وضعیت مشابه بازی The Last of Us Part 3 و بازی Red Dead Redemption 3

وضعیت مشابه بازی The Last of Us Part 3 و بازی Red Dead Redemption 3

محمد مسعودی محمد مسعودی
5 ماه و 21 روز پیش

فرنچایز‌های زیادی در صنعت بازی وجود ندارند که به اندازه بازی The last of Us Part 3 و بازی Red Dead Redemption 3 مورد انتظار طرفداران باشد. در حالی که توسعه و ساخت هیچ کدام از این عناوین به طور رسمی توسط توسعه ‌دهندگانشان، یعنی استودیو‌های ناتی داگ و راک استار، تایید نشده‌اند، اما هر دو عنوان جزو مورد بحث‌ترین موضوعات در جامعه بازیکنان و خواست خیلی از طرفداران هستند.

 

 

اینکه بازی The Last of Us Part 3 یا بازی Red Dead Redemption 3 به بازار راه خواهند یافت یا خیر اصلا معلوم نیست و فقط باید منتظر بود، اما این دو عنوان به شکل منحصر به فردی از نظر پتانسیل و استقبال طرفدارانشان، قابل مقایسه هستند. به همین دلیل می‌توان گفت که هر دو عنوان در یک وضعیت مشابه به سر می‌برند و شباهت‌های آشکاری در عدم قطعیت انتشار فعلی خود دارند.

موفقیت عناوین پیشین بازی The Last of Us Part 3 و بازی Red Dead Redemption 3

 

 

چیزی که بدیهی است، این است که عناوین The Last of Us Part 3 و Red Dead Redemption 3 به دلیل موفقیت عناوین قبلی در فرنچایز مربوط به خود، به شدت مورد انتظار هستند. شاید بتوان گفت که سری بازی The Last of Us یکی از شناخته شده‌ترین فرنچایز‌های پلتفرم پلی استیشن باشد که شامل دو بازی با استقبالی گسترده است و سریال تلویزیونی آن، سریال The Last of Us، اخیرا توانسته دامنه طرفداران این فرنچایز را افزایش دهد. 
فرنچایز Red Dead Redemption هم وضعیتی مشابه دارد. در حال حاضر این فرنچایز از دو عنوان تشکیل شده است و بسیاری از منتقدان، این فرنچایز را با عنوان نهایت تجربه بازی در غرب وحشی، در نظر می‌گیرند. دومین عنوان از هر دو فرنچایز‌های The Last of Us و Red Dead Redemption موفقیتی عظیم را بدست آوردند و در نهایت تجربه‌ای را رقم زدند که دست یافتن به آن بسیار سخت است، چه برسد که فراتر از آن باشد.
بزرگ‌ترین عامل جذابیت بازی Red Dead Redemption 2 این بود که در کنار حضور شخصیت‌های آشنای بازی اول، از جزئیات بی‌سابقه‌ای بهره می‌برد. بازی The Last of Us Part 2 هم با حضور شخصیت‌های برجسته داستان اصلی، توانست با به نمایش گذاشتن یک ماجرای پرشور و احساسی، بین بازیکنان محبوب شود.
این میزان از موفقیت، دقیقا همان مشکلی‌ است که هر دو بازی Red Dead Redemption 3 و The Last of Us Part 3 با آن مواجه هستند، زیرا انتظارات بازیکنان از دنباله سوم این دو فرنچایز، چیزی به مراتب بیشتر از نسخه‌های قبلی است. هر دو این بازی‌ها باید با انتظارات بازیکنان تطابق داشته باشند و این را هم در نظر داشته باشید که نسخه‌های قبلی این دو فرنچایز، بهترین لحظات قابل تامل داستانی که در فرنچایز ممکن بود را به نمایش گذاشته بودند. 

عدم قطعیت بازی the Last of Us Part 3 و بازی Red Dead Redemption 3 

 

 

البته، شباهت دیگر بازی The Last of Us Part 3 با بازی Red Dead Redemption 3، در نبودن جزئیات رسمی درمورد توسعه و تاریخ معرفی است. جدای از بحث‌های گسترده و انتظار برای این عناوین، هیچ منبع رسمی‌ای آن‌ها را تایید نکرده است و چنین موضوعی می‌تواند برای درک فشار و هیجانی که این عناوین در صورت انتشار خواهند داشت، کمک کند.
این مورد نشان می‌دهد که این دو فرنچایز از نظر کلی قابل مقایسه هستند. هر دو فرنچایز دارای جامعه بزرگی از طرفداران هستند و در خود، عناوینی فوق‌العاده را دارند. با اینکه استودیو‌های ناتی داگ و راک استار امتحان خود را برای چنین چالش‌هایی پس داده‌اند، اما باید در نظر گرفت که رسیدن به سطح عملکرد و جزئیاتی که در بازی The Last of Us Part 3 و بازی Red Dead Redemption 3 لازم است، وظیفه‌ای سنگین و دشوار خواهد بود.

برچسب ها: The Last of Us Part 3, Red Dead Redemption 3
2 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.