نکات مهم برای تسلط بر مخفی کاری و مبارزات بازی Assassin's Creed Mirage

نکات مهم برای تسلط بر مخفی کاری و مبارزات بازی Assassin's Creed Mirage

آرین صفری آرین صفری
4 ماه و 14 روز پیش

مجموعه بازی Assassin's Creed در طول سال‌ها سبک‌های متعددی را در خود جای داده است و بازی Assassin's Creed Mirage به‌دنبال تداعی سبک گیم‌پلی قدیمی این مجموعه است، اما درعین حال بالا و پایین‌های منحصربه‌فرد خود را نیز دارد. این‌بار مخفی کاری در بازی Assassin's Creed Mirage بیشتر تاکید می‌شود و مبارزات همه‌جانبه کمی پیچیده‌تر از بازی‌های قبلی است. چه بخواهید شمشیر خود را به هر نگهبانی که با آن برخورد می‌کنید فرو کنید یا از سایه‌ها استفاده کنید و مخفی بمانید، در این مطلب به 15 نکته جنگی و مخفی کاری اشاره می‌کنیم که به‌شما کمک می‌کند حتی با محافظت شده‌ترین امکانات در بغداد مقابله کنید.

 

نکات و ترفندهایی برای تسلط بر مخفی کاری در بازی Assassin's Creed Mirage

 

 

علوفه بی‌محدودیت

شما می‌توانید چندین نفر را که کشته‌اید در یک مخفیگاه پنهان کنید. همچنین به‌نظر می‌رسد محدودیت خاصی برای تعداد جسد‌ها در آن‌ها وجود ندارد. بنابراین، می‌توانید هرچه می‌خواهید دشمنان را در آلاچیق‌ها یا علوفه یونجه پنهان کنید.

 

 

حواس پرتی گروهی

سوت زدن در نزدیکی چند نگهبان توجه همه آن‌ها را جلب می کند، اما فقط یک نفر برای تحقیق به سمت شما می‌آید. اما مطمئن شوید پیش از کشتن آن یک نفر، حواس بقیه پرت باشد.

 

 

دشمنان از همیشه باهوش‌تر هستند (اغلب اوقات)

هنگام کشتن دشمن بسیار مراقب باشید. برخلاف بازی‌های قبلی، کشتن دشمن از روی چمن‌های بلند، بسیم (Basim) را از چشم کسی پنهان نمی‌کند. هنگام کشتن دشمن بسیار مراقب باشید. برخلاف بازی‌های قبلی، کشتن دشمن از روی چمن‌های بلند، بسیم را از چشم کسی پنهان نمی‌کند؛ زیرا باعث می شود همه افراد در آن جهت به سمت شما نگاه کنند، نه فقط یک نفر. اگر هم خواستید از این تکنیک استفاده کنید، مطمئن شوید که دیگر دشمنان به‌نحوی حواسشان پرت شده باشد. همچنین، نگهبانانی که در حالت آماده‌باش هستند تنها زمانی متوجه جضور بسیم در چمن می‌شوند که تقریبا بالای سر او باشند. با این آزادی عمل اضافی، می‌توان به راحتی از آن برای کشیدن محافظان پشت سنگر و کشتن آن‌ها استفاده کرد.

 

 

مراقب اطراف خود باشید

هنگامی که با نگهبانان در محوطه یک ساختمان یا خیابان‌های بغداد روبه‌رو می‌شوید، به‌دنبال اشیایی در محیط باشید که می‌توانند به شما کمک کنند. اگر درحال فرار از نگهبانان هستید، به دنبال داربست‌های چوبی باشید؛ زیرا می‌توانید آن‌ها را پاره کنید تا تعقیب‌کنندگان خود از پا درآورید یا از سرعت آن‌ها کم کنید. همچنین می‌توانید با ضربه زدن به کیسه‌های پودر قرمز با شمشیر یا پرتاب چاقو به نفع خود استفاده کنید تا فوراً ابری از دود ایجاد کنید. این به شما اجازه می‌دهد بدون مشکل دشمنان را بکشید یا فرار کنید.

در محیط به دنبال پیوندهایی در طناب‌ها باشید که بتوانید با پرتاب چاقو آن‌ها را بشکنید. این پیوند‌ها معمولاً محموله‌های سنگین را در بالای محافظ‌ها نگه می‌دارند که اگر رها شوند روی سر دشمنان می‌افتند. همچنین می‌توانید این پیوندها را در پاسگاه‌های دشمن پیدا کنید که زنگ هشدار را نگه می‌دارند و شکستن آن زنگ هشدار را غیرفعال می‌کند.

 

مطالب مرتبط: راهنمای بازی Mortal Kombat 1 برای تازه‌کارها

 

نحوه استفاده از مواد منفجره

اگر کمی از محیط بازی Assassin's Creed Mirage  را جست و‌جو کرده باشید، احتمالاً متوجه تعداد زیادی گلدان‌های آتش قرمز رنگی شده‌اید که در اطراف خیابان ها قرار گرفته‌اند. این گلدان‌ها دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهند که فکر می‌کنید و با منفجر شدن از راه دور برای کشتن نگهبانان از دور بسیار کاربردی هستند. اگر می‌خواهید خلاق باشید، می‌توانید گلدان‌های کوچک‌تر را حمل کنید و به سمت دشمنان خود پرتاب کنید یا آن‌ها را در جایی نزدیک قرار دهید تا حواس‌تان پرت شود. کافی است یکی را بردارید و سپس آن را نشانه بگیرید و پرتاب کنید، یا با یک چاقوی پرتابی از فاصله دور به آن ضربه بزنید تا کسی شما را نبیند.

 

 

راه‌ ورود به مکان‌ها

پیوند طناب‌ها تنها چیزی نیست که می‌توانید با پرتاب چاقو بشکنید؛ چراکه درها و پنجره‌های بسته نیز به طور مشابه کار می‌کنند. بنابراین، اگر از بیرون یک اتاق قفل شده، یک در بسته دیدید، کمی منطقه را بررسی کنید، چراکه ممکن است به یک در بسته‌ای برسید که می‌توان آن را با یک چاقوی پرتابی بشکنید. همچنین، اگر چند چاقو‌ پرتابی روی زمین دیدید، ممکن است به این معنا باشد که یک در یا پنجره در نزدیکی شما قابل شکستن است.

 

 

شروعی دوباره

اگر پیش از یورش به یک پاسگاه، با انکیدو (Enkidu) (عقاب بسیم) تمام نگهبان‌ها را علامت‌گذاری کردید و آماده حمله می‌شوید، فراموش نکنید که یک بار بازی را ذخیره (Save) کنید. این کار به‌خاطر این است که اگر مجبور شوید دوباره از اول شروع کنید، تمام دشمنانی که علامت‌گذاری شده‌اند همچنان علامت‌گذاری‌ شده خواهند بود که باعث می‌شود از تکرار دوباره این فرآیند آسوده باشید. شما می‌توانید از منوی بازی سریع بازی خود را Save کنید، اما حواستان باشد که پیش از ورود به پاسگاه این کار را انجام دهید؛ زیرا در مناطقی که دشمنان در آن وجود دارند نمی‌توانید این کار را انجام دهید.

 

 

کم سرو صدا حرکت کنید!

افتادن روی زمین صدایی ایجاد می‌کند که نگهبانان و محافظان را به سمت خود جذب می‌کند، حتی اگر از یک فاصله کوتاه به زمین بیافتید. بنابراین، اگر در حال پیمایش در یک منطقه ممنوعه هستید یا به دنبال فرار از نگهبانان هستید تا کسی شما را نشناسد، مطمئن شوید که هنگام پایین پریدن از مکان‌ها محتاط عمل می‌کنید؛ زیرا ممکن است توجه دشمنان را به مکان خود جلب کنید.

 

 

به صحنه جنایت برنگردید

از بازگشت به مناطقی که به تازگی در آن جرم مرتکب شده‌اید پرهیز کنید، به‌خصوص پس از بازگشت به یک ایالت ناشناس (Anonymous State)، چراکه نگهبانان به طور لحظه‌ای در آن منطقه رفت و آمد می‌کنند و زمانی که متوجه شما شوند، شروع به پرسیدن سوال می‌کنند که در آن منطقه چه‌کار می‌کنید. فرض کنید به طور تصادفی به یک منطقه که تازه در آن جرمی مرتکب شده‌اید برگشته‌اید و از فاصله دور شناخته می‌شوید. در این صورت، نگهبانان در حالت تحقیق خواهند بود و به شما فرصت کافی برای خروج از آن‌جا می‌دهند. برای فرار از آن منطقه بهتر است از کوچه‌های تنگ بغداد  یا پشت بام‌های بغداد برای دور شدن از آن محل استفاده کنید.

 

نکات و ترفندهایی برای تسلط بر مبارزات در بازی Assassin’s Creed Mirage

 

 

دشمنان همگی باهم حمله می‌کنند

برخلاف عناوین پیشین در بازی Assassin's Creed Mirage، دشمنان در هنگام مبارزه به نوبت عمل نمی‌کنند و می‌توانند به‌طور همزمان به‌شما حمله‌ور شوند. به طور کلی، سرنگونی یک دوجین سرباز در نقش بسیم در مقایسه با اتزیو (Ezio) دشوار‌تر است.

 

مطالب مرتبط: 15 نکته کاربردی بازی Final Fantasy 16

 

شیپورداران

هنگام استفاده از Eagle Vision، به دنبال محافظ‌هایی باشید که شیپورهایی را روی کمربندهای خود حمل می‌کنند که به رنگ زرد می‌درخشند. هنگامی که یکی از این شیپورداران شما را ببیند، شیپور خود را به‌صدا در می‌آورد و دیگر نگهبانان را خبر می‌کند. بنابراین، چه بخواهید همه نگهبانان را با شمشیر از پا درآورید یا فکر می‌کنید در مخفی‌کاری با مشکل مواجه می‌شوید، بهتر است این شیپورداران را اول از همه بکشید. کسانی که هدف گیری دقیق دارند حتی می‌توانند شیپور را از راه دور با چاقوهای پرتابی‌شان بشکنند.

 

 

شاکریه (Shakiriyya) کشنده

هنگامی که نوار بدنامی شما پر شود، توسط یک قاتل نخبه معروف به شاکریه تعقیب خواهید شد. این دشمنان سریع هستند و تقریبا هیچ فرصتی برای ضدحمله (Counter-Attack) را به شما نمی‌دهند. حتی اگر بتوانید به آن‌ها آسیب بزنید، آن‌ها زود خودشان را درمان می‌کنند! توصیه می‌کنیم در ساعات اولیه بازی بدنامی خود را پاک کنید و تا حد امکان از این دشمنان دوری کنید.

 

 

اختلالات در Eagle Vision

زمانی که دشمنان در Eagle Vision برجسته‌ شده‌اند، از ورود به نبرد خودداری کنید. دشمنان در بازی حملات خود را با رنگ‌های زرد یا قرمز چشمک زن نشان می‌دهند و زمانی که با استفاده از Eagle Vision رنگ‌شان به‌طور کامل قرمز شود، حدس زدن اینکه حملات آن‌ها قابل مسدود کردن است یا نه بسیار دشوار خواهد بود. البته این را می‌توان به روش خاصی خنثی کرد. زمانی که با دشمنان معمولی دست و پنجه نرم می‌کنید، آن‌ها اطلاعات قابل توجهی در مورد حملات قابل دفاع و غیرقابل دفاع خود دارند. اگر آن‌ها از سمت راست شما ضربه بزنند، حمله قابل مسدود شدن است. اگر آن‌ها از سمت چپ به شما حمله‌ور شوند، حمله آن‌ها قرمز و غیرقابل دفاع خواهد بود. از این دانش برای مقابله با دشمنان استفاده کنید و در اکثر مبارزات، به‌ویژه اگر توسط Eagle Vision کور شده‌اید، از خود دفاع کنید.

 

 

حملات غیرقابل دفاع را می‌توان خنثی کرد

به دشمنانی که قصد حمله غیرقابل دفاع را دارند خوب توجه کنید؛ زیرا می‌توانید با ضربه زدن به آن‌ها در زمان مناسب از وقوع حمله به طور کلی جلوگیری کنید. تنها یک پنجره کوچک برای شکستن موفقیت آمیز حمله وجود دارد، بنابراین باید سریع عمل کنید، در غیر این صورت اگر نتوانید به موقع جاخالی دهید، در معرض خطر بزرگی خواهید بود.

 

 

تیرانداز حرفه‌ای

اگر نمی‌توانید از Enkidu استفاده کنید، به یاد داشته باشید که بسیم می‌تواند خودش همه دشمنان را به تنهایی با هدف قرار دادن آن‌ها با چاقوی پرتابی علامت‌گذاری کند. این کار زمانی که هنوز فرصت ارتقای Enkidu نکرده‌اید بسیار مفید است. فقط حواستان باشد که هدف گیری باعث می‌شود که بسیم حتی در هنگام پنهان شدن در چمن‌ها و بوته‌ها در معرض دید قرار بگیرد.

برچسب ها: Assassin's Creed Mirage, یوبی‌سافت, Assassins Creed Mirage
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.