی برای توسعه عناوین سرویس محور بیشتر هم‌خوانی دارد، درحال حاضر هیچ اطلاعاتی بیشتری از آن در دست نیست. با تمام این تفاسیر، چنین پروژه‌ای پتانسیل بسیار بالایی دارد و در صورت حقیقت داشتن این شایعه، می‌تواند یکی ازعناوین جذاب پلی استیشن 5 در سال‌های آینده تبدیل شود.

 

مطالب مرتبط: مورد انتظارترین بازی‌های کامپیوتر‌های شخصی در سال 2024


قسمت جدید بازی Sonic

بازی Sonic Frontiers بازخورد نسبتا خوبی از طرفداران این مجموعه گرفت و به‌نظر می‌رسد که این مجموعه هم در مسیر احیا قرار گرفته است. گزارش‌های اخیر نشان می‌دهند که احتمالا نسخه جدیدی از این مجموعه در دست توسعه است و حتی ممکن است که در کنار محتوای دانلودی بازی Sonic Superstars، همین امسال منتشر شود. در حال حاضر هیچ جزئیات بیشتری از این بازی منتشر نشده و مشخص نیست که کمپانی Sega چه زمانی را برای معرفی آن انتخاب می‌کند.

 

بازی Gears 6

سری بازی Gears of War تنها سری بازی بزرگ ایکس باکس است که هنوز شاهد معرفی و عرضه نسخه مخصوص نسل نهم آن نبودیم. پیش از این می‌دانستیم که استودیو The Coalition، سازنده نسخه‌های اخیر سری بازی Gears of War، به‌عنوان استودیو پشتیبان در روند توسعه بازی Perfect Dark مشارکت دارد، اما با توجه به ادعاهایی که در پادکست XboxEra مطرح شد به‌نظر می‌رسد که بازی Gears 6 هم فاصله زیادی با معرفی ندارد. بنابر شنیده‌ها، بازی Gears 6 وارد مرحله نهایی توسعه شده اما هنوز هیچ تاریخ معرفی یا انتشاری برای این بازی مشخص نشده، اما احتمال معرفی آن در سال 2024 بسیار بالاست.

 

بازی Metal Gear Solid 1 Remake

 

سال گذشته کمپانی Konami همه را با معرفی بازی Metal Gear Solid: Snake Eater Remake غافل‌گیر کرد، اما در شایعاتی که پیش از معرفی این بازی شنیده می‌شد، به توسعه ریمیک بازی Metal Gear Solid 1 توسط استودیو Bluepoint هم اشاره شده بود. حالا گزارش‌های جدیدی به گوش رسیده که نشان می‌دهد این بازی سال‌هاست در دست توسعه قرار دارد و بعد از انتشار بازی Metal Gear Solid 3: Snake Eater Remake تبدیل به پروژه اصلی این کمپانی می‌شود. در حال حاضر دقیقا مشخص نیست که کدام استودیو وظیفه توسعه این بازی را برعهده دارد، اما گزارش‌های منتشر شده از آن نشان می‌دهند که به احتمال بسیار زیاد، این بازی در انحصار پلی استیشن 5 خواهد بود.

 

محتوای دانلودی بازی God of War: Ragnarok

با وجود انتظارات بسیار زیادی که از بازی God of War: Ragnarok وجود داشت، این بازی بسیاری از هواداران را راضی نگه داشت و به یک دنباله فوق العاده برای نسخه 2018 تبدیل شد. این بازی نه‌تنها سیستم مبارزات فوق‌العاده بازی God of War را ارتقا داد، بلکه ماجراجویی کریتوس و اتریوس در نورس را هم به‌زیبایی ادامه داد تا با شخصیت‌های تازه‌وارد جذاب و پیچ‌های داستانی غیرمنتظره بازیکن را همیشه لبه صندلی نگه دارد. بحث ادامه داستان کریتوس و اتریوس در یک محتوای دانلودی داستان محور همیشه داغ بود، اما پس از عرضه ناگهانی محتوای دانلودی Valhalla استودیو Santa Monica به روش‌های رمزگونه خود احتمال عرضه یک محتوای دانلودی دیگر را افزایش داد. علاوه بر این، گزارش‌های زیادی وجود دارند که به احتمال در دست ساخت بودن یک محتوای دانلودی با محوریت اتریوس اشاره می‌کنند. درحال حاضر اطلاعات بیشتری در دست نیست، اما پتانسیل بسیار زیادی برای ادامه داستان کریتوس و اتریوس در همین بازی وجود دارد و باید دید که سازندگان چه برنامه‌ای برای آن‌ها دارند.

 

بازی The Last of Us Part 3

استودیو ناتی داگ توسعه بازی چندنفره The Last of Us را سال گذشته متوقف کرد، اما هنوز هم امیدهای زیادی برای ادامه این مجموعه در یک بازی دیگر وجود دارد. بنابر گزارش‌های اخیر، نیل دراکمن (Neil Druckmann) قرار است بار دیگر در مقام کارگردان روند توسعه بازی The Last of Us Part 3 را پیش‌ببرد، اما غیر از این موضوع دیگر اطلاعات خاصی از این بازی در دست نیست. با این حال، به‌خاطر ارتباط مستقیم سریال تلویزیونی The Last of Us با داستان بازی‌ها و این‌که قرار است این سریال تا چهار فصل ادامه داشته باشد، ساخت بازی The Last of Us Part 3 از همیشه منطقی‌تر به‌نظر می‌رسد. با این حال، باید دید که استودیو ناتی داگ چه برنامه‌هایی برای سال‌های آینده دارد و سریال The Last of Us به چه شکل داستان بازی The Last of Us Part 2 را در فصل دو و سه نمایش می‌دهد.

 

مطالب مرتبط: شخصیت‌های شروری که ذهن بازیکن‌ها را به چالش می‌کشند


نسخه جدید بازی Need For Speed

عملکرد ناامیدکننده بازی Need For Speed: Unbound قابل پیش‌بینی بود، اما به‌نظر می‌رسد که استودیو Criterion قصد تسلیم شدن ندارد و باز هم درحال توسعه قسمت جدیدی از این مجموعه است. با توجه به اطلاعاتی که از لیست آگهی‌های شغلی استودیو استخراج شده، این استودیو روی پروژه‌ای کار می‌کند که قرار است سری بازی Need For Speed را وارد سطح جدیدی کرده و گیم‌پلی آن را به بهترین شکل ارتقا دهد. اگر این اطلاعات صحت داشته باشند، تلاش جدید استودیو Criterion برای احیا این مجموعه هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد و بعید است که به این زودی‌ها شاهد انتشار اطلاعات بیشتر از آن باشیم.

 

بازی Resident Evil 9

حتی اگر بعضی از ریمیک‌های اخیر این مجموعه نسبت به نسخه اصلی یک قدم رو به عقب بودند، فروش بسیار خوبی را تجربه کردند تا سازندگان از علاقه بازیکنان به قسمت‌های جدید مطمئن شوند. با توجه به استقبالی که از بازی Resident Evil 7 و حتی بازی Resident Evil Village شد، شکی وجود ندارد که قسمت نهم مجموعه هم در دست توسعه است. بنابر گزارش‌های اخیر، بازی Resident Evil 9 برای عرضه در سال 2025 برنامه‌ریزی شده است، اما اطلاعات بیشتری از داستان و گیم‌پلی آن در دست نیست.

 

بازی Far Cry 7

با وجود تکرار مکررات و نقدهای نه‌چندان مثبت، بازی Far Cry 6 فروش بسیار خوبی را تجربه کرد و همین برای کمپانی یوبیسافت کافیست تا به‌سرعت روند ساخت قسمت بعدی مجموعه را آغاز کند. شایعات اخیر هم این فرضیه را ثابت می‌کنند. تام هندرسون (Tom Henderson) اخیرا اعلام کرد که بازی Far Cry 7 برای عرضه در سال 2025 برنامه‌ریزی شده و با موتور گرافیکی قدرتمند Snowdrop توسعه داده می‌شود. او در این گزارش به داستان بازی هم اشاره می‌کند. به‌نظر می‌رسد که بازی Far Cry 7 قرار است داستانی غیرخطی از نجات خانواده از دست گروه‌های تروریستی را روایت کند و تصمیمات بازیکن در لحظات حساس نقش پررنگی در نحوه ادامه داستان خواهد داشت.

 

بازی Tiny Tina’s Wonderlands 2

بازی Tiny Tina’s Wonderlands تجربه فوق‌العاده دیگری در جهان Borderlands بود و ایده‌هایی که در آن مطرح شدند شدیدا به احتمال عرضه یک دنباله برای پرداخت بیشتر اشاره می‌کردند. باتوجه به اطلاعاتی که در صفحه لینکداین کارگردان فنی قسمت اول درج شده، به‌نظر می‌رسد که استودیو Gearbox همین حالا توسعه بازی Tiny Tina’s Wonderlands 2 را با موتور گرافیکی Unreal 5 آغاز کرده است. با توجه به این‌که اطلاعات مذکور مربوط به سال 2022 هستند، احتمال این‌که قسمت دوم این بازی به‌زودی معرفی شود بسیار بالاست.

 

بازی The Elder Scrolls 4: Oblivion Remake

با توجه به این‌که بازی Starfield به‌تازگی عرضه شده و استودیو Bethesda همچنان در مراحل اولیه توسعه بازی The Elder Scrolls 6 قرار دارد، شکی وجود ندارد که هنوز چندین سال تا انتشار اخبار بیشتر از این بازی فاصله داریم. به همین دلیل، به‌نظر می‌رسد که کمپانی Bethesda برای پر کردن جای خالی این مجموعه در سال‌های پیش‌رو درحال بازسازی بازی The Elder Scrolls 4: Oblivion است. اطلاعاتی که توسط یکی از افراد سابق استودیو منتشر شده نشان می‌دهد که این بازی توسط استودیو Virtuous توسعه داده می‌شود و حتی ممکن است در انتهای سال 2024 یا اوایل سال 2025 عرضه شود. او ادعا می‌کند که این ریمیک با ترکیبی از موتور بازی‌سازی Unreal 5 و موتور اصلی این بازی توسعه داده می‌شود و یک پروژه بسیار بزرگ محسوب می‌شود.

 

بازی Clock Tower

بازی Clock Tower در دهه 90 میلادی یکی از بزرگترین مجموعه‌های سبک وحشت بود، اما در دو دهه اخیر کاملا به دست فراموشی سپرده شده است. حالا به‌نظر می‌رسد که استودیو Sunsoft قصد احیای این مجموعه را دارد و قصد دارد با عرضه قسمت جدید آن در آینده نزدیک، به این مجموعه خاطره‌انگیز یک شانس دیگر برای بازگشت بدهد. البته هنوز اطلاعات رسمی از این بازی منتشر نشده و همه چیز در حد شایعه است، اما با توجه به این‌که نسخه ریمستر بازی Clock Tower امسال عرضه می‌شود، می‌توانیم تا حد زیادی به این شایعات امیدوار باشیم.

 

پروژه Gummy Bears

استودیو بانجی در سال‌های اخیر با بازی Destiny 2 روزهای خوشی را سپری کرد و پس از خریداری شدن توسط سونی، از قسمت جدید بازی Marathon به‌عنوان پروژه بعدی خود رونمایی کرد. با این حال، گزارشاتی که اخیرا درباره این استودیو منتشر شده به یک پروژه جدید با نام رمز Gummy Bears اشاره می‌کنند که هنوز در مراحل اولیه توسعه است. طبق این گزارش‌های این بازی یک شوتر تیمی رقابتی است که با المان‌های استراتژی هم‌زمان رنگ و بوی جدیدی به این سبک می‌دهد. آگهی‌های شغلی اخیر استودیو Bungie هم این گزارش‌های را تایید می‌کند و به‌نظر می‌رسد که خالقین سری بازی Halo یک شوتر رقابتی جدید در آستین دارند. با این حال، بعید است که پیش از عرضه بازی Marathon خبر بیشتری در رابطه با این پروژه منتشر شود.

برچسب ها: پلی استیشن 5, یکس باکس سری ایکس, Resident Evil 9, The Last of Us Part 3
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.