شرکت Valve در حال بررسی عرضه بازی‌ ها روی کارت‌ SD است

شرکت Valve در حال بررسی عرضه بازی‌ ها روی کارت‌ SD است

رعنا شاه‌ محمدی رعنا شاه‌ محمدی
2 سال و 9 ماه و 29 روز پیش

شرکت Valve در ارائه کارت‌های SD که از قبل روی آن‌ها نرم‌افزار مورد نظر ریخته شده است، «فرصت»‌هایی می‌بیند که ممکن است باعث شود استیم دک محتوای فیزیکی نیز داشته باشد.

 

تاکنون اخبار زیادی از راه‌حل حافظه قابل ارتقایی که شرکت Valve برای کنسول رایانه شخصی دستی جدید خود یعنی استیم دک در نظر گرفته است، شنیده‌ایم. یک شیار باریک برای یک کارت SD که به کنسول استیم دک شما حافظه‌ای اضافی‌ می‌هد که تنها محدودیت آن خود کارت SD است و با توجه به آن که بعضی از این کارت‌ها حافظه یک ترابایتی دارند، می‌توانید انتظار حافظه بسیار بیشتری از یک پلی استیشن ۵ داشته باشید.

 

البته سوال اصلی همیشه آن است که کیفیت اجرا شدن بازی از روی کارت SD چگونه خواهد بود. شرکت Valve پیش‌تر اعلام کرده بود که بازی‌ها بدون مشکل از روی کارت SD اجرا می‌شوند و حتی در مصاحبه با وبسایت IGN‌ با نمایش ویدیوهایی از گیم‌ پلی اجرا شده از روی کارت SD این موضوع را ثابت کرده بود.

 

شرکت Valve در حال بررسی عرضه بازی‌ ها روی کارت‌ SD است

 

در آخرین مصاحبه با وبسایت IGN، یکی از توسعه‌دهندگان شرکت Valve یعنی پیره لو گریفیاس (pierre- Loup Griffais) جزئیاتی شامل آن که چطور کارت‌های SD می‌توانند برای ارائه یک Steam Library قابل تغییر و جدا کردن استفاده شوند تا به شما قابلیت ذخیره سازی چند ده بازی گوناگون در آن واحد را بدهند، ارائه داد. در حال حاضر تنها راه اجرا کردن یک بازی از روی کارت SD توسط خود کنسول استیم دک است که یعنی باید بازی‌ها را ابتدا از طریق استیم دانلود کنید اما ممکن است همیشه شرایط به همین شکل باقی نماند.

 

به گفته گریفیاس : «من فکر می‌کنم فرصت‌های زیادی برای تولید نرم‌افزارهای متفاوت وجود تا بتوانیم به جایی برسیم که  بازی‌ها را از روی کارت SD اجرا کنید اما در حال حاضر قابلیت‌ها و شرایط متفاوت این عمل را بررسی نکرده‌ایم. در حال حاضر همه چیز توسط خود دستگاه انجام می‌شود و توانایی نصب بازی همانطوری که توقعش را دارید پیش می‌رود و سپس اجرا کردن آن روی SD  به طوری است که انگار بازی در حافظه داخلی دستگاه ذخیره شده است. تمام این‌ها تجربه‌ای بسیار خوب را نتیجه می‌دهد.»

 

اگر راه دیگری برای قرار دادن بازی‌ها روی کارت‌های SD وجود داشت که می‌شد در لحظه بازی‌ها خوانده و روی استیم دک نصب شوند، این کارت‌ها عملا تفاوتی با یک کارتریج بازی نداشتند زیرا خود استیم دک نیز نوعی مدیای فیزیکی است. این موضوع برای بعضی از افراد مهم است. هرچند که احتمالا برایتان سوال شده باشد که چقدر می‌توان از نگه داشتن بازی‌ها در دست لذت برد وقتی تمام بازی‌هایتان در یک حافظه‌ای کوچک‌تر از یک ناخن انگشت قرار دارند. 

برچسب ها: Steam Deck, استیم دک
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.