معرفی تمام ویژگی‌های بازی Apex Legends Mobile

معرفی تمام ویژگی‌های بازی Apex Legends Mobile

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
2 سال و 2 ماه و 3 روز پیش

موفقیت‌های بی‌شمار بازی Apex Legends در دوسال گذشته در نهایت باعث شد تا بازی Apex Legends Mobile برای دستگاه‌های اندرویدی و iOS منتشر شود. این بازی توسط استودیو Respawn و Lightspeed  برای موبایل توسعه داده شده است و بلافاصله بعد از انتشار در میان پرطرفدارترین بازی‌های اندروید و iOS قرار گرفته است.


سازندگان بازی Apex Legends Mobile مسیر این عنوان را کاملا از بازی Apex Legends جدا کرده‌اند و از اولین لحظه اعلام خبر ساخته شدن این عنوان اعلام کردند که هرگز قابلیت کراس پلی میان بازیکنان کنسول و کامپیوتر با بازیکنان موبایل وجود نخواهد داشت. اگرچه نسخه موبایل این بازی کم و کاست‌ زیادی نسبت به نسخه اصلی دارد و در حال حاضر از مشکلات فنی مختلفی هم رنج می‌برد، اما در مجموع بسیار امیدوار کننده به‌نظر می‌رسد و برخی از ویژگی‌های جدیدی که ارائه می‌کند هنوز در بازی Apex Legends وجود ندارند. در ادامه به تمامی ویژگی‌های بازی Apex Mobile اشاره می‌کنیم.

 


هسته اصلی گیم‌پلی بازی همان چیزی است که در نسخه کنسولی ارائه شده بود، اما بسیاری از مکانیک‌های حرکتی (مخصوصا مکانیک‌های نسخه کامپیوتر) بازی به دلیل محدودیت‌های کنترلی که کاربران موبایل دارند، از بازی حذف شده است. البته دیگر بخش‌های گیم‌پلی به همان‌ شکلی که قبلا وجود داشته‌اند در نسخه موبایل پیاده‌سازی شده‌اند و مبارزات این بازی دقیقا مانند گذشته هستند. همچنان موقعیت بازیکنان در مبارزات و گردش در نقشه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و می‌تواند برنده مبارزات را تعیین کند. البته، در حال حاضر بسیاری از مسابقات این بازی در حالت‌های مختلف با بات پر می‌‌شوند و تعداد بازیکنان واقعی آن به حدی نرسیده که تمام لابی‌ یا حداقل بخش زیادی از آن از بازیکنان واقعی پر شود. به همین دلیل، تا زمانی که تعداد بازیکنان بازی افزایش پیدا کند، اهمیت واقعی شناخت نقشه‌های بازی مشخص نخواهد شد. در ادامه سه حالت فعلی بازی Apex Mobile را معرفی می‌کنیم.

 

بتل رویال

در حال حاضر حالت بتل رویال این بازی فقط در نسخه اولیه نقشه Worlds Edge جریان دارد و مناطقی که بعدا به آن اضافه شدند در این نسخه وجود ندارند. حتی قطار قدیمی این نقشه هم همچنان در حال حرکت است. حالت بتل رویال بازی تقریبا همان چیزی است که در بازی اصلی دیده بودیم و تغییرات بزرگی را تجربه نکرده است. با توجه به این‌که سازندگان تصمیم گرفته‌اند کار خود را با نسخه اولیه نقشه Worlds Edge آغاز کنند، این احتمال وجود دارد که تغییرات بعدی این نقشه هم با بازی اصلی متفاوت باشند و در آینده شاهد یک Worlds Edge کاملا منحصر به فرد در نسخه موبایل این بازی باشیم.

 

Arena

حالت Arena این بازی تفاوتی با نسخه قبلی ندارد. بازیکنان در دو تیم سه نفره روبروی هم قرار می‌گیرند و در ابتدای هر راند، با توجه به عملکردشان در راند قبلی، پول داخل بازی دریافت می‌کنند و می‌توانند اسلحه و تجهیزات مورد نیاز را خریداری و آپگرید کنند. هر تیم که زودتر با اختلاف دو راند به چهار پیروزی برسد یا در مجموع به شش پیروزی برسد، برنده بازی خواهد شد. در حال حاضر مسابقات Arena در سه نقشه Artillery، Market و Overflow برگزار می‌شود. این نقشه‌های به‌صورت چرخشی و هر هشت دقیقه تغییر می‌کنند.

 

TDM


اما در نهایت نوبت به حالت بازی جدید Team Death Match می‌رسد که برای اولین بار در بازی Apex Legends حضور دارد. این حالت بازی بازیکنان را در دو تیم شش نفره در مقابل هم قرار می‌دهد و هر تیم که سریع‌تر به امتیاز 30 برسد، برنده بازی می‌شود. در ابتدای هر مسابقه (و پس از کشته شدن در جریان بازی)، بازیکنان می‌توانند اسلحه خود را از سلاح‌های از پیش کیت شده بازی انتخاب کنند. محدودیتی در انتخاب آن‌ها وجود ندارد اما نمی‌توان هیچ سلاحی را شخصی سازی کرد و همه بازیکنان از سلاح‌های برابر استفاده می‌کنند.


 حالت TDM این بازی دو گزینه مختلف دارد. در یکی از آن‌ها بازیکنان پس از کشته شدن در یک بیس ثابت وارد نقشه می‌شوند و در دیگری، این اتفاق در نقاط اتفاقی نقشه رخ می‌دهد. در حال حاضر حالت TDM پنج نقشه مختلف دارد که شامل Artillery، Market، Overflow، Skull Town و Thermal Station است. هر پنج نقشه را در گذشته در بخش بتل رویال و Arena بازی Apex Legends دیده بودیم. نقشه Artilley تنها نقشه‌ مشترک بین دو حالت اسپان ثابت و اتفاقی TDM است. این نقشه‌های به‌صورت چرخشی و هر هشت دقیقه تغییر می‌کنند.

 

مطالب مرتبط:

معرفی بهترین بازی‌های کارتی آنلاین

۱۰ بازی سبک Dungeon Crawler که باید بعد از اتمام بازی Diablo 3 تجربه کنید

سه بازی برای طرفداران بازی Stardew Valley 


علاوه بر سه حالت بازی بالا، یک حالت بازی دیگر هم به‌نام Quick Battle از هفته آینده در دسترس قرار خواهد گرفت. هنوز اطلاعات زیادی از این حالت منتشر نشده، اما اعلام شده است که Quick Battle قرار است نسخه پرسرعت‌تر حالت بتل رویال باشد. احتمالا سرعت بسته شدن هر حلقه بیشتر از حالت عادی خواهد بود و هر مسابقه در این حالت بسیار کوتاه تر از حالت بتل رویال عادی خواهد بود.

اما یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که به این بازی اضافه شده، یک درخت مهارت کوچک برای هر لجند است که امکان شخصی‌سازی و انتخاب برخی از قابلیت‌های آن‌ها را به بازیکن می‌دهد. البته هنوز هم Passive، Tactical و Ultimate هر لجند مانند گذشته عمل می‌کنند، حالا می‌توان بخش‌های کوچک اما کاربردی آن‌ها و فینیشر هر لجند را شخصی سازی کرد. برای مثال، با انتخاب یکی از ویژگی‌هایی که در درخت مهارت لجند Bloodhound به دست می‌آید، می‌توان شکل اسکن محیطی او را از حالت مخروطی (که فقط محیط جلوی بازیکن را اسکن می‌کند)، به اسکن محیطی دایره‌ای با طول اسکن کوتاه‌تر تغییر داد. ویژگی‌های درخت مهارت هر لجند را می‌توانید با بازی کردن با آن لجند و کسب امتیاز تجربه، در درخت مهارت پیشرفت کنید.

 


با وجود این‌که تعداد لجندهای نسخه اصلی بازی Apex Legends همواره در حال افزایش است، نسخه موبایل این بازی با لجندهای فصل یک بازی کار خود را آغاز کرده است. البته این بازی یک لجند جدید به‌نام Fade هم معرفی می‌کند که برای اولین بار وارد مسابقات Apex می‌شود. ویژگی‌های Fade را در ادامه مشاهده می‌کنید:


-    Slipstream: قابلیت Passive این لجند به او اجازه می‌دهد تا بعد از لیز خوردن با سرعت بیشتری بدود. این قابلیت هر 10 ثانیه یک‌بار قابل استفاده است.
-    Flashback: قابلیت Tactical این لجند به او اجازه می‌دهد همان مسیری را که طی کرده، به عقب برگردد (مشابه قابلیت‌ Tracer در بازی Overwratch). Fade در این حالت آسیب نمی‌بیند.
-    Phase Chamber: قابلیت Ultimate این لجند به او اجازه می‌دهد تا تمام دشمنان و هم‌تیمی‌های خود را که در محدوده اثر آن قرار دارند، به یک بعد دیگر بفرستند. بازیکنانی که در Phase Chamber حضور دارند، سرعت حرکت‌شان کم می‌شود و نه می‌توانند به کسی آسیب برسانند، نه آسیب می‌بینند.

 

برای آزاد کردن Fade در بازی Apex Mobile باید به سطح 25 بتل پس برسید یا با پرداخت پول واقعی، او را خریداری کنید.

 

 

اسلحه بازی Apex Mobile هم تقریبا با نسخه اصلی یکسان است. غیر از Rampage و C.A.R SMG، تمام سلاح‌های بازی Apex Legends در نسخه موبایل هم وجود دارند. البته نسخه موبایل این بازی یک برتری بزرگ در زمینه ارائه اطلاعات مربوط به هر سلاح دارد که مدت‌هاست غیبتش در بازی اصلی حس می‌شود. در بخش Loadout این بازی، می‌توان به جزئیات کلی تمام سلاح‌ها مانند میزان آسیبی که به بخش‌های مختلف بدن وارد می‌کنند، مسیر Recoil و تمامی اطلاعات جزئی هر سلاح دسترسی داشت. علاوه بر این، امکان مقایسه سلاح‌‌ها با یکدیگر هم وجود دارد.

 

 

در حال حاضر تعداد اسکین‌ها و دیگر آیتم‌های تزئینی بازی بسیار کمتر از بازی اصلی است، اما برخی از اسکین‌های محبوب و قدیمی بازی اصلی به همراه اسکین‌های جدید مخصوص نسخه موبایل هم در فروشگاه بازی وجود دارند.

 

 

بازی Apex Mobile از لحاظ گرافیکی هم وضعیت خوبی دارد و جلوه‌های بصری قابل قبولی در مقایسه با دیگر شوترهای اول شخص موبایل ارائه می‌کند. حداقل سخت‌افزار مورد نیاز برای اجرای این بازی روی اندروید، دو گیگابایت رم، چهار گیگابایت حافظه داخلی و پردازنده Snapdragon 435 است. کاربران iOS برای اجرای این بازی حداقل به سیستم عامل iOS 11 و چیپ‌ست Apple A9 نیاز خواهند داشت.

 

 

در حال حاضر این بازی با باگ‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کند و چندان هم بهینه نشده است. لود شدن بافت‌ها در نقشه و منوها با مشکل رو به رو هستند، اما غیر از اولین لحظه فرود در نقشه، اختلالی در تجربه بازی ایجاد نمی‌کنند. البته همه باگ‌های این بازی بی‌آزار نیستند و باگ‌های صوتی متعدد این بازی در حال حاضر بسیار آزار دهنده هستند. تقریبا غیرممکن است که در هر مسابقه از حالت بتل رویال این بازی چند بار با مشکل پخش شدن بی‌دلیل صدا بدون هیچ منبع صوتی رو به رو نشوید. این باگ در حالت TDM یا Arena وجود ندارد.

در نهایت لازم به ذکر است که برای تجربه بازی Apex Legends Mobile باید آی پی خود را تغییر دهید و نمی‌توانید بدون استفاده از VPN وارد سرورهای این بازی شوید.
 

برچسب ها: Apex Legends, Apex Legends Mobile
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.