استیم دک مشکل دریفت آنالوگ نخواهد داشت

استیم دک مشکل دریفت آنالوگ نخواهد داشت

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
2 سال و 10 ماه و 4 روز پیش

مشکل دریفت آنالوگ کنترلرها اتفاق جدیدی برای کاربران کنسول‌های خانگی نیست. از همان ابتدای اضافه شدن آنالوگ‌ به کنترلر کنسول‌ها، این قطعات پس از مدتی دچار دریفت و انحراف در حرکت می‌شدند. مشکلی که با پیشرفت‌ تکنولوژی و به بازار آمدن کنسول‌های نسل جدید هم پابرجا مانده است و حتی کاربران کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و نینتندو سوییچ هم دیر یا زود با مشکل دریفت آنالوگ کنترلر‌های خود مواجه خواهند شد. کمپانی Valve از درگیر شدن کمپانی‌های سونی و نینتندو به خاطر این مشکل با پرونده‌های قضایی، درس گرفته است و به نظر می‌رسد کاربران کنسول استیم دک با مشکل دریف آنالوگ کنترلرهای این رایانه شخصی قابل حمل مواجه نخواهند شد.

استیم دک مشکل دریفت آنالوگ نخواهد داشت


یزان الدهایات (Yazan Aldehayyat) مهندس سخت افزار کمپانی Valve، در آخرین مصاحبه خود خیال کاربران استیم و خریداران استیم دک را درباره دریفت آنالوگ‌های این کنسول راحت کرد. به گفته الدهایات، کمپانی Valve برای طراحی آنالوگ‌های استیم دک از معیارهای بسیار سخت گیرانه‌ای استفاده کرده است تا از کیفیت محصول نهایی اطمینان حاصل شود. او در ادامه افزود: «ما آزمایش‌های بسیار زیادی روی تمام عملکردهای آنالوگ‌های استیم دک، با در نظر گرفتن شرایط مختلف انجام دادیم. به نظر من آن‌ها خیلی خوب عمل خواهند کرد و فکر می‌کنم کاربران هم از عملکرد آن در طولانی مدت راضی خواهند بود. مشخصا همه قطعات قرار نیست تا ابد بدون مشکل باقی بمانند، اما ما فکر می‌کنیم که مردم از خرید خود بسیار راضی خواهند بود.»


همان‌طور که الدهایات اشاره کرد، تمام قطعات سخت افزاری استیم دک قرار نیست برای همیشه بدون اسیب باقی بمانند، اما این کمپانی از کیفیت ساخت بالای آنالوگ‌های این کنسول دستی اطمینان کامل دارد و عملکرد بدون نقص آن‌ها در طولانی مدت را تضمین می‌کند.


جان آیکیدا (John Ikeda)، طراح کنسول استیم دک، درباره این موضوع گفته است: «ما از کیفیت عملکرد محصولی که انتخاب کرده‌ایم اطمینان داریم و قصد ریسک پذیری درباره طول عمر آن را نداریم. همان‌طور که خریداران هم نمی‌خواهند روی طول عمر محصولی که خریداری می‌کنند ریسک کنند.»


استیم دک در ماه دسامبر سال جاری (آذر / دی) در مناطق منتخب عرضه خواهد شد. اطلاعات بیشتر درباره تاریخ عرضه این رایانه شخصی دستی در مناطق بیشتر، در ماه‌های آینده توسط کمپانی Valve منتشر خواهد شد.

 

برچسب ها: Steam Deck, استیم دک
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.