12 نکته که بازی Assassin's Creed Mirage به شما نمی‌گوید

12 نکته که بازی Assassin's Creed Mirage به شما نمی‌گوید

آرین صفری آرین صفری
4 ماه و 14 روز پیش

بازی Assassin’s Creed Mirage، علیرغم بازگشت به رویکرد ساده‌تر عناوین پیشین خود، همچنان می‌تواند تجربه‌ای غنی از گیم‌پلی‌ را ارائه دهد که مخفی کاری و مبارزه را در خط مقدم خود می‌بیند. همچنین، با وجود چیزهای جدید زیادی که در سراسر بغداد برای کشف کردن وجود دارد، قابل درک است که وقتی صحبت از توضیحات درباره مکانیک‌های بازی به‌میان می‌آید، ممکن است بسیاری از بازیکنان این نکات را متوجه نشوند یا آن‌ها را فراموش کنند. بنابراین، چه باز کردن قفل نقشه‌های کلکسیونی باشد، چه دور زدن رویدادهای فوری (QTE یا Quick Time Events) هنگام دزدی یا تماشای دقیق نشانه‌های دشمن، راهنمای جامع ما شما را با ۱۲ نکته مهم که بازی Assassin’s Creed Mirage به‌ شما نمی‌گوید پوشش می‌دهد.

 

 

پیش از شروع گشت و گذار در محیط، داستان اصلی را پیش ببرید

هر چقدر هم که کاوش در دنیای پهناور و پر جنب و جوش بغداد سرگرم‌کننده باشد، توصیه می‌شود داستان اصلی را تا آغاز مأموریت تحقیق راس العفا (Ra's Al-Afa Investigation) ادامه دهید. این مرحله اندکی پس از ترور عضوی از گروه الغول رخ می‌دهد. در این مرحله، تمام ویژگی‌های مهم بازی، از جمله فرصت کشف زره باستانی Isu Gear، دسترسی به همه ابزارها، و توانایی Assassin’s Focus را باز خواهید کرد که برای مخفی کاری یکی از بهترین ویژگی‌های بازی به‌شمار می‌رود و به دوست داران سبک مخفی کاری پیشنهاد می‌شود.  

 

 

قبل از دزدی کردن به عمل خود فکر کنید

قبل از سرقت از مردم یا یک صندوقچه، به دنبال نماد دست قرمز رنگی باشید که در کنار فرمان دکمه ظاهر می‌شود. این نماد به این معنی است که اگر شما این کالا را در مقابل غیرنظامیان بدزدید، آن‌ها شما را برای فعالیت غیرقانونی گزارش می‌کنند و نگهبانان نزدیک به حضور شما هشدار می‌دهند و آن‌ها نیز شروع به پیدا کردن شما می‌کنند.

 

 

دزدی تضمینی

در منوی گیم‌پلی بازی، یک گزینه دزدی تضمین شده در زیر Combat و Stealth پیدا خواهید کرد. فعال کردن این ویژگی به شما این امکان را می دهد که رویداد فوری دزدی را به طور خودکار تکمیل کنید. شایان ذکر است که این امر هر گونه تنظیمات دزدی (Pickpocketing) را از درجه سختی شما حذف می‌کند.

 

 

به‌حملات سنگین دشمنان دقت کنید

به دشمنانی که می‌خواهند حملات غیرقابل دفاع به شما وارد کنند خوب توجه کنید، زیرا می‌توانید با ضربه زدن به آن‌ها در زمان مناسب از وقوع حمله به طور کلی جلوگیری کنید. تنها یک پنجره کوچک برای یک حمله موفقیت آمیز وجود دارد، بنابراین باید سریع عمل کنید، در غیر این صورت اگر نتوانید به موقع جاخالی دهید، با مشکل بزرگی روبه‌رو خواهید شد.

 

مطالب مرتبط: راهنمای بازی Star Wars Jedi: Survivor برای تازه‌کارها

 

نقشه‌های کلکسیونی را از نقشه نگاران (Cartographers) بگیرید

برای کشف سریع همه آیتم‌های کلکسیونی در نقشه بازی، از نقشه نگاران دیدن کنید. یکی از این نقشه نگاران را می‌توانید در یک بازار شلوغ به سمت انتهای جنوبی منطقه فرماندهان در Round City پیدا کنید. در ازای Scholar Tokens، نقشه نگار نقشه‌هایی را به شما می‌فروشد که فورا نقاط مهم که در آن گنج‌ها و آیتم‌های کلکسیونی منحصربه فرد وحود دارند را آشکار می‌کنند. Scholar Tokenها را می‌توان با دزدی از مردم در خیابان‌های بغداد و تکمیل برخی قراردادها به‌دست آورد.

 

 

آیتم‌های کلکسیونی را به‌راحتی توسط عقاب‌ بسیم (Enkidu) پیدا کنید

اگر Scholar Token شما روبه تمام شدن است یا تصمیم گرفتید که به نقشه نگاران نیازی ندارید، می‌توانید از عقاب بسیم به‌نام Enkidu  به عنوان یک گزینه ثانویه عالی برای آشکار کردن آیتم‌های مختلف در نقشه جهان خود استفاده کنید. هنگام استفاده از Enkidu، پرتوهای نور طلایی باشید؛ زیرا آن‌ها آیتم‌هایی را نشان می‌دهند که هنوز کشف نکرده‌اید. برای نشان داده شدن این آیتم‌ها روی نقشه بازی، تنها کافی‌ است به‌سمت آن پرتوها پرواز کنید.

 

 

یادداشت‌های پنهان را پیدا کنید تا داستان بازی را بهتر متوجه شوید

با اینکه این یادداشت‌ها به‌عنوان آیتم‌ کلکسیونی شناخته نمی‌شوند، می‌توانید آن‌ها را  در سراسر بغداد کشف کنید که جزئیات بیشتری از داستان و ارجاعاتی به رویدادها و شخصیت‌های بازی‌های قبلی ارائه می‌دهند. اگر به دنبال این یادداشت‌ها هستید، آن‌ها هنگام استفاده از Eagle Vision با رنگ سفید ظاهر می‌شوند و اغلب روی میزها و قفسه‌ها یافت می‌شوند.

 

 

فشار دادن الکی دکمه‌ها هنگام مبارزات پایان خوشی نخواهد داشت

برخلاف قهرمان‌های قبلی سری بازی Assassin's Creed، شخصیت بسیم در موقعیت‌های جنگی، حتی با لباس‌ها و سلاح‌های ارتقا یافته، عملکرد آنچنان خوبی ندارد. با توجه به دشوار بودن مبارزات بازی، فشار دادن الکی دکمه‌ها هنگام مبارزات به طور قابل توجهی شما را در معرض خطر قرار می‌دهند؛ چراکه دربرابر اکثر حملات دشمنان آسیب‌پذیر خواهید بود. با توجه به افزایش توانایی‌های دفاعی بسیاری از دشمنان، با فشردن بی‌برنامه دکمه‌ها در مبارزات احتمالاً با بلاک شدن اکثر حملات شما به‌پایان می‌رسد. برای اینکه بیشترین موفقیت را در مبارزه داشته باشید، باید برنامه حمله خود را هوشمندانه طراحی کنید و در عین حال از حملات و ترکیبات آهسته و حساب‌شده استفاده کنید.

 

 

مکالمات اختیاری را از دست ندهید

همانطور که در دنیای پر جنب و جوش بغداد کاوش می‌کنید، گهگاه با افرادی روبه‌رو می‌شوید که با شما مکالماتی اختیاری برقرار می‌کنند. این مکالمات با یک باکس سفید رنگ بالای سرشان نشان داده می‌شود و گاهی اوقات حتی صدای فریاد زدن نام بسیم نیز شنیده می‌شود. اگرچه این مکالمات در داستان کلی بازی تاثیری ندارند، اما دیالوگهای منحصربه‌فردی ارائه می‌دهند که به زندگی بسیم و اطرافیانش می‌پردازند. متاسفانه، اگر در زمان تعیین شده با این اشخاص صحبت نکنید دیگر رخ نخواهند داد. این مکالمات اختیاری معمولاً با تکمیل اهداف داستانی بازی ناپدید می‌شوند، بنابراین در اسرع وقت از آن‌ها استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط: کارهایی که باید در ابتدای بازی Baldur’s Gate 3 انجام دهید

 

از مقر اساسین‌ها مهمات مجانی دریافت کنید

اگر نیاز به ابزارهایی مانند چاقوهای پرتابی هستید، می‌توانید به یکی از سه مقر اساسین‌ها مراجعه کنید. در این مقرها می‌توانید از یک جعبه مهمات آبی رنگ که تقریبا نزدیک تابلوی قراردادها (Contracts Board) است. در این جعبه‌ها می‌توانید مهمات و Exilir (اکسیرها معجون‌های شفابخشی هستند که می‌توانید برای بازیابی سلامت خود از آن‌ها استفاده کنید) پیدا کنید.

 

 

زمانی که با اسب به‌جایی می‌روید حتما مناطق اطراف را با عقاب زیر نظر داشته باشید

قابلیت Follow Road به‌شما اجازه می‌دهد حین سفر با شتر یا اسب به‌صورت اتوماتیک در جاده بمانید. در حین انجام Follow Road، می‌توانید با استفاده از عقاب‌ بسیم مناطق دوردست را جستوجو کنید و دید بهتری نسبت به مسیر روبه‌رو داشته باشید، بدون اینکه Follow Road غیرفعال شود.

 

 

استقامت نامحدود اسب و شتر در جاده

اگر بخواهید با اسب یا شتر با سرعت بیشتر حرکت کنید، استقامت (Stamina) حیوان شما در جاده تمام نمی‌شود. Stamina تنها زمانی مصرف می‌شود که بخواهید روی زمین‌های ناهموار به‌سرعت حرکت کنید.

برچسب ها: Assassin's Creed Mirage, یوبی‌سافت, Assassins Creed Mirage
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.